Rybárske Články na Lov Feeder
obchod@feedermethod.cz | 605 757 781

Rybářské Články o Lov na Feeder

Rss
Přečetli: 1193 Komentáře: 0

Podzimní receptury se na rozdíl od letních sestav pohybují na mnohem širší škále možností. Zatímco v září se může rtuť na teploměru vyšplhat i nad 30 stupňů Celsia, na konci listopadu již mohou nervy rybáře počechrávat i tuhé noční mrazy, a to je tedy pořádný rozsah. Proto najdeme v tomto článku recepty na teplou, pomalu chladnoucí, ale také studenou vodu.

Číst dál
Přečetli: 989 Komentáře: 0

Nová série prutů, která v sobě spojuje všechny parametry moderního umění výroby rybářských prutů. Jedná se o zdokonalené, posílené, robustnější varianty právem slavných předchůdců Fine Carp. Navzdory silnější povaze však disponují nesmírně jemnými špičkami a mimořádně pružnými, do krajností zatížitelnými charakteristikami. Na následujících řádcích Vám nyní tyto novinky detailně představím.

Číst dál
Přečetli: 800 Komentáře: 0

Dnes jsem si zachytal na jednom velmi těžko dostupném, mimořádně malebném úseku Malého Dunaje u města Šolt. Miluji rybaření na divoké vodě. Pojďte, přidejte se ke mně prostřednictvím této fotoreportáže!

Číst dál
Přečetli: 1287 Komentáře: 0

Tolstolobíci nepatří mezi ryby, které by se často lovili cíleně, ale přesto, tam kde je jich mnoho, končí na háčku poměrně často. Zpravidla to je dílem náhody. Háček dokonce pouze zřídka končí v jeho tlamě, ve většině případů se zahákne někde do těla ryby. Přitom lov na tolstolobiky může být i cílený a výslovně sportovního charakteru. A není to až tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Pár článků jsem na toto téma viděl, ale s žádným komplexnějším materiálem jsem se ještě nesetkal, tak jsme se s kámošem Zolim rozhodli, že se do tajemství lovu na tolstolobiky vrhneme na vlastní pěst a nějaký ten materiál, ze kterého budete moci čerpat nápady a inspiraci i Vy, sami připravíme.

Číst dál
Přečetli: 1322 Komentáře: 0

V těch největších vedrech se často setkáváme s jevem, že háček na montáži nabízený na dně, ať už ji prezentujeme jakoukoliv fundovanou metodou, zůstává zcela nedotčen. Ale proč vlastně ten záběr nepřichází? Kde jsou všechny ryby?

Číst dál
Přečetli: 841 Komentáře: 0

Takto v polovině léta má už tento rok asi většina rybářů první noční rybačky za sebou. Já jsem pozadu a opravdu mám co dohánět. Příležitost strávit na břehu celou noc se mi naskytuje jen zřídka. Možná právě proto jsou ty momenty, kdy se nějaká přece jen poštěstí, takové nezapomenutelné. Atmosféra nočního břehu je opravdu jedinečná a nedá se s ničím srovnat. Proto mě blížící se datum, na který jsem si zarezervovala místo na jedné z mých oblíbených vod - v tomto případě i na noční hodiny - naplňoval neuvěřitelným očekáváním.

Číst dál
Přečetli: 1351 Komentáře: 0

Method feederový lov patří v těchto dnech zcela jistě mezi nejpopulárněji a nejdynamičtěji se rozvíjející rybářské metody. Není na tom nic překvapivého, tato technika je velmi snadno osvojitelná, vyžaduje jen poměrně málo příslušenství a v neposlední řadě je mimořádně chytlavá. Vedle prutů, navijáků a method feederových krmítek, vyvinutých specificky pro účely této metody, se bleskovým tempem rozrůstá i celá řada dalších praktických doplňků. V nedávné minulosti přibylo i na paletě Haldoráda až 6 nových method feederových krmítek. V tomto článku si vezmeme lupu na krmítko DART XL. Jak je používám s velkým úspěchem, bych chtěl předvést v rámci jedné letní rybačky, zaměřené výslovně na velké ryby.

Číst dál
Přečetli: 737 Komentáře: 0

Eppalock je obrovská vodní nádrž. Vodohospodářství zde praktikují pro nás na téměř nepředstavitelné úrovni, díky čemuž zde dokáží navzdory těm najnevlídnějším klimatickým podmínkám vyhovět nárokům fauny a flóry, které by zde za jiných okolností neměly nárok na existenci. I v případě, že zde nezaprší celá léta (ano, roky!) ani jediná kapka, tak to tu rozkvétá a překypuje životem, a to doslova! Počasí je zde mnohem extrémnější než u nás doma. Pokud prší, tak prší hodně! Déšť je v takovém případě schopen naplnit za 1-2 dny i vodní nádrž velikosti Balatonu a to tak, že při tom vystoupí z koryta i řeky. Přesně pro tyto situace jsou tyto vodní nádrže vybudované. Pokud se jednou naplní, jsou schopné okolí zásobovat vodou celá léta. Prioritou zde není přicházející vodu odvádět, právě naopak, cílem je udržet každou jednu kapku. Pokud by se to nedělo, velká část Austrálie by se jednoduše proměnila na poušť. Vyplatí se tyto konstrukční zázraky vidět na vlastní oči, člověk se zde naučí, že VŽDY existuje řešení, jen to vyžaduje trochu vynalézavosti a předvídavého přemýšlení!

Číst dál
Přečetli: 1015 Komentáře: 0

Za dějiště dnešní rybačky jsem si zvolil místo, které stojí k mému srdci velmi blízko. Zajímavostí však je, že ačkoliv jsem už měl to potěšení toto místo vícekrát navštívit, vždy jsem tu byl jen v roli "pozorovatele", a počínání si místních rybářů jsem sledoval bez společnosti svých prutů.

Číst dál
Přečetli: 1705 Komentáře: 0

V tomto díle vybereme pro náš feederový naviják ten nejvhodnější vlasec a rovnou ho něj i namotáme. Pak se podíváme, jaký máme výběr na poli šokových šňůr a na závěr si ukážeme si i uzly, pro jejich nejefektivnější spojení do jednoho promyšleného celku. Budeme vázat a uzlovat jedna radost! Přidejte se ke mně i v této části našeho method feederového seriálu a věřte mi, určitě to neprohloupíte!

Číst dál
Přečetli: 1040 Komentáře: 0

Osvojení dokonalé techniky nahazování je velmi individuální záležitost. Jsou však metody, které nám mohou být při tříbení naší techniky velmi nápomocné. Právě o ně bych se chtěl v tomto článku podělit. Na některých rybačkách jsou dlouhé náhody alfou a omegou úspěchu, adekvátní nahazovací technika je zas alfou a omegou dlouhých náhodů. Kromě lovu ve vzdálených místech si povíme něco i o lovu se zaklipovaným vlascem. Pokračujte ve čtení a slibuji, že i tato část bude plná zážitků!

Číst dál
Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×