obchod@feedermethod.cz | 605 757 781

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021

Přečetli: 7341

Tento rok pro nás začal opravdu nezvykle. Tolik novinek, kolik máme v roce 2021, jsme v nabídce Haldoráda ještě nikdy předtím neměli. Proto není žádná náhoda, že mnohé z těchto produktů najdeme i mezi složkami následujících receptů. Jednou ze skvělých vlastností nových produktů (mezi jinými) je, že se opravdu výborně doplňují s již známým sortimentem, tím pádem je možné již existující recepty velmi důmyslně vylepšovat. Na následujících řádcích si pro sebe najdou všichni od příznivců nejjemnějších method feederových rybaček až po rybáře preferující rybačky na výslovně urostlé kapry. Ke každému receptu samozřejmě patří i krátký "návod k použití"“.

Ready Mix na brzké jaro

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Ready Mix na brzké jaro

Po roztátí ledů začne pomalé oteplování a po potravě se začnou ohlížet i kapři. Následující recept je vhodný především na intenzivní zarybněné jezera.V tomto období se ti, kteří by chtěli zaznamenat nějaký úspěch i za pár krátkých hodin, zpravidla vydávají právě k takovým jezerům.
Velkou ctností této směsi je, že se nesmírně rychle připravuje, nakolik krmivo Ready Method stačí pouze jednoduše předrtit přes husté sítko. Jedna z letošních novinek, peletový mix Ready Method Pellet - Mango vládne mimořádně příjemným aromem i samostatně, bez dalších doplňků, ale pomocí CSL Tuning - Medová Pálenka můžeme záplavu vábivých příchutí ještě povznést. K půl sáčku pelet bohatě postačí 50 ml aroma, které následně přimícháme ke krmivu.
Co se týče nástrahy, do sestavy se dostala rovněž jedna novinka, jmenovitě Tornado Method - Punč & Máta, která disponuje nejen pozoruhodnou příchutí, ale i mimořádně poutavou barvou. V zájmu toho, aby si knedlíku, který jim tam dopadl, všimli poměrně rychle i pomaleji se pohybující kapři, vyplatí se na krmítko pár krát stříknout z Tornado Activator Spray- totožné příchuti jako nástraha. Velký kouřový oblak, který sprej vytvoří, pozornost kaprů zaručeně upoutá.

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Jednoduchá, avšak velmi účinná sestava na první rybačky jara

Menu na probuzení vzrostlých kaprů

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Menu na probuzení vzrostlých kaprů

Ten, kdo chce chytit velkého kapra i v tomto období roku, musí nevyhnutelně přemýšlet o směsi s vysokým obsahem bílkovin. Tento mix obsahuje vše, po čem ryby v tomto období touží. Jaterní, rybí a krilové sousta. Pokud jim tam hodíme toto, zcela jistě se nám nevyhnou ani objemné ryby!
V prvním kroku promícháme 100 ml aroma SpéciAdditive v 5 dl vody. Z toho naliju 100 ml na FMMFP-y, následně je dobře protřepeme a odložíme na bok na chvíli odpočinout. Zbytek tekutiny nalijeme na suchou hmotu složenou z poloviny balení Spicy Krill a rovněž půl balení krmiva BlendeX, následně dobře promícháme. Pokud se nám bude jídlo zdát příliš suché, klidně k němu můžeme přidat ještě malé množství vody. Zasloužený 10 minutový odpočinek přísluší samozřejmě i tomuto jídlu..
Po změknutí semínek celou směs dobře promícháme a následně ji můžeme začít plnit do krmítka. Ať už při našem lovu na velké kapry praktikujeme techniku ​​sPellet Feeder-ovým, anebo Method feederovým krmítkem,tuto sestavu tam můžeme poslat v kamkoliv.
Jako nástrahu jsme do sestavy přidali variantu Legend Pellet Sinking - Brutal Liver. Tento těžký, ale mimořádně chutný pokrm se bude rozpouštět rovnoměrně, velmi rychle ztratí pravidelný tvar, takže ryby ho vsrknou bez nejmenšího podezření. I v této sestavě najdeme samozřejmě i malou plusové aroma. V tomto případě byla na dodatečné upoutání pozornosti kaprů povolané aroma BlendeX Serum - Chobotnice + Kalamár.

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Jaterní, rybí a krilová sousta? Pokud jim tam hodíme toto, objemné ryby se nám jistě nevyhnou!

Sestava pro jarní lov na cejny

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Sestava pro jarní lov na cejny

Na jaře se jako první probouzejí cejni a už v tomto období se dají mimořádně dobře chytat. Tento balíček jsme sestavili právě pro tento účel. Vycházeje z množství, je tato sestava vhodná i na to, abychom rybám zalahodili poměrně velkým základním zakrmením.
Krmiva  Velký Cejn  top1 Bream  jsou skvělé i samy o sobě, ale pokud to je zapotřebí, perfektně se vzájemně doplňují! Absolutně dokonalý doplněk pro tyto situace představuje  Pastonchino , které na jedné straně vládne mimořádně intenzivní příchutí a aromatu, na druhé straně však, díky jemnozrnné povaze, cejny velmi nepřekrmí. Suchou hmotu navlhčíme  vodou  a výtažkem z patentek, následně odložíme trochu odstát. Po 10 minutovém odpočinku se směs vyplatí opět trochu rozdrobit, pokud je zapotřebí, i trochu dovlhčíme, a pak jí dát opět na takových 5-10 minut klid. Pokud je konzistence a přilnavost v pořádku, v dalším kroku směs předrtíme přes sítko se střední velikostí oček a přidáme k ní jíl, který jsme již předrtili přes husté sítko. Asi nikoho nepřekvapí, že se do tohoto balíku dostali i Bloodworm Midi, což jsou vlastně mimořádně realistické gumové patentky. Ty můžeme "probrat k životu" pomocí pinek, proto se dostali do sestavy samozřejmě i ty. Pokud je cílovou rybou cejn, tato sestava bude dokonalou volbou

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Super jarní směs na cejny se skvělou nástrahou

Pochoutka pro kapry z divokých vod na konec března

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Pochoutka pro kapry z divokých vod na konec března

Na konci března se už probouzejí i rozlehlé přirozené vody. Vyplývající ze svých rozměrů a také kvůli neaktivním rybám nejsou tyto vodní plochy v tomto ročním období velmi často navštěvované, jsem však přesvědčen, že za pokus to stojí.
Jednou z nejlepších alternativ pro tyto rybačky bude krmivo Big River - Starý Kapr, což je těžké, hrubozrnné jídlo, takže se mimořádně dobře hodí i na vytvoření základního zakrmení. Základní krmivo bude perfektně doplňovat další letošní novinka BlendeX 2 in 1 - Kokos + Tygří ořechy.
Po pořádném promíchání suchou hmotu navlhčíme pomocí aromata SpéciAdditive - Kokos + Tygří ořechy a přiměřeného množství vody. Následně odložíme směs na chvíli odstát. Jelikož směs obsahuje ve velkém počtu mikropelety, eliptické pelety, resp. větší kukuřičné deriváty, odpočinek se doporučuje prodloužit na 15 minut. Když to máme za sebou, jídlo předrtíme přes řidší sítko s velkými oky, aby nabyla směs homogenní konzistenci.
Abychom použili tu absolutně nejchytlavější nástrahu, najdeme v sestavě rovnou dvě, Halcohol Sladkou Kukuřici a 1 balení BlendeX Pop Up Method - Kokos + Tygří ořechy , které se doporučují nabídnout na návazce jako "sendvičové" kombo. Jak nástrahu tak i knedlík se ještě vyplatí dodatečně dochutit aroma BlendeX Serum - Kokos + Tygří ořechy.

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Hrubá, sladká, mimořádná chutná pochoutka pro obyvatele divokých vod

Jídlo pro první pokusy na tolstolobik

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Jídlo pro první pokusy na tolstolobika

Na tolstolobika? Feederovým prutem? Sportovně? Jak víme, už ani toto není nemožné. Ba co víc, v minulém roce jsme na ulovení této ryby vynaložili tolik času a úsilí, než na žádnou jinou. Výsledkem těchto rybaček je jednak krmivo Big River Tolstolobik a také systém, který jsme vyvinuli na ulovení těchto velkých požíračů planktonu.

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Lovit na tolstolobika se vyplatí už i na jaře!

Ready Method směs na ohřívající se vody

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Ready Method směs na ohřívající se vody

Pro rybáře libující si v jednoduchosti a účinnosti byly vymyšleny krmiva Ready Method , které se velmi často objevují i ​​v našich receptářích. Faktem totiž je, že mnozí nehledají krmivo na celodenní rybaření, chtěli by na břehu strávit pouze pár hodin a podle možností ulovit rybu i za takovou krátkou dobu. .
V této sestavě promícháme dvě sladké Ready Method krmiva . Prvním je novinka Mango , druhým zas už dobře známé Brauni . Nejrychlejší metodou míchání je, když nejprve obě krmiva předrtíme přes sítko s malou velikostí oček, a následně homogenizované krmiva vzájemně promícháme. Do tohoto jemnozrnného mixu pak přimícháme Micro Pellety - Kokos + Tygří ořechy , které udělají směs ještě podstatně vydatnější. Nástrahu jsme rovněž optimalizovali k method feederové technice, použijeme Tornado Method - Mango , tedy ve stejné příchuti, jakou je i krmivo. Kromě příchuti na sebe nástraha zcela určitě upoutá pozornost kaprů i velmi efektním zbarvením. Pokud by se nám podnět, který vyvolává křiklavě zbarvená nástraha nezdál dostačující, můžeme knedlík dále aromatizovat přípravkem Tornado Activator Gel - Mang

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Jemné krmivo, efektní nástraha, zajímavá aroma

Jarní česneková směs pro velké kapry

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Jarní česneková směs pro velké kapry

Pokud jde o kapřáství, česnek je snad tím nejklasičtějším chuťovým vesmírem. Proto ho je prakticky nemožné vynechat, ať už jde o kterékoliv roční období. Tato směs s vysokým obsahem uhlohydrátů obstojí v podstatě na každé vodní ploše, v první řadě ji však doporučujeme tam, kde žijí v pěkném počtu i urostlejší jedinci..
V prvním kroku promícháme krmivo  BlendeX 2 in 1 Česnek + Mandle  a  TTX , na vniklou směs nalijeme aromatický koncentrát  SpéciAdditive - Česnek , resp. potřebné množství vody. Pokud se nám zdá soudržnost směsi dobrá, odložíme ji na 10 minut stranou odpočinout. Za tu dobu budeme mít více než dost času připravit FMMFP-y: stačí je pouze dobře protřepat s již obvyklými 100 ml vody. Může se stát, že i po odpočinku a roztříštěni bude krmivo stále poměrně suché. Je to dokonce pravděpodobné, jelikož  TTX  dokáže ze směsi vlhkost doslova "vytáhnout", tehdy se jídlo vyplatí trochu dovlhčovat. Pokud jsme s tím hotovi, může následovat předrcení přes středně husté sítko..
Tato směs se hodí především do krmítka s žebírky, ale v pohodě obstojí i v method feederovém krmítku. I na poli nástrahy jsme se zaměřili spíše na objemnější kapry, proto se do sestavy dostala nástraha  Tornado Wafter - Česnek + Mandle ..
Od česnekového chuťového vesmíru se odkloní až dodatečná aroma, kterou je v tomto případě  Tornado Activator Spray - Sladká Jahoda . Křiklavě červená, sladká, ovocná aroma vytváří ve vodě velkolepý oblak. Když po 3-4 naturálních krmítkách dopadne na zakrmené místo knedlík ošetřený touto bombou, je zaručeno, že se ryby něj vrhnou jako šílené.

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Česneková bomba s malým červeným ovocným plusem!!

Jarní „retro“ Mix

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Jarní „retro“ Mix

Jsou mnozí tací, kteří na dobře osvědčených krmivech nebo metodách, zkrátka neradi něco mění. Dokážu je pochopit, koneckonců, když systém jednou funguje, je dobrá šance, že dá rybu i příště. Nuže, právě takto nastaveným kolegům bychom chtěli vyhovět touto sestavou, kterou tvoří pouze výhradně dobře osvědčená vnadidla.
Krmivo Medová Pálenka patří mezi absolutně první směsi, které se objevily na paletě Haldorádó. Tímto jídlem již bylo pochytáno tolik ryb, že ani na chvíli nebylo sporné, že právě toto musí sloužit jako základ našeho Retro mixu.
Krmivo Medová Pálenka je dost velkozrnné, hrubé jídlo, takže při vlhčení můžeme být opravdu velkorysí. V prvním kole přimícháme k suché hmotě Aroma Tuning, po něm může následovat přiměřené množství vody. 10 minut odpočinku náleží i "starému" jídlu, pak jej rozdrobíme a předrtíme přes sítko. Pro tento účel si v tomto případě raději vyberme sítko s menší hustotou oček Homogenzivané krmivo je možné poslat do akce i osamoceně, ale aby byla směs co nejvydatnější, obsahuje sestava i balení Medové Vařené Kukuřice, jehož polovinu třeba přimíchat ke kilu krmiva.
Nad nástrahou jsme také nemuseli hodně přemýšlet. Nástraha DupleXCorn Jahoda + Med je velmi jednoduchá, účinná, velikostí také optimální pro kapřáství. Nejlépe ji nabídneme na nástrahovém ostnu. Na další aromatizace nástrahy a knedlíku tu máme aroma Tornado Activator Gel - Sladká Jahoda, která se sice od medové linie chuťově trochu odklání, avšak jako rybáři, tak i ryby jahodovou dobrotu zkrátka milují, a její popularita je absolutně zasloužená.

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Dobře osvědčená sestava!

Na uhlohydráty bohatá kaprařská pochoutka

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Na uhlohydráty bohatá kaprařských pochoutka

Kokos & Tygří Ořechy jsou vládnoucí aroma Haldorádó novinek pro rok 2021. Nová příchuť je dostupná v opravdu širokém sortimentu, včetně krmiva BlendeX 2 in 1. Krmivo vládne mimořádně vysokým obsahem uhlohydrátů a příjemnou, naturální příchutí. Krmivo skvěle doplňuje Gold Feeder - Champion Corn, což je absolutně naturální vnadidlo, bez jakékoliv příchutě, tvořené především deriváty kukuřice.
K této směsi přilijeme 150 ml aromata SpéciAdditive - Kokos & Tygří Ořechy, které s příjemně nasládlou příchutí celou směs pořádně nakopne. Po přidání adekvátního množství vody, vnadidlo zahustíme a odložíme na pár minut odpočinout. Samozřejmě ani v tomto případě nesmíme zapomenout na předrcení, avšak kvůli peletám, které krmivo BlendeX 2 in 1 hojně obsahuje, se pro tento účel nevyplatí volit velmi husté sítko, spíše řidší.
Sestava dále obsahuje jednu krabičku BlendeX Hydro Big Carps - Kokos + Tygří ořechy, které patří rovněž mezi novinky pro rok 2021 určené výslovně pro cílené kaprářství. Ať už je řeč o feeder, method feeder nebo boilies technice, tato nástraha podá vždy skvělý výkon. Pokud se ryby nenabažily příjemnými aroma nástrahy a krmivy, můžeme ještě přitápět a celou sestavu doaromatizovat aromem BlendeX Serum - Kokos + Tygří ořechy, které můžeme pumpovat na knedlík, nebo rovnou na nástrahu..

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Kokos + Tygří ořechy v každém množství!!

Ovocná sestava na přirozené vody na delší výlety

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Ovocná sestava na přirozené vody na delší výlety

Na začátku května již není neobvyklé ani naplánovat si celodenní nebo byť i vícedenní rybaření. Právě takovým rybářům doporučujeme tuto sestavu, která je ušitá hlavně na míru velkých přirozených vodních ploch.
Delší túry pochopitelně začínají základním zakrmením. V této sestavě slouží tomuto cíli Big Feed C6 Pellet Jahoda & Ananas a Vařená Kukuřice, které můžeme dostat na místo určení prakem, spombem nebo byť i ručně. Než ji pošleme do akce, můžeme směs trochu oživit pomocí aromata SpéciAdditive, která zaručeně urychlí dobu, za kterou ryby na naše krmení narazí.
Pro samotný lov na zakrmeném místě máme v sestavě 2 balení BlendeX 2 in 1 - Kyselina Máslová + Mango, které zamícháme s mangového výtažku s vodou, necháme 10 minut odpočinout a na závěr předrtíme přes sítko. Kč Pokud tam budeme jídlo posílat v krmítku s žebírky, můžeme k němu přidat i z peletového-kukuřičného mixu, který jsme použili pro základ.
I nástrahu se vyplatí vybírat z krmení, alespoň co se týká kukuřice, ale v sestavě najdeme i jednu krabičku Tornado Pop Up XL - Mango, kterou můžeme zlehka vybalancovat i 2-3 zrnky kukuřice. Pokud chceme dosáhnout i nějaký extra dodatečný vnadivý účinek, doporučuje se krmítko a nástrahu dobře pokropit aromatickým výtažkem BlendeX Serum - Kyselina Máslová + Mango.

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
V balíku najdeme vnadidla na základní zakrmení, hlavní krmivo, nástrahu, dokonce i extra aroma

Kaprařská směs pro sluneční rybačky

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Kaprařská směs pro sluneční rybačkyy

Konečně dorazily i skutečné tepla, Květen už v sobě konec konců nese pravý nádech léta. V tomto období se začnou rapidně oteplovat i vody. Docela dobře už mohou fungovat mírně kvašená jídla, nebo směsi s kyselinou máslovou. Tato sestava se v první řadě vyznačuje právě máslovým aroma, s malým extra sladkým nádechem..

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Máslový základ s malým kvašeným tuningem

Kvašená sestava pro první Amury

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Kvašená sestava pro první Amury

Jak se vody pěkně pomalu ohřívají, tím více stoupá i aktivita amurů. Do úctyhodných rozměrů dorůstající býložravci milují kvašené příchutě, proto se do tohoto balíku - který budeme moci směle použít i později v létě - dostali v první řadě produkty FermentX.

Jarní chytlavé recepty na oteplující se vody 2021
Pozoruhodná směs s pozoruhodnou nástrahou
Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články o lov na feeder
V roce 2021 konečně dozrál čas, aby se série prutů By Döme TEAM FEEDER rozrostla o skutečně prémiovou rodinu Gold Serie. Vývoj prutů By Döme TEAM FEEDER Gold Serie se spojuje se jménem Gábora Dömeho, ...
Číst dál
Téměř vždy, když se vydáme na břeh, potkávám tam i postarší kolegy. Většinou jsou přesvědčeni, že pustit se do lovu na kapry má smysl až po příjezdu trvalého oteplení. I když už je svědí dlaně, ani za...
Číst dál
Na dnešní rybačku jsem se vydal na novou, pro mě dosud neznámou vodní plochu. Ti, kteří chodí na Balaton autem, zcela určitě znají viadukt, ze kterého se nám nabízí první pohled na téměř celé maďarské...
Číst dál
Objevování nové vodní plochy je pro zvídavého rybáře, za jakého se považuji, nesmírně vzrušující aktivita, zejména pokud lze vyhlédnuté jezero z pohledu rybolovu považovat za výslovně "panenské". Na j...
Číst dál
Populární články
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Při představování prutů By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, které se dostaly do obchodů jen nedávno jsem zmiňoval, že díky neustále probíhajícímu vývoji prací se nové vylepšené pruty dostanou...
Číst dál
Neustále napínám své hranice a pokud mi to dovolí, tak i hranice druhých ... Den co den se aktivně podílím na vývoji mnoha produktů, občas je toho až příliš. Zapáleně hledám nová, často až šokující...
Číst dál
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×