obchod@feedermethod.cz | 605 757 781

MAXImální rapid rychlovky

Přečetli: 3131

Myslím, že většina rybářů se těší z celého týdne nejvíc na víkend, což je zpravidla obdobím, kdy se můžeme naplno předat své oblíbené zálibě. Přitom jako dobrý způsob k odbourání stresu, může občas padnout rybačka celkem vhod i během pracovního týdne, po dlouhém a únavném dni v práci.

I já osobě jsem se velmi dlouho vybíral na břehy svých oblíbených vod „pouze“ o víkendech a celodennímu rybaření se v těch případech opravdu i dostalo vší důležitosti, která je náležela. Nad bojovým plánem, jak na ryby, jsem přemýšlel prakticky celý týden, a když vytoužený den konečně dorazil, na roztržení napakované auto si to mířilo na břeh už za úsvitu. Na břehu, po pořádku mohlo začít vybalování gigantického množství výstroje, následně důkladná příprava směsí, aplikování háčku a nástrahy. Dlouho jsem byl přesvědčen, že pokud chci být na rybačce úspěšný, toto je jediný způsob, jak toho lze dosáhnout. V dnešní době se však díky stále vyspělejším vnadidlům a důmyslně navržené výstroji, dá i za 2-3 hodiny na břehu nasbírat tolik zážitků, kvůli kterým se zcela určitě vyplatí vystoupit ze zajetých kolejí. Jak jednoduše lze tuto metodu zrealizovat, dokonale předvedou následující dvě, poměrně čilé, dynamické, rapid rychlovky.

MAXImální rapid rychlovky
Nejnovější prvek mé výstroje je zároveň nejnovějším členem rodiny prutů by Döme TEAM Feeder, opravdu elegantní prut Fine Max. 3,3 metrový prut perfektně harmonizuje s navijákem Fine Carp 5000

Ráno jsem si zabalil jen to minimální množství výstroje do mimořádně praktické Rapid Method tašky a jakmile odbila 15. hodina, dovi dopo práce, směr Ostřihomské jezero Forrás (pramen), kde mohlo začít první dějství bleskově rychlých rapid rybaček.

MAXImální rapid rychlovky
Do tašky TEAM FEEDER Rapid method se vejde prakticky vše, co budeme potřebovat pro úspěšnou realizaci rychlé rybačky. Nástrahy, krmiva, nádoby na míchání, bižuterie, a v rozměrných bočních kapsách se hladce vejde i pláštěnka, popřípadě nějaké jídlo, občerstvení
MAXImální rapid rychlovky
Ve velmi užitečné tašce se (s minimálním vyčuhováním) vejde i podběráková hlava Method King velikosti M! S takto připravenou výstrojí se můžeme vydat na rybaření kdykoliv s prakticky nulovými dodatečnými přípravami

Kvůli zdržení jsem k jezeru dorazil až s malým prodlením v 15:45, rychle jsem si zakoupil (půl)denní lístek a už jsem seděl na vyhlédnutém stanovišti. Mezi autem a břehem jsem si tentokrát nemusel dávat zbytečná kolečka a celou výstroj (1 prut, 1 podběráková tyč, 1 Rapid Method taška, 1 závodní bedna) jsem na břeh dopravil najednou, za pár minut bylo vše připraveno do akce a rybačka mohla začít.

MAXImální rapid rychlovky
Místo první rapid rybačky. Naší zálibě zde můžeme holdovat ve výslovném klidu a tichu a díky pažravým obyvatelům jezera máme dobrou šanci dočkat pěkných výsledků i za velmi krátkou dobu

Jelikož jsem nechtěl přijít ani o jednu vteřinu rybářského zážitku, moc jsem se nepiplal ani s mícháním krmiva. Menu pro ryby sestávalo z následujícího:

  • 1 sáček HALDORÁDÓ Ready Method Pellet - Tropicana
  • 1 krabička HALDORÁDÓ Fluo Micro Method Feed Pellet - Brutální Pečeň
  • Půl sáčku krmiva Champion Corn
MAXImální rapid rychlovky
Máme-li na rybaření k dispozici jen krátký čas, záleží na každé minutě. Pomocí krmiv Haldorado Ready a boxů Fluo Micro Method Feed Pellet můžeme ušetřit spoustu času

Tovární navlhčenou „ovocnou bombu“ jsem vysypal do EVA nádobky, jaterní pelety jsem rychle zalil decilitrem vody a odložil stranou na chvilku si odpočinout. Než se semínka nasakovala vodou, podle principu „jistota je kulomet“ jsem namíchal i malé množství koncentrovaně kukuřičného krmiva.
Chtěl jsem ryby z okolí co možná nejrychleji nashromáždit do jednoho bodu, proto jsem otevřel i jedno balení pochoutkové kukuřice a polovinu rovnou z nábřeží vysypal před špičatý výčnělek břehu po mé pravé straně, kde byl břeh navíc i zalomený a zpestřený malým rostlinstvem. Druhou polovinu kukuřice jsem rozprostřel před třtinu rovnou před sebou. Jelikož se jedná o výslovně malé, tak trochu „anglické“ jezero, malá procházka vůbec netrvala dlouho, a byl jsem si jist, že ryby mě za moji námahu bohatě odmění.

MAXImální rapid rychlovky
Na začátek jsem přímo ze břehu nasypal pochoutkovou kukuřici na označené body, asi jeden metr od břehu, doufaje, že tím urychlím skupinový příchod ryb

Nechtěl jsem pochutnávající si ryby vyrušovat hlasitým plácáním, kromě toho, kvůli krátké vzdálenosti, by byla dálková krmítka (např. DART, nebo Long Cast) stejně neodůvodněná, proto tvořilo jádro mé montáže 25 gramové krmítko Haldorado Flat ve velikosti L. Na nástrahový osten Fine šla nástraha, která mě ještě nikdy nenechala ve štychu, FLUO wafter Sladký Ananas, zatímco do krmítka šlo na začátek malé množství krmiva Tropicana.

MAXImální rapid rychlovky
Než dorazí první záběr, pomyslel jsem si, se trochu pokochám krásnou krajinou ... moc času mi na to však nezbylo!

Před zakrmený „špičatý výčnělek“ dorazily ryby velmi rychle, proto se první uchazeč ohlásil hned na první náhod. Byl to sice jen svalnatější karas, ale prut byl tím alespoň pokřtěn. Na následující náhody přicházely také jen karasi, proto jsem si pomyslel, že je nechám, ať si do příchodu kaprů pochutnávají a zamířil jsem si to na okraj druhého krmení před rákosím.
Sem už však letělo krmivo Brutal Liver s bílým česnekovým wafterem. Na vehementní záběr bylo třeba čekat ani ne 3 minuty a konečně jsem okoštoval, jak pracuje prut Fine Max s kaprem na háčku.

MAXImální rapid rychlovky
Inauguračním kaprem pro můj nový prut byl pouze pomenší 1-1,5 kilový jedinec, ale i ten dal prutu Fine Max pěkně zapracovat. Člověku okamžitě proběhne hlavou myšlenka, jakou asi vykreslí tento prut křivku s větším šupináčem na háčku!

Ryba vážila jen asi kilo, kilo a půl, ale přesto byl pohled na křivku prutu nesmírně uspokojivý. Poslední, výslovně jemná třetina prutu absorbuje trhavé pohyby hlavou, typické pro menší kapry, nebo karasy, zatímco díky pevnější střední části, zase dokážeme z překážky hravě dostat i větší „prasátko“.

MAXImální rapid rychlovky
Během krátkých rybaček není cílem nutně lámat rekordy. Za těchto okolností dokáže velmi potěšit i takový kapr

Jelikož ryby byly očividně hladové, další dávky krmiva jsem nahazoval ve 2-3 minutových intervalech, jak na kratší, tak na vzdálenější trasu, a uprostřed záplavy karasů se mi tu a tam podařilo uchmatnout i nějakého kapra. Na krátkou rybačku, jejímž cílem bylo v první řadě pokřtít prut, jsem si vyhradil pouze 3 hodiny, ale i za tuto dobu se mi podařilo ulovit 12 kapříků a zhruba 30-40 karasů. K mému příjemnému překvapení na návštěvu zaskočily i dvě pozoruhodnější ryby, zlato zbarvený Karas Stříbřitý a piraňovitý „koi karas“. Co víc jsem si mohl přát, než abych nikdy nezažil horší rychlovku!

MAXImální rapid rychlovky
V neuvěřitelných barvách se skvějící karas, který nebývá ve většině jezer častým návštěvníkem. Kdo sem zavítá, tomu mohou být dopřávány i takové kuriozity!
MAXImální rapid rychlovky
Den mi zpestřil i takový piraňovitý koi karas

Následující, podobně úchvatná rapid rybačka, byla čistá improvizace. Zrodila se z chvilkového popudu při plánování nedělního obědu. Když přítelkyně skončila v práci, pomysleli jsme si, proč nevyužít krásného počasí k malému výletu do areálu Búbánatvölgy, kde si můžeme dát ten nejlepší hamburger v širokém okolí. Samozřejmě, co v takové situaci napadne skutečnému feederovému fanatikovi? Jakmile jsem ucítil tu nejnepatrnější příležitost na krátkou rybačku, okamžitě jsem se pustil do přípravy výše zmíněné rapid výstroje, na břeh Kulatého jezera (Kerek-tó) jsem tím pádem už dorazil vyzbrojen minimalistickou výstrojí. Jídlo jsme si objednali, lístek, následně, zatímco se hamburgery smažily jsem za čtvrthodinu „vybudoval“ stanoviště. Podobně jako minule, i na tuto rychlou akci jsem si přinesl prut Fine Max 330M, avšak v tomto případě mě doprovodil i můj další velký favorit, prut Royal Method 360. Přestože podle ideálních představ jsem měl v plánu použít pouze zbrusu nový prut Fine Max, vycházející z osobitostí jezera a vlastních zkušeností z jednoho minulého rybaření, jsem uznal za vhodné mít po ruce i sestavu pro větší vzdálenost.
Lovná vzdálenost činila 45 metrů, kam jsem poslal za 6 method feederových krmítek + pár zrnky pochoutkové kukuřice obohaceného krmiva Divoký Kapr. Jakmile dopadlo poslední krmítko, už jsme si mohli jít po hamburgery. Přestože jsem už byl hladový jako vlk, přece jsem si jen řekl, že předtím, než se pustím do delikatesy, tam píchnu nástrahu a krmítko už i letělo na vyhlédnuté místo.

MAXImální rapid rychlovky
Krmítkem bylo 25 gramové krmítko Haldorado Flat, jeho obsah zase tvořily krmivo Divoký Kapr a maličké množství kukuřice Champion Corn

Sedl jsem si k přítelkyni, abych se konečně s chutí pustil do burgeru a v klidu se najedl, no a jak to bývá, jídlem přichází chuť ... ale i u ryb. Než jsem si stačil podruhé ukousnout, stáhl někdo špičku citlivého prutu úplně k hladině. Po krátkém, ale o to radostnějším zdolávání jsem měl v podběráku prvního kapra.

MAXImální rapid rychlovky
Takové vodní plochy jsou přímo perfektním hřištěm pro nejkratšího člena rodiny Fine Max (330). Každé zdolávání tímto prutem je opravdovým zážitkem!
MAXImální rapid rychlovky
Mimořádně jemný, avšak rozhodný prut přinutil prvního kapra nedělního rybaření do blízkosti břehu za pár momentů. Už jsem ho měl i v podběráku
MAXImální rapid rychlovky
Malá „lokomotiva“, která svou kůži opravdu levně neprodala

Pomyslel jsem si, že to asi byla jen náhoda a za takovou krátkou dobu mě při jídle ryby opět nevyruší, proto letělo krmítko Haldorado Flat okamžitě zpět na mini krmení. V tomto případě mi ryba dovolila ukousnout si přesně jednou a po montáži zatoužil další pažravý kapr. Následovalo další veselé zdolávání, které sousední rybář již pozoroval s velmi pichlavým pohledem. 

MAXImální rapid rychlovky
Další návštěvník, který mi nedopřál oběd. Možná právě to je i důvodem poranění na boku, které mu mohl způsobit nějaký dravec

Za 10 minut 3 sousta hamburgeru, 2 záběry, 2 ryby v podběráku. Vůbec ne špatný začátek. Poté, co jsem i tuto rybu ohleduplně vypustil do jejího životodárného živlu, jsem uznal za vhodné rybačku dočasně přerušit, neboť pokud by to podle dosavadního scénáře záviselo na rybách, oběd bych si moc neužil.
S plným břichem zpět na bedni následoval další náhod, ale za uplynulý čas ryby z krmení pravděpodobně vše pojedly, proto jsem zůstal bohužel bez záběru. Zónu jsem několika náhody opět zakrmil a než jsem čekal na návrat ryb, sáhl jsem po prutu Royal Method 360 a začal jsem vyhledávat ryby nahazováním v tříminutových intervalech nahoru dolů více méně na slepo. Přestože tato délka není pro hody nad 70 metrů zrovna ideální, já jsem prut přesto nešetřil, bylo cítit, že v něm je dost „šťávy“. 40 gramové krmítko DART velikosti L dohodí bez nejmenších problémů i do větší vzdálenosti.
Krmítko strávilo ve vzdálenosti asi 85 metrů ve vodě sotva minutu, kdy se něco pustilo s nástrahou k druhému břehu přímo živočišnou silou. Zdolávání tímto prutem jsem si neužíval o nic méně, hlavně tak, že se mi podařilo dovést na břeh další pěknou rybu, v tomto případě to byl buclatý koženáč. 

MAXImální rapid rychlovky
V případě strmého nebo zalomeného břehu je ideální volbou dlouhá a silná podběráková tyč. Podběráková tyč by Döme TEAM FEEDER Master Carp 3,5 m mi už nejednou hodně pomohla
MAXImální rapid rychlovky
Změna vzdálenosti a metody (na vyhledávací lov) přinesly vytoužené ovoce v podobě krásného, zdravého koženáče

Další náhod jsem opět směřoval na kratší vzdálenost, kde jsem uchmatl ještě dva šupináče, pak však, jako kdyby mi už i ryby signalizovaly, že tohle měla být jen rychlovka, více záběrů nepřišlo.

MAXImální rapid rychlovky
Podobně jako při poslední návštěvě na tomto jezeře, byl kapurkovou rybou opět pomenší, avšak mimořádně pozoruhodný černý šupináč.

Tentokrát to vydalo na 2 hodiny rybaření, ale vedle toho jsme se dobře v krásném prostředí najedli, užili jsme si na břehu pěknou slunečnou pozdní letní neděli a k tomu jsem ještě i chytil 5 kaprů.
Dva vyšší příklady pěkně ilustrují, že občas se opravdu vyplatí zajít na břeh poblízké vodní plochy i na 2-3 hodiny. S perfektně sestavenou rychlovkovou výstrojí, malým množstvím vysoce kvalitního krmiva a za hrstí nástrah lze zažít spoustu legrace i za tak krátkou dobu. Každému to vřele doporučuji!

Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články o lov na feeder
V dnešní době se klíč k úspěšnému rybolovu nejednou skrývá právě ve správném používání nejrůznějších pelet. V posledních letech se stalo jejich využívání ve funkci krmiva tak populárním, že jsou jezer...
Číst dál
V očích mnoha jezerních rybářů se říční lov zdá být poněkud mystickým. Důvodem je nepochybně pocit absolutní nevypočitatelnosti, jelikož zde máme jen minimum informací o přesném charakteru dna, rybách...
Číst dál
Z pohledu receptářů je zima asi tím nejnevděčnějším obdobím. Zatímco jindy jsou vnadidla alfou a omegou, v tomto období hrají až sekundární roli a na první místo se dostává s velkým náskokem výběr spr...
Číst dál
Po většinu roku, dávám, podobně jako velká většina ostatních rybářů, přednost intenzivně zarybněným vodním plochám. A není na tom nic špatného, na těchto vodách nás dozajista čeká množství příjemných ...
Číst dál
Populární články
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Při představování prutů By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, které se dostaly do obchodů jen nedávno jsem zmiňoval, že díky neustále probíhajícímu vývoji prací se nové vylepšené pruty dostanou...
Číst dál
Neustále napínám své hranice a pokud mi to dovolí, tak i hranice druhých ... Den co den se aktivně podílím na vývoji mnoha produktů, občas je toho až příliš. Zapáleně hledám nová, často až šokující...
Číst dál
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2500Kč - 180Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 125Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 95Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×