Představuji nové navijáky By Döme TEAM FEEDER Master Carp LCS Pro
obchod@feedermethod.cz | 605 757 781

Představuji nové navijáky By Döme TEAM FEEDER Master Carp LCS Pro

Přečetli: 4609

Rodina navijáků By Döme TEAM FEEDER se na 2019 rozrostla o dalšího hodnotného člena. Jedná se o staronové vylepšení, které představuje v evoluční řadě těchto skvělých navijáků další vylepšenou, modernější verzi populární rodiny Master Carp LCS. V následujícím článku Vám detailně ukážu, které jsou ty technické parametry a zásadní vylepšení, které pozvedají tento naviják na novou, ještě vyšší úroveň. Seznamte se s modelem Master Carp LCS Pro!

 

Často dostávám otázku, jakou feederovou výbavu, přesněji jaký prut, naviják a doplňky doporučuji k zakoupení s ohledem na kritéria jako je cenová dostupnost, spolehlivá kvalita a dlouhá životnost! V minulosti býval kamenem úrazu právě naviják, protože byl doporučen model buď velmi drahý, nebo jej zájemci nepovažovali za dostatečně dobrý. Tím byla úloha číslo jedna dána: vyvinout naviják nebo přesněji navijáky, které budou vyhotoveny se specifickým ohledem na různé segmenty a kritéria výslovně feederového rybolovu . Maximálně vyhovující těmto nárokům se dostaly v únoru 2016 na pulty obchodů navijáky By Döme TEAM FEEDER ve verzích s přední brzdou resp. Baitrunner

By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Nejnovějším pokrokem na paletě navijáků By Döme TEAM FEEDER je série Master Carp LCS Pro
 

Jedním z nich byla série navijáků Master Carp LCS, jejíž členové, modely s Baitrunner, byli vyvinutí pro specifické potřeby feedeorvého rybolovu. Tato série byla určena pro každodenní, rekreační rybačky, především pro rybáře, kteří preferují vyšší kvalitu, ale svými parametry určitě mezi obyčejné rekreační navijáky nepatřil. Tyto navijáky se podobaly na podobně konstruované Carp Fighter LCS a Pearl Carp LCS navijáky, ale disponovaly podstatně větší technologickou výbavou. Při vývoji této rodiny bylo hlavním kritériem, aby byly vhodné na realizování dlouhých hodů, při použití tenkých vlasců, přesto zůstaly relativně malé, snadno ovladatelné a precizní

By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Tady je předek a potomek! Naviják Master Carp Pro LCS si zachoval hlavní vzhledové charakteristiky svého předchůdce, ale došlo k několika jemným vylepšením!

Je pravdou, že i dobré se dá stále více zlepšovat. Proto jsme usoudili, že přišel čas na to, abychom s využitím nových nápadů a stále se proměňující výrobní technologie pokročili a udělali další krok při vývoji rodiny prutů Masters. A tak Vám s hrdostí představuji produkt naší tvrdé práce, který dostal stylový název Master Carp LCS Pro!

Podíváme se, v čem spočívá technický a kvalitativní pokrok!
Potomek si bezpochyby zachoval hlavní vzhledové charakteristiky svého předchůdce, ovšem došlo k několika jemným vylepšením! V první řadě dostal prut zcela zbrusu nových rychlobrzdu, stabilnější rotor, a také širší a větší cívku a rotor. Tělo navijáku, resp. nesmírně odolná a trvanlivá konstrukce zůstala. V posledních třech letech už zkoušky, kterým je dennodenně vystavovali rybáři, úspěšně složili, ne nadarmo patří navijáky Master Carp mezi naše nejúspěšnější navijáky! Tělo bylo vyrobeno z materiálu grafit-hybrid a skrývá se v něm celkem 5 + 1 ložisek, díky kterým se jedním silným otočením kliky otočí rotor až 16 (!) krát. O bezchybný profil vlasce - i v případě velmi tenkého vlasce - se stará systém pro kladení vlasce S-Curve. Má zesílený ocelový překlapěč a díky jedinečnému, zesílenému provedení nové rolničky s ložisky, zaujme vlasec zaručeně ideální místo, resp. se nemusíme obávat jeho zauzlení.

Nový, moderní naviják Master Carp LCS Pro má nejnovější technické parametry, které se hodí k moderní době a k lovu s technikou feeder:

- K.C.D. – Kevlar Cloth Dragwasher – Najkvalitnější brzdové lamely
- A.C.R. – Airlite Carbo Rotor – Lehký a vyvážený rotor
- L.P.S. – Line Protection System – Systém, který zabrání, aby naviják navíjel vlasec pod cívku
- A.L.S. – Aluminium Long Cast Spool – Hliníková cívka na daleké hody
- D.S.L – Double Steel Line Clip – Dva kovové klipy na vlasec
- L.B.A. – Long Life Bail Arm – Trojnásobně zesilněná ocelová klika
- G.H.B. – Graphite-Hybrid Body – Grafit-Hybrid tělo navijáku
- P.R.B. – Protected Roll Bearing – Celkem uzavřené ložisko
- B.B.R. – Ball Bearing Line Roller – Rolnička s ložiskem proti kroucení se vlasce
- CNC Handle – Na CNC obráběná klika

Myslím, že docela bije do očí, že tento naviják dostal ve srovnání s předchozím Master Carp plošší, širší cívku. Při svém nejširším rozměru má hliníková cívka průměr 63 mm, speciální ztvárnění bočního lemu zas zajistí snadné odvíjení vlasce, což je základním předpokladem pro daleký let montáže. Všechno to dohromady tedy umožní lehčí a vzdálenější náhod a nakloněný lem a širší cívka výrazně šetří vlasec, snižujíc riziko zauzlení na nulu.

By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Došlo k mnoha změnám, ale tělo navijáku a masivní, nesmírně odolná a trvanlivá konstrukce zůstaly
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Dobře viditelný rozdíl. Nový naviják dostal ve srovnání s předchozím Master Carp plošší, širší cívku
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Zatímco předchozí velikost 5000 měla cívku s průměrem 60 mm, nová 6000-ová varianta se pyšní cívkou s průměrem 63 mm
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
O bezchybný profil vlasce - i v případě velmi tenkého vlasce - se stará systém pro kladení vlasce S-Curve

Kdy a komu bude tento naviják vyhovovat?

Na každodenní feeder rybačku a je úplně jedno jestli se jedná a začínajícího nebo pokročilého nebo profesionálního rybáře.

Určitě se hodí i na lov v tekoucích vodách, v zarostlých vodách a na lov v blízkosti překážek. Může se používat i splétaná šňůra jako kmenová šňůra. Tyto 2 velikosti navijáků jsou ideální na feeder pruty s délkami 3,3; 3,6; 3,9 a 4,2 mm.

-Master Carp Pro LCS 6000: průměr cívky: 63 mm, 89 cm vlasce navine na jedno otočení klikou, váha: 460 g, kapacita: 0,20 mm / 300 m
- Master Carp Pro LCS 5000: průměr cívky: 58 mm, 80 cm vlasce navine na jedno otočení klikou, váha: 440 g, kapacita: 0,20 mm / 280 m
Podle těchto parametrů se dokáže každý rozhodnout, ke kterému prutu by si dokázal ten, který naviják představit a použít.

By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Díky jedinečnému, zesílenému provedení nové rolničky s ložisky, zaujme vlasec vždy ideální místo, resp. se zabrání jeho zauzlení.
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Nejen že je mimořádně účinný, ale je nesmírně odolný! Tento naviják se dá bez problémů použít i s pleteným vlascem a s přehledem zvládne i zvýšené zatížení!
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Vylepšili jsme i rukojeť kliky
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Formou i velikostí se shoduje se svým předchůdcem, ale nové povrchové provedení zajišťuje mnohem stabilnější, neklouzavý úchop, a to i v situaci, kdy otáčí rybář klikou mokrýma rukama

Hlavní přední brzda je mimořádně jemně laditelná, zaručeně se nezasekne a bude fungovat bez jakýchkoliv poruch! Baitrunner zapínáme na zadním konci navijáku, tím se dostane do volnoběžné polohy. Sílu baitrunner můžeme jemně ladit otočným regulátorem, což má velký význam hlavně na vlnící se, proudící vodě, protože ho můžeme nastavit tak, aby proudění ještě vlascem nepotáhla, ale zabírající ryba už ano. Je důležité, že před zaseknutím je třeba baitrunner opět vypnout, přepnutím páčky nebo pootočením kliky.

By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Hlavní přední brzda je mimořádně jemně laditelná, zaručeně se nezasekne a bude fungovat bez jakýchkoliv poruch!
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Nová hlavní brzda je estetičtější a také technicky mnohem výhodnější
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Ze 6 kevlarových lamel sestávající brzda dávkuje vlasec dokonale za každých podmínek
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Důležitou a užitečnou pomůckou je i systém s baitrunnerem
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
O hladký, lehoučký běh navijáku se stará 5 + 1 nerezavějících ložisek
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Převod je 4,6: 1, navinutí vlasce na jedno otočení kličky: 80 cm (5000-ová velikost), resp. 89 cm (6000-ová velikost)
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Jak si už mohli rybáři při navijácích By Döme zvyknout, ani u tohoto typu nechybí zaokrouhlený kovový odpružený klip, který najdeme na navijáku dokonce dvakrát

Člověk nemusí být odborník, aby viděl, že došlo opravdu k výraznému pokroku a nové modely disponují opravdu úctyhodnou technologickou výbavou a technickými parametry. Mnozí pozorní rybáři si již v tomto bodě asi všimli, že tyto vlastnosti jsou jim již od někud povědomé! Inu, není to žádná náhoda, protože při vývoji navijáků Master Carp LCS Pro, jsme existující základ spojili s nejlepšími charakteristikami navijáků Fine Carp a Pro Method , které se na pulty dostaly již na podzim 2018! Proč padla volba právě na tyto? To je jednoduché! Vy, rybáři, jste složili svůj hlas jednoznačně u těchto. Zpětná vazba od zákazníků, jakož i statistiky prodeje nám jednohlasně ukazují, že od jejich uvedení na trh, patří tyto navijáky mezi absolutně nejpopulárnější! Jako výsledek tohoto spojení vznikl moderní, špičkový produkt, který je každým svým drobným detailem povolán k tomu, aby vyhověl na 100% požadavkům dnešního feederového rybáře, který si více než cokoli přeje špičkovou, moderní výstroj!

By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Při vývoji navijáků Master Carp LCS Pro jsme existující základ spojili s nejlepšími charakteristikami navijáků Fine Carp a Pro Method, které se na pulty dostaly již na podzim 2018! Výsledkem je podobným technologickým vybavením disponující, moderní, špičkový naviják
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Při obou velikostech navijáku, 5000-ové i 6000-ové mají cívky zcela totožné rozměry
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Pokud chceme, můžeme je i vyměnit, popřípadě, cívky dvou navijáků mohou sloužit jako náhradní cívka pro ten druhý. Na naviják Master Carp LCS Pro můžeme klidně hledět jako na volnoběžného sourozence navijáků Fine Carp a Pro Method!
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Jméno zavazuje…!

Pokud potřebujete kvalitní, moderní naviják na feeder prut a zároveň za přijatelnou cenu, tak doporučujeme právě naviják Master Carp LCS Pro.

Dále na Master Carp LCS Pro

Dále na Master Carp LCS Pro

Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články o lov na feeder
Nová série prutů, která v sobě spojuje všechny parametry moderního umění výroby rybářských prutů. Jedná se o zdokonalené, posílené, robustnější varianty právem slavných předchůdců Fine Carp. Navzdory ...
Číst dál
Tolstolobíci nepatří mezi ryby, které by se často lovili cíleně, ale přesto, tam kde je jich mnoho, končí na háčku poměrně často. Zpravidla to je dílem náhody. Háček dokonce pouze zřídka končí v jeho ...
Číst dál
Dnes jsem si zachytal na jednom velmi těžko dostupném, mimořádně malebném úseku Malého Dunaje u města Šolt. Miluji rybaření na divoké vodě. Pojďte, přidejte se ke mně prostřednictvím této fotoreportáž...
Číst dál
V těch největších vedrech se často setkáváme s jevem, že háček na montáži nabízený na dně, ať už ji prezentujeme jakoukoliv fundovanou metodou, zůstává zcela nedotčen. Ale proč vlastně ten záběr nepři...
Číst dál
Populární články
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Při představování prutů By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, které se dostaly do obchodů jen nedávno jsem zmiňoval, že díky neustále probíhajícímu vývoji prací se nové vylepšené pruty dostanou...
Číst dál
Neustále napínám své hranice a pokud mi to dovolí, tak i hranice druhých ... Den co den se aktivně podílím na vývoji mnoha produktů, občas je toho až příliš. Zapáleně hledám nová, často až šokující...
Číst dál
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×