obchod@feedermethod.cz | 605 757 781
Nenechte si ujít nové videá a články

Háčky výslovně pro feederový rybolov


Před jarním úvodem sezóny, se každý pořádný rybář řádně rozhlédne ve svém kufříku, jakou bižuterii a doplňky si ještě musí pořídit před prvním rybařením. Vlasce, krmítka, olova a háčky jsou výrobky, kterých nikdy není dost. O posledním zmíněném to platí obzvlášť. Na rybačce se mi totiž s železnou pravidelností stává že zjistím, že mi chybí právě takový typ háčku, jaký právě potřebuji. Abyste i vy nedopadli stejně, rádi bychom Vám předvedli několik modelů Gamakatsu háčků, mezi kterými si každý najde ten, který vyhovuje jeho požadavkům.

 

Háčiky na feeder
Háčky výslovně pro feederový rybolov

 

Ohledně háčků se názory výrazně rozcházejí. Jsou tací, kteří si na návazec vážou hrubší, jiní tenčí, hubenější háčky, jedni preferují kruhové oblouky, jiní hranaté modely, jedni s protihrotem, jiní bez protihrotu. V následujícím článku předvedeme pár modelů z prakticky každého typu, dokonce máme i takový, který je na paletě zcela nový. Ve feederovém kaprárstve, je v dnešní době nejběžnějším způsobem prezentace nástrahy řešení pomocí návazce. Pelety, kombinace navlékání nástrah, imitace kukuřice a živé nástrahy - všechny vyžadují jinak tvarovaný háček. Různé nástrahy se ve vodě chovají různě a v zájmu lepšího zaseknutí, nato třeba brát vždy ohled.

Gamakatsu haciky na feeder
A Háčky Gamakatsu A1 Team Feeder se již osvědčily

 

Řad začnu velmi oblíbeným modelem, z již dobře známé rodiny háčků A1 Team Feeder, háčkem Gamakatsu Pellet Carp Jde o hubený, hranatě tvarovaný, lehký model. Tento typ poslouží velmi dobře při prezentování těžších nástrah, jelikož již i tak objemnou nástrahu zatíží dále již jen minimálně. Háček má podlouhlý tvar. Pod tím rozumím, že má dlouhé jako ramínko, tak i hrot. Tenký, dlouhý hrot se výborně zasekává v masitých ústech kapra.

feederový montáž s Gamakatsu háčkami
Háček Pellet Carp je ideální na prezentování těžších nástrah

 

Gamakatsu A1 Team Feeder Strong Carp je již silnější, hrubší model s kruhovým obloukem. Má očko, takže se dá snadno uvázat pro nabídnutí na návazci. Kvůli krátkému ramínku nelze zatížit tak, aby se vyklonil. Jelikož má kvůli své tloušťce vyšší hmotnost, vyplatí se k němu vázat lehčí nástrahy. Jelikož ho dokáže nadzvednout pouze návnada s velkým vztlakem, dá se skvěle vyvážit. Klidně se dá použít i v takovém terénu, kde je třeba velkou rybu odtáhnout od překážky. Dobře zvládá tvrdé zdolávání, nezdeformuje se.

Feeder háčiky
Strong Carp je ideální pro pop-up nástrahy, které výborně vybalancuje

 

Nový svět v oblasti tvarování háčků v Gamakatsu  A1 Team Feeder rodině představuje Circle Power Jak již naznačuje název, jde o kulatý model. Avšak opravdovou kuriozitou ani tak není kulatost háčku, ale postavení hrotu, který je zahnutý silně dozadu. Největší výhodu to poskytuje při napíchnutých nástrahách, když z nástrahy vyčnívá pouze špička háčku. Zahnutý hrot si v rybích ústech najde pevný úchyt a vydrží tak dlouho, dokud se tam při zaseknutí nezapichne celý háček.

najlepšie háčiky na feeder
Circle Power vyčnívá z moře nástrah svým kruhovým tvarem a zahnutým hrotem

 

Stále více rybářů objevuje nové možnosti v háčcích bez protihrotu. Důvodem je, že jejich zaseknutí je přinejmenším tak dobré jako u modelů vybavených protihrotem, avšak způsobují mnohem menší ránu. Gamakatsu Specialist RX BL je matný, šedý, hrubý, silný háček. Díky speciálnímu tvaru a dlouhému hrotu se zasekává mimořádně hluboko. Mírný sklon očka napomáhá také cíli, aby se háček zasekl vždy v příznivé pozici. Tento háček byl vyroben jednoznačně pro lov větších ryb. Svědčí o tom jeho síla i tvar. Tento háček doporučuji hlavně těm, pro které je v každé situaci prvořadá ochrana ryb. Hrubé tělo háčku se dále rybě do úst nezařezává a hrot bez protihrotu způsobí pouze minimální ránu!

Háčiky na feeder
Specialist RX BL je silný kaprařsky háček bez protihrotu

 

Specialist RX se doporučuje k větším nástrahám, vysloveně na lov velkých ryb

 

Větší pop-up pelety jsou ideální nástrahy k tomuto háčku

 

Další zcela nový háček je Gamakatsu Power Carp Tvar tohoto háčku je stále populárnější v kruhu vyznávačů moderního method feederování. I tento háček má očko, takže je ideální k návazcu. Možná právě proto si mnozí volí takto tvarované háčky pro snadné methodování, kde jsou nejoblíbenějšími nástrahami mini-boilies a plovoucí imitace kukuřice. Díky mírně do boku vychýlenému hrotu je zásek velmi spolehlivý. Tuto jeho vlastnost umocňuje fakt, že jde o model bez protihrotu, takže se dokáže bez překážky zanořit hluboko do rybích úst i v případě když jsou ty ústa tvrdé jako u amura!

Sada háčikov na feeder
Power Carp háčky jsou velmi oblíbené v kruhu method feederových rybářů

 

Gamakatsu háčiky Power Carp
Mini-boilies, nebo plovoucí kukuřice jsou ideální nástrahy pro methodování s Power Carp

 

Úmyslně jsem nechal na závěr, Gamakatsu "nejlehčího" člena rodiny A1 Team Feeder, háček Fine Feeder Právě toto je ten typ, který může být dokonalou volbou pro jarní start. Je mimořádně hubený, hranatý a lehký jako pírko. Hrot je mírně vychýlen do boku, což dále napomáhá dobrému zaseknutí. Kromě toho je hrot zahnutý i dovnitř směrem k ramínku, co slouží hlubokému záseku, aby nebyla ryba při pokusu o únik ani náhodou schopna vytřást háček z úst. Má očko, takže se tento tenoučký háček hodí v první řadě k napichnutí nástrah.

Rybárske háčiky
Háčky A1 Team Feeder Fine Feeder jsou lehké jako pírko. Poslouží dobře hlavně na nabídnutí lehoučkých nástrah

 

koncová montáž
Fine Feeder je ideální pro jarní, jemný feederový rybolov

 

Háčky bez protihrotu zanechají minimální ránu, co dopomáhá tomu, aby krásné a zdravé kapry jako tento, takovými i zůstali!

 

Háčky:
- Gamakatsu A1 Team Feeder - PELLET CARP
- Gamakatsu A1 Team Feeder - STRONG CARP
- Gamakatsu A1 Team Feeder - CIRCLE POWER
- Gamakatsu Specialist RX Barbless
- Gamakatsu A1 Team Feeder - POWER CARP
- Gamakatsu A1 Team Feeder - FINE FEEDER

 

Autor: Sipos Gábor

 

Tagy: Gamakatsu háčky, Na lov na feeder

Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články a videá o lov na feeder
Nové video od Gábora Döme o lov kaprů s boilisem na přirozených vodách...
Číst dál
Nové video od Gábora Döme o lov kaprů method feeder technikou ...
Číst dál
ČLÁNEK: Japonsko jsem poprvé navštívil v roce 2017 a šel jsem tam s jasně vytyčeným cílem: lovit kapry method feederovou metodou, vlastními nástroji, vlastní nástrahou. Byl jsem nepopsatelně hrdý, že ...
Číst dál
Nové video od Gábora Döme o lov s method feeder montážem ...
Číst dál
Populární články
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Nová rodina prutů By Döme TEAM FEEDER Master, přicházející na pulty obchodů v roce 2022, je vlastně novou, vynovenou, vylepšenou verzí již dobře známé, velmi populární série feederových prutů By Döme ...
Číst dál
Je mi ctí Vás všechny přivítat u článku, ve kterém si představíme novinky Haldorado pro rok 2022. Naštěstí, ať už máme za sebou jakkoliv těžký rok, vždy se zrodí alespoň nějaký pozoruhodný úlovek, dob...
Číst dál
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2500Kč - 180Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 125Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 95Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×