36 987
obchod@feedermethod.cz | 605 757 781
Nenechte si ujít nové videá a články

Představujeme nové feederové pruty By Döme TEAM FEEDER Master


Nová rodina prutů By Döme TEAM FEEDER Master, přicházející na pulty obchodů v roce 2022, je vlastně novou, vynovenou, vylepšenou verzí již dobře známé, velmi populární série feederových prutů By Döme TEAM FEEDER Master Carp. Od uvedení předchozí série již uplynulo 5 let (2017) a i přes velkou spokojenost našich zákazníků, nastal čas na „vyhlazení vrásek“. Je však třeba dodat, že předchůdci ustálí zkoušku časem na jedničku, dennodenně je dodnes používají tisíce spokojených rybářů. Pokrok však nesmí zastat, vždy jsou a budou nové příležitosti, lepší materiály, pokročilejší výrobní technologie, kterými lze i velmi dobré nástroje ještě dále vylepšovat.

S velkou radostí jsem se ujal úkolu představit tyto pruty, jelikož mě k nim váže množství příjemných vzpomínek. Velmi aktivně jsem se podílel na vývoji těchto prutů, na určování jejich parametrů a loni jsem dokonce nové Master pruty použil i na několika závodech. Mezi nimi byli nepochybně nejprestižnějšímiMethod Feeder Mistrovství Světa, kde jsem získal jako člen maďarského reprezentačního týmu titul mistra světa!
Na vodní nádržiMaconka složil prut zkoušku na absolutní jedničku, nakolik zde bylo třeba lovit ve velkých vzdálenostech a na velké ryby! A tuto rodinu prutů jsme vytvořili právě pro tento účel!

By Döme Team Feeder Master - Döme Gábor
Nové pruty Master LC sehrály významnou roli na prvních Method Feeder mistrovství světa
By Döme Team Feeder Master - feederové prúty
Mimořádně účinné nástroje pro Tvoje rybačky na kapry ve velkých vzdálenostech
By Döme Team Feeder Master - lov na feeder
Památné zdolávání z druhého dne mistrovství světa. Po tomto kole si pruty 430LC ve vlastních rukou vyzkoušeli závodníci 4 různých zemí, nakolik nevěřili vlastním očím, sledujíc jeho úžasné nahazovací a zdolávací vlastnosti

Z původních devíti členů předchozí série zůstali „pouze“ čtyři, přesněji ti čtyři, o kterých jevili zákazníci dlouhodobě nejvyšší zájem. Jsou to 365LC, 395LC, 430LC a 395RXH.
Proč právě tyto délky? Protože se u výroby a testů právě tyto projevovaly těmi nejlepšími parametry. Bonusem z pohledu praktického názvosloví je, že tyto si zákazníci tak snadno nespletou s předchozími modely.

By Döme Team Feeder Master
Role představit tyto pruty jsem se chopil s velkou radostí, protože mě k nim váže množství příjemných vzpomínek
By Döme Team Feeder Master
Z celkem 9 členů počítající rodiny Master Carp zůstaly „pouze“ 4. Jsou to 365LC, 395LC, 430LC a 395RXH

Člen rodiny s označením LC, tedy LONG CAST byl optimalizován pro feederový lov ve velké vzdálenosti. Přímo úměrně s délkou prutů roste také jejich síla, resp. vzdálenost, které jimi lze dosáhnout. Znamená to 100+, 120+ a 140+ metrů. Při volbě vhodného prutu je velmi důležité brát v úvahu i vlastní tělesné danosti, jako jsou výška, délka paže nebo fyzická síla! Takže například bych dětem určitě nedoporučil tu nejdelší variantu! Dále je velmi důležité připomenout, že vyznačenou vzdálenost dosáhnou jednotlivé pruty pouze tehdy, zvolíme-li si krmítko adekvátní hmotnosti a tvaru, optimální naviják, vlasec, šokovou šňůru, ale a v neposlední řadě, musí i rybář disponovat dobrou nahazovací technikou. Proč právě tyto? K tomu se vrátíme u každého prutu zvlášť!

By Döme Team Feeder Master
LC varianty jsme optimalizovali výslovně pro daleké nahazování
By Döme Team Feeder Master - method feederové prúty
Tyto pruty disponují naprosto neuvěřitelnými parametry

Základním materiálem prutů je látka 60TON High modulus Toray Carbon, avšak v zájmu toho, aby zvládaly pruty často až extrémní zatížení ještě spolehlivěji, dostaly i silnější stěnu s extra posílením z kevlarové sítě a k tomu i speciální ošetření povrchu

By Döme Team Feeder Master
Posílení z kevlarové sítě je nejen velmi účinné, ale také mimořádně působivé. Tento tuning vyzařuje neskutečné energii

Nový materiál a jeho kvalitativní převedení do bezvadné konstrukce zde působí opravdu demonstrativně. Vyzařují takovou sílu, že člověk opravdu uvěří, že by mohl tímto prutem vyhodit krmítko až do vesmíru. Aha, a zaručeně se při prvním náhodu nepoláme na 8 kusů! Vřele Ti tento prut doporučuji, pokud jsi měl v minulosti strach nahodit montáž plnou silou, neboť ses v koutku duše obával o prut. O tyto pruty strach mít nemusíš! A co víc, nejlepší výkon podávají právě tehdy, když jsou v drsných rukou! To samozřejmě neznamená, že se jedná o nějaké bakule! Jejich pružnost patří mezi jejich největší přednosti! Při náhodech i zdolávání pracuje tělo s maximální intenzitou, ani při zdolávání středně velkých ryb nebudeš mít pocit, že držíš v rukou nějakou bakuli.

By Döme Team Feeder Master
Nejlépe zúročíš výjimečné charakteristiky tohoto prutu při lovu na větší kapry, ale ani při zdolávání středně velkých ryb nebudeš mít pocit, že držíš v rukou nějaký kyják

Jak vidíš, rukojeť je nadále dělená, konec dostal potah z EVA materiálu, v zájmu co nejstabilnějšího úchopu. Dlouhá rukojeť zajišťuje dostatečnou páku, do které se dá pořádně opřít, a která je nezbytná pro správnou realizaci přesných, dalekých náhodů.

By Döme Team Feeder Master
Rukojeti prutů Master zůstaly nadále dělené, zabezpečí perfektní, silný úchop!
By Döme Team Feeder Master
Konec rukojeti dostal potah z neklouzavého EVA materiálu

Velký pokrok, kterého si zaručeně okamžitě všimneš, je ještě kvalitnější sedlo navijáku, který zajistí to naprosto nejpevnější fixování, bez té nejmenší skulinky, nebo nechtěného pohybu, což se projeví super stabilním úchopem. Tento systém jsme si „půjčili“ od profesionálních přívlačových prutů. Brázdička u sedla Ti už zaručeně kůži na ruce neodře.

By Döme Team Feeder Master
Velký pokrokem je ještě kvalitnější sedlo navijáku, které zajistí to naprosto nejpevnější fixování, bez té nejmenší skulinky, nebo nechtěného pohybu, což se projeví super stabilním úchopem. Kromě toho je také mimořádně estetické.

Pokračujíc dále po těle prutu se dostáváme k očku na zavěšení háčku, jehož umístění jsme zvolili zcela cíleně. Velice prakticky a jednoduše do něj zavěsíš háček své montáže, aniž by něčemu překážel.

By Döme Team Feeder Master
Očku na zavěšení háčku se uprchlo místo na boku blanku, kde je dokonale po ruce a naprosto ničemu nezavadí.

Hned na první pohled si na tomto prutu zaručeně všimneš i očka. Očka jsou ještě větší, ještě odolnější, optimalizovaná výslovně pro dosahování dalekých hodů. Všechno toto zajišťuje řada oček Seaguide Titanium High frame Double foot. Úhel sklonu těchto oček minimalizuje tření vlasce, čímž slouží hladšímu běhu, odvíjení vlasce. Velké první očko je dost daleko od navijáku, takže dosahování extrémních vzdáleností už nebude bránit ani toto!

By Döme Team Feeder Master
Master pruty dostala očka Seaguide Titanium High frame Double foot

K tomu všemu dostaneš samozřejmě také 3 rozdílné silné špičky. Každá jedna zapadá do předposledního díla velmi stabilně po délce, což zajistí, že špička nepovolí ani při Tvých nejmocnějších náhodech. Špičky dostaly velmi poutavé, nápadné, pruhované zbarvení, díky čemuž je budeš vidět velmi dobře i za špatných viditelnostních podmínek. Koncové očko disponuje v každém případě dvojitým podepřením, aby se náhodou pod vysokou vrhanou zátěží neohlo. K síle jednotlivých špiček se vrátím při bližším porovnávání jednotlivých typů.

By Döme Team Feeder Master
Koncové očko disponuje v každém případě dvojitým podepřením, aby se náhodou pod vysokou vrhanou zátěží neohlo
By Döme Team Feeder Master
Ke každému prutu dostaneš tři rozdílné silné špičky. Každá jedna se parádí velmi poutavým zbarvením

Podívejme se tedy na specifikace jednotlivých prutů!

Master 365LC
Nejkratší člen rodiny. Nejvyhledávanější délka standardního method feederového kaprařství. Tento prut Ti doporučujeme tehdy, hledáš-li prut s excelentními vrhacími charakteristikami, ale nepotřebuješ delší variantu. Tímto prutem dokážeš dosáhnout i náhodypřesahující 100 metrů, což se u prutů této délky bere jako rarita.

By Döme Team Feeder Master
By Döme TEAM FEEDER Master 365LC

Parametre:

Master 365LC
Délka:
365 cm
Hmotnost: 275 g
Vrhací zátěž: 30-110 g
Průměr blanku nad rukojetí: 13 mm
Délka dělené rukojeti: 49 cm
Síla špiček: 2,5 oz; 3 oz; 4 oz

Počet oček: 14

Přepravní délka (cm): 127

Materiál: 60TON High modulus Toray Carbon

Akce: Heavy

Typ oček: Seaguide Titanium High frame Double foot

Povrch rukojeti: dělená, EVA

Typ sedla navijáku: šroubový

Počet dílů (kusy): 3+3
Doporučený naviják: By Döme TEAM FEEDER Long Cast 4500, nebo Fine Carp 6000
Doporučený vlasec: By Döme TEAM FEEDER Long Cast 0,20 mm
Doporučená šoková šňůra: Haldorado Braxx Long Cast 0,20 mm, nebo By Döme TEAM FEEDER Tapered Leader 5x15 m 0,20-0,31 mm
Doporučené krmítko: Krmítko By Dö Cast Pro Method Feeder L 45 g
Dosažitelná vzdálenost: Více než 100 metrů!

 

By Döme Team Feeder Master
Už i pomocí modelu 365LC dokážeš dosáhnout 100 metrové vzdálenosti

Master 395LC
Druhý nejdelší člen rodiny je již nefalšovaný prut pro daleké nahazování, kterým můžeš realizovat i hody přes 120 metrů. Jeho vrhací zátěž se hýbe v rozmezí 50-170 gramů, což znamená, že pomocí tohoto prutu už budeš moci nahazovat i větší krmítka, na co si však musíš dát pozor je, že nejvzdálenějších hodů nedosáhneš u horní hranice, ale zhruba při hmotnosti někde v polovině mezi maximální a minimální zátěží. Proto doporučujeme k této variantě 40-100 gramová method feederová krmítka, avšak celková hmotnost, kterou dokážeš prutem nejlépe švihnout, činí asi 100 gramů.

By Döme Team Feeder Master
By Döme TEAM FEEDER Master 395LC

Parametre:

Master 395LC
Délka: 395 cm
Hmotnost: 315 g
Vrhací zátěž: 50-170 g
Průměr blanku nad rukojetí: 15 mm
Délka dělené rukojeti: 53 cm
Síla špiček: 2,5 oz; 3 oz; 4 oz

Počet oček: 14

**

Přepravní délka (cm): 137

Průměr 1. dílu (mm):15

Materiál: 60TON High modulus Toray Carbon

Akce: Heavy

Typ oček: Seaguide Titanium High frame Double foot

Povrch rukojeti: dělená, EVA

Typ sedla navijáku: šroubový

Počet dílů (kusy): 3+3
Doporučený naviják: By Döme TEAM FEEDER Long Cast 5500, alebo Long Cast LCS 5500
Doporučený vlasec: By Döme TEAM FEEDER Long Cast 0,20 mm
Doporučená šoková šňůra:: Haldorádó Braxx Long Cast 0,20 mm, alebo By DömeTEAM FEEDER Tapered Leader 5x15 m 0,20-0,31 mm
Doporučené krmítko: Haldorádó Dart Metal L 55 g
Dosažitelná vzdálenost: Více než 120 metrů!

 

By Döme Team Feeder Master
Modely 365LC i 395LC disponují 2,5, 3 a 4 uncovými (oz) špičkami

Master 430LC
A na závěr, ovšem ne v poslední řadě, jsme se dostali k vlajkové lodi této rodiny, modelu 430LC. Pokud lovíš na velkých, přírodních vodních plochách, ve většině případů jsou tyto pruty již povinné. 430 centimetrový prut otevírá na poli dalekého nahazování zcela nové dimenze. Ideálními method feederovými krmítky pro tento prut jsou 50-70 gramové XL varianty které naplněné přetahují již i 100 gramů. Síla špiček se u tohoto modelu rovná 4,5 a 6 uncím (oz). Špičky zaručeně zvládnou mocné švihy a po náhodě se velmi rychle uklidní, díky čemuž nezabrzdí odvíjející se vlasec.

By Döme Team Feeder Master
By Döme TEAM FEEDER Master 420LC

Parametre:

Master 430LC
Délka: 430 cm
Hmotnost: 410 g
Vrhací zátěž: 70-195 g
Průměr blanku nad rukojetí: 16 mm
Síla špiček: 4 oz; 5 oz; 6 oz
Délka dělené rukojeti: 55 cm

Počet oček: 14

Průměr 1. dílu (mm):16

Přepravní délka (cm): 147

Materiál: 60TON High modulus Toray Carbon

Akce: Heavy

Typ oček: Seaguide Titanium High frame Double foot

Povrch rukojeti: dělená, EVA

Typ sedla navijáku: šroubový

Počet dílů (kusy): 3+3
Doporučený naviják: By Döme TEAM FEEDER Long Cast 5500, alebo Long Cast LCS 5500
Doporučený vlasec: By Döme TEAM FEEDER Long Cast 0,20 mm
Doporučená šoková šňůra:: Haldorádó Braxx Long Cast 0,20 mm, alebo Trabucco T-force XPS Taper Leader 0,20-0,57 mm
Doporučené krmítko: Krmítko By Döme TEAM FEEDER Long Cast Pro Method Feeder XL 65 g
Dosažitelná vzdálenost: Více než 140 metrů!

 

By Döme Team Feeder Master
Pomocí prutu 430LC už lehce dosáhneš i vzdálenosti 140 metrů
By Döme Team Feeder Master
Maximum z každého jednoho prutu dostaneš jen tehdy, pokud s nimi budeš používat ty správné doplňky! I v tom Ti pomůžeme!

Na následujících obrázcích si porovnáme několik do očí bijících rozdílů mezi pruty Master 430LC a jeho předchůdcem Master Carp Pro 420LC!

By Döme Team Feeder Master
Mezi pruty je již na první pohled mnoho pozoruhodných rozdílů, o materiálu a výrobních technologiích už ani nemluvě
By Döme Team Feeder Master
Jak dobře vidíš, prut 430LC je podstatně štíhlejší a nové sedlo navijáku je mnohem estetičtější
By Döme Team Feeder Master
Také můžeš hezky vidět rozměry prvního očka, resp. zvětšení vzdálenosti od navijáku
By Döme Team Feeder Master
Takto rozměrné první očko náhod garantovaně nezabrzdí
By Döme Team Feeder Master
Koncové očko je samé o sobě neskutečnou sílu vyzařujícím monstrem
By Döme Team Feeder Master
Díky zvýšenému vnitřnímu průměru nechá koncové očko vlasce zaručeně dost prostoru na ničím nerušený průběh

Master 395RXH
Pruty Master River mnoha rybáře doslova učarovaly (možná mezi ně patříš i ty) a dodnes na ně nedají dopustit. V naší nabídce máme hned několik typů říčních prutů, rozličných parametrů a v různých cenových kategoriích, ale tyto jsou jednoznačně TOP! Co znamená označení 395RXH? Délka = 395 cm, RXH = River eXtra Heavy - tedy k říčnímu lovu optimalizovaný silný, feederový prut, jehož vrhací zátěž činí 100-300 gramů.

By Döme Team Feeder Master
By Döme TEAM FEEDER Master 395RXH
By Döme Team Feeder Master
U této varianty je každý jeden prvek robustní, demonstrující neskutečnou sílu

Náš špičkový, exkluzivní, TOP prut, vyvinutý pro ty nejnáročnější rybačky, včetněříčního závodu. Neuvěřitelně pružný prut, díky čemuž může přijít v úvahu i při lovu menších ryb, ale o jeho skutečné síle a pozoruhodných vlastnostech se nejlépe přesvědčíš tehdy, když budeš mít na háčku divokou říční roubku, nebo obrovského kapra. Parametry tohoto prutu jsou srovnatelné s výše představenými modely, avšak tento je jednoznačně nejdrsnější, nejsilnější!

By Döme Team Feeder Master
I tomuto prutu už vděčím za pěkné soutěžní výsledky
By Döme Team Feeder Master
Přestože je prut přímo herkulovsky silný a špičky jsou také neskutečně drsné, líné záběry podustev jsem registroval velmi dobře

Ideální vrhací zátěž je zde určit velmi komplikovaně, jelikož v závislosti na proudu, se může hmotnost krmítka pohybovat v rozmezí 50 až 250 gramů. Faktem ale je, že čím máš těžší krmítko, tím hůře ho dostaneš do velmi velké vzdálenosti. Špičky jsou identické s modelem 430LC, tedy 4, 5 a 6 uncí (oz). Není sporné, že v silném proudění budeš potřebovat tu nejsilnější!

By Döme Team Feeder Master
Když je třeba prut na stojanu naštelovat do výšky, barevné, dobře viditelné špičky přijdou okamžitě velmi vhod
By Döme Team Feeder Master
Prút 395RXH vydrží úplne neskutočné veci!

Parametre:
Délka:395 cm
Hmotnost:370 g
Vrhací zátěž:100-300 g
Průměr blanku nad rukojetí:16 mm
Délka dělené rukojeti:53 cm
Síla špiček:4 oz; 5 oz; 6 oz

Počet oček: 14

Přepravní délka (cm): 137

Průměr 1. dílu (mm):15

Materiál: 60TON High modulus Toray Carbon

Akce: Extra-Extra-Heavy

Typ oček: Seaguide Titanium High frame Double foot

Povrch rukojeti: dělená, EVA

Typ sedla navijáku: šroubový

Počet dílů (kusy): 3+3
Doporučený naviják:By Döme TEAM FEEDER Big River LCS 6000, alebo By Döme TEAM FEEDER Long Cast LCS 6500
Doporučený vlasec:Haldorádó Big River 0,22-0,35 mm
Doporučená šoková šňůra:: Haldorádó Braxx Long Cast 0,20 mm
Doporučené krmítko:Krmítko Haldorádó Barbel River 140-270 g
Dosažitelná vzdálenost:Více než 100 metrů!

 

By Döme Team Feeder Master
Máme pro Tebe i zcela konkrétní doporučení, s jakými doplňky se nejlépe vyplatí tento prut používat

Tento prut patří zkrátka do kategorie, která vydrží naprosto všechno. Tímto prutem jsem na vodní nádrži Maconka krmil náložemi ve velikosti mandarinky ve vzdálenosti 90 metrů, tímto prutem jsem na závodu na Dunaji lovil podustvy ve vzdálenosti 60 metrů od břehu 200 gramovým krmítkem, a Gábor Döme pochytal také tímto prutem z Dunaje i kopec.

By Döme Team Feeder Master
Věřím, že i Tobě přinesou tyto pruty alespoň tolik potěšení, jak přinesly v loňském roce mně!

Objednej si tento překrásný prut, kterým loví i method feederový mistr světa, ještě dnes, a nejeden kolega na břehu Ti ho bude závidět! Za 1-2 dny máš svůj nový prut doma.

Dále na Master pruty

Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články a videá o lov na feeder
Vlajkovou loď letních návnad jednoznačně tvoří produkty řady FermentX. Tato kontrolovaná fermentovaná semena a krmiva jsou v teplé vodě nepřekonatelná! Nicméně, nejen fermentovaná jídla poskytují řeše...
Číst dál
Nové video od Gábora Sipos o lov kaprů v létě. Seznamte se s FermentX feeder krmivem a N-Butyric Pop Up nástrahou. ...
Číst dál
Cílený lov amura se dá stejně úspěšně provádět metodou feeder jako lov kaprů, avšak s malými rozdíly v přístupu! Několik amurů můžeme chytit i při lovu kaprů, ale chceme-li dosáhnout většího množství ...
Číst dál
Nové video od Gábora Siposa nás zavede na rybaření na řece Dunaj. Ukazuje techniku feederového rybolovu, která je ideální pro zachycení cejnů ryb v této oblasti. Ve videu se Gábor podělí o své tipy a ...
Číst dál
Populární články
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Nová rodina prutů By Döme TEAM FEEDER Master, přicházející na pulty obchodů v roce 2022, je vlastně novou, vynovenou, vylepšenou verzí již dobře známé, velmi populární série feederových prutů By Döme ...
Číst dál
Po více než 40 leté kariéře v rybolovu, by mě nikdy nenapadlo, že napíšu následující větu, ale je to 100% pravda: NIKDY předtím jsem za jeden rok nenasbíral více zkušeností, hlavně co se týká specializace lovu velkých...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2500Kč - 180Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 125Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 95Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×