Method feederové praktiky na studené vody
obchod@feedermethod.cz | 605 757 781

Method feederové praktiky na studené vody

Přečetli: 2494

Miluji výzvy a stejně tak i rozmanitost. Proto se snažím neustále vyhledávat nové příležitosti, při kterých se mi naskytuje možnost získat nové zkušenosti a nezapomenutelné zážitky, a v neposlední řadě i šance posunout nabyté informace i Vám, čtenářům. V tomto případě jsem si vzal do hledáčku vodní nádrž v Galgahévízi, kde jsem dorazil s cílem jednoduché, chladnovodní method feederové kaprařské rybačky. Tomu odpovídá i skutečnost, že v tomto článku se dostanou do popředí praktiky, které zpravidla přinášejí velmi dobré výsledky i na spolkových jezerech s menší hustotou vysazování.

Můj vztah k tomuto jezeru sahá daleko až do dětství, když mě sem na rybačky brával otec. V té době jsem si ale musel většinou ještě vystačit s kocháním se nad krásami okolní přírody, protože na rybaření jsem byl ještě příliš malý.

Svítání. Vyplatí se sem přicházet velmi brzy!
Stopy podzimu se ukazovaly i ve vodě.

Od té doby jsem na tomto jezeře nebyl, nevěděl jsem, jakým směrem se zde věci změnily, a zda se vůbec změnily. Proto jsem usoudil, že tento podzim konečně nastal čas, abych si oživil vzpomínky a také jsem byl nesmírně zvědavý, jak dopadnou moje kaprařské teorie.

Sestavení výstroje:
Na tuto method feederovou rybačku jsem složil dvě rozdílné výstroje. Pro lov na kratší vzdálenosti na krmení, jsem použil prut Pro Method Feeder 3,90 Heavy, s navijákem Carp Fighter LCS 6000, zatímco pro vyhledávací lov na delší vzdálenosti, jsem opět vytáhl ten nejvhodnější prut Team Feeder Master Carp Pro 4,20 Long Cast , i s příslušejícím navijákem Long Cast LCS 5500. Zároveň přizpůsobit se podzimní, už trochu přečištěné vodě, obě cívky jsem vystrojil 0,20 mm-ovým monofilním vlascem Super Sensitive a stejně silnou pletenou šokovou šňůrou Braxx Long Cast.

Na tuto method feederovou rybačku jsem složil dvě rozdílné výstroje
Na pruty šli navijáky Carp Fighter LCS 6000, resp. Long Cast LCS 5500, oba vyzbrojené monofilním vlascem Super Sensitive.

1. výstroj
Prut: By Döme Team Feeder Pro Method Feeder 3,90 H
Naviják: By Döme Team Feeder Carp Fighter LCS 6000
Vlasec: By Döme TEAM FEEDER Super Sensitive Line 0,20 mm + Haldorádó Braxx Long Cast 0,20 mm v dvojnásobé délce prutu
Montáž: S kratším prutem jsem tedy házel na krmení, a to konkrétně montáž s 55 gramové krmítkemVario Method Feeder velikosti XL.Sem šel 12 centimetrový návazec, uvázán ze šňůry Braxx Pro 0,12 mm , vyzbrojený háčkem Gardner Covert Mugga velikosti 12 a nástrahový ostnem Fine velikosti 10 .

2. výstroj
Prut: By Döme TEAM FEEDER Master Carp Pro 4,20 Long Cast
Naviják: By Döme TEAM FEEDER Long Cast LCS 5500
Vlasec: By Döme TEAM FEEDER Super Sensitive Line 0,20 mm + Haldorádó Braxx Long Cast 0,20 mm v dvojnásobné délce prutu
Montáž:Montáž pro daleké nahazování byla vybavená rovněž 55 gramovým XL krmítkem, avšak v tomto případě šlo o krmítko Long Cast Method Feeder. Shora krmítko fixovala L-ková pryžová zarážka, pod ním se činil rychloklip Guru Speed ​​Bead. Návazec se do plné míry shodoval s tím na první montáži, avšak v některých případech, jsem tu velikost háčku a nástrahového ostnu přizpůsobil nástraze a trochu jsem je zvětšil.

Na kratším prutu se používala montáž s krmítkem Vario Method Feeder, zatímco na delším zas s krmítkem Long Cast Method Feeder

Volba vnadidel
Krmivo, které jsem si přichystal na tuto rybačku, patří mezi mé dobře osvědčené podzimní recepty. Velmi rád ho používám právě na takových spolkových vodách s menší hustotou vysazování, protože na něj kapři zpravidla poměrně dobře a rychle reagují. Základ této směsi tvoří dvě krmiva, obě patřící do rodiny krmiv Ready Method. Prvním je čokoládově pomerančové Brauni, což je v podstatě jídlo do každého ročního období, druhým komponentem je zas čistokrevně "studenovodní" Winter, který disponuje nesmírně silným a příjemným, třešňově-pálenkovým nádechem, a obsahuje také skutečný alkohol, což, jak víme, je ve studené vodě nesmírně důležité. Zde to však neskončilo. Směs jsem vylepšil i dalšími přídavnými látkami. Jemná barevná zrníčka, viditelná níže na obrázcích, jsou kombinací příměsí Record Carp Stick Mix Modrá Fúze a Super Barevných Micro pelet. Tato extra zrníčka nejenže udělají krmivo mnohem efektnějším a poutavějším, ale přidají mu i na vydatnosti, čímž vnadící účinek celého kompletu exponenciálně naroste. Příprava začíná právě zde. Nejprve jsem si z obou zrníček naměřil do malé nádobky po 200 gramů, dobře jsem je promíchal a zalil troškou kukuřičného mléka SpéciAdditive. Trochu jsem ho na semínkách rozprsknul, pak jsem odložil nádobku s promíchanými semínky stranou a nechal trochu odstát, aby do sebe mohly zrníčka vsáknout výtažky z vydatné tekutiny. Potom následovalo předrcení krmiva, které jsem provedl zvlášť-zvlášť, jako s krmivem Brauni, tak i s Winterem. Pro celou rodinu Ready Method je typické, že se jedná o hotové, k okamžitému použití připravená krmiva, které pro dosažení dokonalé konzistence nevyžadují žádné další kroky, jedině předrcení přes sítko. Po homogenizaci jsem je promíchal a na závěr jsem k mixu krmiv přisypal i mezitím pěkně nabobtnané kombo Stick Mix - Micro Pellet. Tím byla tutově směs už i hotová.

Farebný sladko-pálenkový jesenný recept na spolkové jazerá:

Chytlavá sestava na spolková jezera s menší hustotou vysazování
Hrubozrnnejším složkám směsi dodává zvláštní příchuť kukuřičné mléko SpéciAdditive
Důležitým krokem při přípravě je předrcení jednotlivých Ready Method krmiv promíchám je až po předrcení
Kapří pochoutka je připravena do akce

Co se týče úspěšnosti nástrah, na konci dne bylo vyvodit závěry velmi jednoduché, protože nejchytlavější byly bez jakékoliv konkurence živě zbarvené, plovoucí, či přesněji řečeno, jemně nadlehčené nástrahy. Favoritem číslo jeden byl 7 milimetrový oranžově zbarvený česnekový Pro Method Pellet. Na 10 mm-ový nástrahový osten Fine jsem z nich napíchl dvě a nabízel jsem je s háčkem Gardner Muggia velikosti 12, který je dokázal do optimální míry vybalancovat. Stříbrná medaile patří stejně prezentované Jahodovo-medové BlendeX Pop Up nástraze ve velikosti Method, a na třetím místě se zase umístila Chili-Skořicová nástraha Rozpustné Plovoucí Fluo Pelety, z níž jsem používal i velikosti 12 a 16, ale už se jedno číslo větším Muggia háčkem, desítkou. V celkovém součtu byly jednoznačně nejchytlavější právě tyto sladké, resp. sladko-kořeněné příchutě. V rámci čilých barev zcela určitě stojí za zmínku, že v přečištěné podzimní vodě, natrefily na své majitele výhradně fluo oranžové a oranžovo-citrónové odstíny.

V tento den byly vítězné křiklavě zbarvené, sladké a nasládle-kořeněné nástrahy
Všechny měly společné, že jsem je prezentoval jemně vybalancované
Nejvíce ryb dal 7 milimetrový česnekový Pro Method Pellet

Podzimní kaprářský zájezd
Naštěstí bydlím jen asi půl hodiny od jezera, proto jsem byl už brzy ráno na břehu. Když jsem dorazil, právě vycházelo slunce a z vodní hladiny se pěkně kouřilo a já jsem spěchal co nejrychleji připravit potřebnou výstroj. Rychle jsem namíchal krmiva, připravil jsem vydatné základní zakrmení, které jsem do vody naházel zaklipovaným vlascem v Pellet feederovém krmítku, asi do 50-60 metrové vzdálenosti. Jedním prutem jsem lovil celý den právě v této zóně, zatímco druhým jsem šel do asi dvojnásobné vzdálenosti a snažil jsem se prohledávat vodu různými směry.

I když nás záběry nevystřelí z křesla každých 5 minut, už tento pohled stojí zato
Může se ohnout v kterémkoliv okamžiku! Kdo bude první?
Slunce se pěkně pomalu šplhalo po obloze, ale jistý čas mě zalévalo paprsky pouze z krytu lesa, který se mi rozprostíral za zády
Naštěstí na první záběr nebylo třeba dlouho čekat
Na první nástrahu na krmení se ulovil tento malý sympatický kusanec.
Nikdy horší začátek!
Samozřejmě si mohl odplout na svobodu

Sotva jsem nahodil novou, právě jsem se chystal prostřídat nástrahu na druhém prutu, ale dříve než bych se k tomu dostal, si ukořistil Pro Method nástrahu další uchazeč. I tentokrát to byl další pěkný zrkadláč. Ve srovnání s tím, jak bylo ráno chladné, pálivé počasí, se z toho vyklubal velmi příjemný den. Když se slunce za mým zády vyšplhalo až nad les, zapůsobilo to blahodárně i na ryby, které výrazně ožily.

Brzy následoval další záběr a další podeberání
Pěkný malý švarný šupináč. Chutnala mu tatáž nástraha, jako jeho kolegovi
Není to obr, ale na tom ani nezáleží!
Dalším favoritem se ukázala být Jahodovo-Medová BlendeX Pop Up nástraha
Překrásnými barvami se lesknoucí podzimní šupináč
Špičky čekaly na záběr v čarokrásném podzimním prostředí
Nejbojovnější ryba celé rybačky se zapřela do vzdálenější montáže s Long Cast method feeder krmítkem
Vyklubala se z toho skvělá, zážitková rybačka. Ryby přicházely jedna za druhou
Další kapřík v ruce, jejich počet pěkně narůstal
Mrazivé noci jsou stále častější, rostlinstvo na břehu si již zeleň dlouho nezachová
Nádrž obývají v největším počtu kapři takové velikosti
Odpoledne mě potěšil opravdu překvapivý host - na Chili-Skořicové Rozpustné Plovoucí Fluo Pelety se nechal zlákat tento mladý amur
Nashledanou. Díky se hezké zážitky!

Shrnutí:
Rybačku jsem zatáhl až úplně do západu slunce. Světla už pořádně ubylo, když jsem za konečně rozhodl sbalit a vydat se směrem k autu. Přičemž shrnul si zkušenosti, teď mě napadá, že jsme si ještě neřekli ani slovo o tom, která technika fungovala lépe, lov na krmení nebo prohlížeče rybaření. Nuže, v tomto případě fungovalo jednoznačně lépe to první. Strávil jsem velmi pěkný podzimní den, v překrásném prostředí a naštěstí se spoustou pěkných kaprů, proto si dovolím zde předvedené praktiky doporučit každému bez jakýchkoli výhrad. Vyzkoušejte je, a přeji vám, aby i Vám dopomohly k alespoň takto vydařené podzimní nebo trochu teplejší, jarní rybaření. Lovu zdar!

Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články o lov na feeder
Nová série prutů, která v sobě spojuje všechny parametry moderního umění výroby rybářských prutů. Jedná se o zdokonalené, posílené, robustnější varianty právem slavných předchůdců Fine Carp. Navzdory ...
Číst dál
Tolstolobíci nepatří mezi ryby, které by se často lovili cíleně, ale přesto, tam kde je jich mnoho, končí na háčku poměrně často. Zpravidla to je dílem náhody. Háček dokonce pouze zřídka končí v jeho ...
Číst dál
Dnes jsem si zachytal na jednom velmi těžko dostupném, mimořádně malebném úseku Malého Dunaje u města Šolt. Miluji rybaření na divoké vodě. Pojďte, přidejte se ke mně prostřednictvím této fotoreportáž...
Číst dál
V těch největších vedrech se často setkáváme s jevem, že háček na montáži nabízený na dně, ať už ji prezentujeme jakoukoliv fundovanou metodou, zůstává zcela nedotčen. Ale proč vlastně ten záběr nepři...
Číst dál
Populární články
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Při představování prutů By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, které se dostaly do obchodů jen nedávno jsem zmiňoval, že díky neustále probíhajícímu vývoji prací se nové vylepšené pruty dostanou...
Číst dál
Neustále napínám své hranice a pokud mi to dovolí, tak i hranice druhých ... Den co den se aktivně podílím na vývoji mnoha produktů, občas je toho až příliš. Zapáleně hledám nová, často až šokující...
Číst dál
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×