36 987
obchod@feedermethod.cz | 605 757 781
Nenechte si ujít nové videá a články

Jarní recepty na oteplující se vody 2024


Novinky Haldorado pro rok 2024 přinášejí inovace nejen pro feederisty, ale i pro lov velkých kaprů. Jak jste si již zvykli, jarní recepty jsou především o nových produktech, takže se zaměřují na jejich využití. Na rozdíl od předchozích receptů, tato kolekce zahrnuje balíčky připravené speciálně pro kapraře.

Sestava pro rychlé jarní rybaření

<
Sestava pro rychlé jarní rybaření

Jednou z novinek feederu v roce 2024 je 4S Method Pellet Ready Mix, která je předvlhčená, přírodní, speciálně připravená směs pelet. Není třeba přidávat vodu, stačí otevřít a naplnit koš. Pro přechodné, časné jarní období je vhodné míchat jarní a zimní varianty. U těchto kombinací je třeba vždy zkontrolovat adheznost materiálu. Pokud rybaříme v hlubší vodě, je vhodné materiál trochu navlhčit pomocí rozprašovače, aby se lépe držel pohromadě a dorazil na dno i v 5-6 metrové hloubce. Balíček samozřejmě obsahuje i nástrahu, v tomto případě 4S Method Pellet Wafter - Papaya & Mango, a další aroma v gel formě, která reprezentuje stejnou chuť.

<
Rychle použitelné lákadlo, které je navíc velmi účinné

Balíček pro první kaprařské výpravy

<
Balíček pro první kaprařské výpravy

Možná jste si všimli, že letos byly novinky zaměřeny více na produkty podporující lov velkých kaprů s boilies metodou. Proto jsem považoval za důležité, abyste se naučili i tyto produkty používat a efektivně je využívat. Proto v tomto receptu již tyto produkty hrají roli.
Metodika jednodenního lovu velkých kaprů se příliš neliší od feederování. Rozdíl spočívá v tom, že lákadlo není vkládáno do krmítka, ale se používá v PVA sáčku.
Prvním krokem je nasazení nástrahy na nástrahovou jehlu, což je jen o něco složitější než u metodového rybolovu.
Druhým krokem je rozdrtit velké granule – v tomto případě několik granulí z MAX MOTION Premium Soluble - Černý Kalamar boilies – a pak je smíchat s Carp Micro Pellet - Černý Kalamar. Z této směsi je třeba opatrně vložit do sáčku jednu hrst a před zapečetěním sáčku do něj vtlačit MAX MOTION PVA Bag Liquid - Černý Kalamář aroma.
Po zapečetění sáčku stačí hodit koncovou montáž na správné místo a čekat na záběr.

<
Kaprářská souprava s příchutí černé chobotnice

Method kaprářská souprava pro oteplující se vodu

<
Kaprářská souprava na method pro oteplující se vodu
<
Pellety potřebují alespoň 10 minut, aby se nasytily vodou

Je sice náročné selektovat velké ryby metodou method, ale použitím směsi připravené speciálně pro velké ryby máme dobrou šanci chytit i kapitální jedince. Základem této směsi je MONSTER Pellet Box - Kořeněná Játra, jejíž každý prvek byl navržen pro lov velkých kaprů. Doplnit ji je třeba o 1 balíček Carp Micro Pellet - TripleX, který dobře harmonizuje s Pellet Boxem. Tyto složky je vhodné smíchat, navlhčit vodou a přiloženým extraktem a nechat odpočívat 10 minut. Když pelety mírně změknou a jejich adheze se stane ideální, můžeme je ihned naplnit do krmítka. Součástí balíčku je i krabička MONSTER Pop Up Method - Kořeněná Játra, která je výraznou a chutnou nástrahou a navíc usnadňuje použití větších háčků. Do středu náplně lze vložit MONSTER Gel Booster - Kořeněná Játra, čímž se stane nezaměnitelnou pro krmící velké ryby.

<
Pronikavá vůně, charakteristická chuť lákadel a nástrah pro cílené kapráře

Pikantní výběr pro oteplující se vodu

<
Pikantní výběr pro oteplující se vodu
<
V této sestavě naleznete micro pellet a krmivo

V oteplující se vodě mají pikantní chutě dobrý vliv na chuť k jídlu kaprů, takže i tuto skvělou soupravu je dobré využít, ať už na intenzivních nebo klubových vodách.
Jako první krok je třeba smíchat LEGEND Groundbait - Chili Lime s trochou vody, stejně by se mělo postupovat i s Carp Micro Pellet - Chili Kalamár. Obě směsi potřebují alespoň 10 minut, aby se zrnka dobře nasytila vodou. Poté je třeba rozdrtit pellet, prosít přes něj krmivo a po důkladném promíchání může být naplněno do koše Pellet Feeder. aroma je LEGEND MAX Jam - Chili Lime.

<
Nápadná nástraha spolu s chutným, barevným lákadlem

Sestava pro lov kaprů na dně

<
Sestava pro lov na dně na jarní kapry

Na jaře, kdy teplota vody na povrchu není příliš vysoká, planktonové ryby se mohou nacházet blízko dna, hlavně na mělkých a rychle se oteplujících úsecích. V tomto případě je dobře umístěná koncová montáž více cenná než velké množství koncentrovaného krmiva. Tento rybolov využívá nové krmítko na tolstolobiky, který je kompletní sada včetně lákadel a nástrahy.
Pokud se tableta na montáži rozpustí, přijde vhod z balení tolstolobiková tabletka Quick - Med, rychle rozpustný lákadlo na sumce. Součástí soupravy je také balení koncové montáže na tolstolobiky a krabička Feeder Pufi.

<
Snadno použitelná koncová montáž

Jarní balíček pro velké kapry MONSTER

<
Jarní balíček pro velké kapry MONSTER

MONSTER řada produktů již dříve poskytla spoustu krásných ryb, avšak v roce 2024 se tato rodina produktů výrazně rozšířila, čímž se zvětšilo i pole jejich využití. V této sadě jsme vybrali produkty s chutí Játra & Krev, abychom mohli chytit i méně aktivní jeřící kapry.
Základem směsi je MONSTER Pellet Box - Játra & Krev. Je vhodné do ní přidat několik rozdrcených nebo nadrobno nasekaných MONSTER Hard Boilie 24+ nástrah, a poté tuto směs naplnit do balíčku.
Nástrahou v této soupravě je MONSTER Magnum 20+ mm - Játra & Krev, kterou lze nabídnout i na nástrahový osten. Doplňkové aroma je MONSTER Gel Booster se stejnou chutí, kterou je vhodné naplnit do sáčku (samozřejmě nerozpouštějící se PVA).

<
Jaterní a krvavá chuťová bomba

TMF White Carp balíček

<
TMF White Carp balíček
<
Na první pohled se White Carp krmivo zdá být sirup, ale po promíchání dosahuje homogenní, hedvábné konzistence

Od letošního roku je již u nás dostupná obnovená rodina produktů Top Method Feeder, která zahrnuje specifické lákací látky, nástrahy a aroma pro jednotlivé druhy ryb! Do této sestavy byly zařazeny produkty ve verzi White Carp, které jsou přizpůsobeny k lovu kaprů.
Prvním krokem je zvlhčení Top Method Feeder Pellet Box a krmiva Top Method Feeder. Do směsi pelet se přidá přibližně 150 ml vody, zatímco do krmiva 400 ml. Po odpočinku se do předělaného krmiva promíchají změklé pelítky, a pak už lze naplnit košík. Součástí balení je Top Method Feeder Wafter - White Carp, která je speciální nástraha pro metodu method feeder. Její sladká smetanová chuť je charakteristická pro aromata této série, z nichž do této sestavy bylo zařazeno Top Method Feeder Activator Gel.

<
Vůně sestavy připomíná vanilkový pudink!

Jarní sestava pro opatrné kapry

<
Jarní sestava pro opatrné kapry
<
S tímto mikropeletem a mletým peletem nemůžete na intenzivně osazených jezerech udělat chybu

Úsporné, přírodní barvy a chutě nebo tmavší tónovaná aroma mohou být velmi účinné v čistých vodách během této sezóny.
Ke smíchání 2 balení 4S Method Pellet Mix - Jar je zapotřebí 300 ml vody , a stejné množství dokáže absorbovat i 4S Method Pellet Groundbait. Po 10minutovém odpočinku je třeba tento druhý zmíněný produkt prosít a smíchat do něj změklé pelety. Tento lákací materiál je nyní připraven k naplnění do koše.
Nástrahou v tomto případě je naturální, matné 4S Method Pellet Aqua Wafter - Uni + Classic, která představuje nejsnazší sousto pro opatrné kapry po návratu do koše. Pokud je potřebná nějaká další lákavost, je dobré sáhnout po aroma 4S Method Pellet Spray - Jahoda & Chobotnice.

<
Záhadný, červená oblaka skrývající matnou nástrahu lže i ty nejopatrnější kapry

Jarní sestava pro velké kapry na přírodních vodách (1-2 denní množství)

<
Jarní sestava pro velké kapry na přírodních vodách (1-2 denní množství)

Okolo května se i ti rybáři, kteří nemají rádi chladné noci, odváží se na dvoudenní rybolov. Pro ně může být tento balíček dobrá volba. Kombinace rozpustných a dlouhotrvajících boilies je jistě užitečná, protože takto začne naše směs poměrně rychle pracovat, ale zároveň obsahuje i takové sousto, které si udrží svůj tvar a konzistenci i hodiny. />Po rozdrcení boilies je dobré je smíchat s Carp Micro Pellet - Champion Corn, a poté tyto směsi naplnit do sáčku. Nástrahou v této sestavě je MAX MOTION Boilie Balanced 20 mm – Champion Corn, která je špicí divokých vod! Pokud chceme urychlit účinek, můžeme do balíčku přidat i nějaké aroma, v tomto případě MAX MOTION PVA Bag Liquid - Champion Corn.

<
Balíček s vůní a chutí kukuřice pro velké ryby

Jarní feederes sestava pro přírodní vody

<
Jarní feederes sestava pro přírodní vody
<
Rozmanitost velikosti zrn zaručuje, že návnada se rychle rozpustí, ale něco zůstane u krmítku i na dlouhé minuty

Při rybolovu na přírodních vodách se již mnohokrát osvědčila chuť Champion Corn, a proto je v tomto balíčku dominantní sladká kukuřice doplněna o trochu máslové kyseliny a sladké chuti.
Po smíchání Wild Carp, Gold Feeder - Champion Corn a Carp Micro Pellet - Champion Corn lze suroviny navlhčit a nechat odstát alespoň 10 minut. Kvůli rozmanitosti velikosti zrn je třeba nechat návnadě dostatek času, aby se její lepivost a rozpustnost staly harmonickými. Po setí přes síto s velkými otvory může být k návnadě přidána sladká kukuřice, a pak může být plněna do krmítka jako pochoutka pro kapry!
Nástraha v této sestavě je novinkou roku 2024, SpéciCorn Pop Up - Sladká kukuřice 10 mm. Dodatečné aroma v tomto případě je MAX MOTION PVA Bag Liquid - Champion Corn.

<
Tomuto divočímu kaprovi se neodolá!

Method balíček pro lov karasů

<
Method balíček pro lov karasů
<
Tady je všechno, co karasi mají rádi

Mezi specifickými návnadami pro jednotlivé druhy ryb již dostal roli White Carp, tentokrát dostává hlavní roli. Pellet Box - Caras a Top Method Feeder - Caras se do směsi může přidat i jedna lžíce Sladidla. Vodou je třeba nastavit konzistenci a poté mix odložit na minimálně 10 minut. Potom je potřeba směs protlačit přes síto s většími otvory. Activator Spray - Caras.

<
Method technika je mistrovskou metodou nejen pro lov kaprů, ale také pro lov karasů

Směs pro teplejší vody pro lov amurů

<
Směs pro teplejší vody pro lov amurů
<
Jako zelená louka

V oteplující se vodě stále lépe fungují N-Butyric návnady. Letos byla uvedena na trhN-Butyric Groundbait - N-Butyric + Česnek, kterou nejen kapři, ale i amury rádi konzumují. Tuto návnadu dobře doplňuje Top Method Feeder Pellet Box a Top Method Feeder - Amur. Tyto je třeba smíchat v suchém stavu a poté zvlhčit směs. Po 10 minutách odpočinku bude návnada pravděpodobně potřebovat ještě vlhkost, takže před přeosením je třeba nastavit optimální lepivost. co aroma jeN-Butyric Spray - N-Butyric + Česnek. Tuto kombinaci je vhodné nabízet hlavně v Pellet Feeder košíku.

<
Tuto návnadu je vhodné nabízet v Pellet Feeder košíku

Feederový recept na lov velkých kaprů

<
Feederový recept na lov velkých kaprů

Feederový košík, známý také jako Pellet Feeder nebo Pellet Feeder Complete, je rovněž účinným nástrojem pro cílený lov kaprů nebo pro rybáře používající feederovou techniku. Tato metoda s krátkou předváděcí šňůrou je totiž speciálně vhodná pro lov kaprů! kterou je třeba připravit zvlhčením vodou a vytvořit dobře lepící směs. Po přidání přiměřeného množství tekutiny a 10 minutovém odpočinku jsou měknoucí pelety již připraveny k použití. Avšak před každým naplněním je vhodné přidat do směsi 1-2 hrsti rozdrcených, rozmačkaných nebo dokonce rozbitých MAX MOTION Boilie Premium Soluble 24 mm - Pikantní Červená Játra boilies, čímž lze dále zvýšit lákavost.
Návnadou zde je MAX MOTION Boilie Pop Up - Pikantní Červená Játra, kterou je vhodné nabídnout na krátké šňůře, a pokud chceme dále obohatit povrch kuličky, můžeme použít aroma MAX MOTION PVA Bag Liquid - Pikantní Červená Játra.

<
S touto „bombou“ lze „vyhodit z vody“ velké ryby
Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články a videá o lov na feeder
V tomto videu Gábor Sipos sdílí odborné tipy a techniky pro chytání amurů v červnu pomocí method feeder rybaření. S praktickými radami a podrobnými ukázkami je toto video nezbytné pro rybáře, kteří ch...
Číst dál
Vlajkovou loď letních návnad jednoznačně tvoří produkty řady FermentX. Tato kontrolovaná fermentovaná semena a krmiva jsou v teplé vodě nepřekonatelná! Nicméně, nejen fermentovaná jídla poskytují řeše...
Číst dál
Nové video od Gábora Sipos o lov kaprů v létě. Seznamte se s FermentX feeder krmivem a N-Butyric Pop Up nástrahou. ...
Číst dál
Cílený lov amura se dá stejně úspěšně provádět metodou feeder jako lov kaprů, avšak s malými rozdíly v přístupu! Několik amurů můžeme chytit i při lovu kaprů, ale chceme-li dosáhnout většího množství ...
Číst dál
Populární články
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Nová rodina prutů By Döme TEAM FEEDER Master, přicházející na pulty obchodů v roce 2022, je vlastně novou, vynovenou, vylepšenou verzí již dobře známé, velmi populární série feederových prutů By Döme ...
Číst dál
Po více než 40 leté kariéře v rybolovu, by mě nikdy nenapadlo, že napíšu následující větu, ale je to 100% pravda: NIKDY předtím jsem za jeden rok nenasbíral více zkušeností, hlavně co se týká specializace lovu velkých...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2500Kč - 180Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 125Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 95Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×