obchod@feedermethod.cz | 605 757 781

Představujeme nové feederové pruty By Döme TEAM FEEDER Fine Max

Přečetli: 10192

Nová série prutů, která v sobě spojuje všechny parametry moderního umění výroby rybářských prutů. Jedná se o zdokonalené, posílené, robustnější varianty právem slavných předchůdců Fine Carp. Navzdory silnější povaze však disponují nesmírně jemnými špičkami a mimořádně pružnými, do krajností zatížitelnými charakteristikami. Na následujících řádcích Vám nyní tyto novinky detailně představím.

Bohužel, rok 2020 přinesl množství zvratů, které nikdo neočekával ... Pandemie koronaviru postavila všechno na hlavu a doslova vše se utápí v nejistotě. Dodávky se zpožďují, plány se posouvají, proto přicházejí i novinky, jejichž oficiální uvedení na trh jsme plánovali ještě na jaře, až teď. Patří sem i rodina prutů Fine Max. Nuže, jak říká přísloví: "Lepší pozdě než nikdy!" S velkou radostí Vám představuji naše nejnovější feederové pruty!

S velkou radostí Vám představuji naši nejnovější sérii feederových prutů TEAM FEEDER Fine Max, která v sobě spojuje všechny parametry moderního umění výroby rybářských prutů.

Pomyslel by sis, že už máš na výběr ze 45 různých By Döme TEAM FEEDER prutů? Samozřejmě to je výsledkem velmi dlouhého a cílevědomého procesu, jehož výsledkem dnes v této značce najdeš vše od nejjemnějších feeder pro lov na cejny až po ty nejsilnější, přímo herkulovské feederové pruty. Na co jsem zvlášť hrdý je, že každou novou rodinou prutů, každým novým modelem se nám podařilo o stupeň nadzvednout pomyslnou laťku, kterou jsme si sami vytyčili.

S velkou hrdostí mohu prohlásit, že těmito pruty se nám podařilo pomyslnou laťku nadzvednout o další stupínek

Co je vlastně Fine Max? Je to vlastně nová, maximalizovaná, posílená varianta našeho nejpopulárnějšího prutu pro jemné kaprářství, prutu Fine Carp. Když si předchůdce a potomka porovnáš bok po boku, obrovské rozdíly bijí do očí hned na první pohled. Nejen ve vzhledu, nejen v designu, ale také v parametrech. Když už jsem zmínil design, nelze nepodotknout, že v této chvíli to jsou podle mě ty absolutně nejkrásnější pruty z celé rodiny By Döme TEAM FEEDER.

V této chvíli to jsou ty absolutně nejkrásnější pruty z celé rodiny By Döme TEAM FEEDER!

Jedno je jisté, co se mě týče, jsou to určitě moji favorité. I když dobře vím, že otázka designu je mimořádně subjektivní. Co se líbí mně se nemusí nutně líbit i Tobě ... Často se při prodeji prutů setkáváme s fenoménem, že pokud se kupující nedokáže ztotožnit se vzhledem prutu, česky, nelíbí se mu, žádné parametry ho ke koupi nepřesvědčí. Jsem však přesvědčen, že design tohoto prutu si získá téměř každého. Nejzajímavější a nejlepší zpětnou vazbu jsem dostal od kolegů, kteří se mě po prvním pohledu na nové pruty okamžitě ptali, kdy si je budou moci koupit. S velmi pozitivním ohlasem se nový prut setkal i na Facebooku, kde si ho mohla široká veřejnost prohlédnout poprvé. V celém fotoalbu byla ukryta dohromady jedna fotka nového prutu, přesto však vyvolala skvělou odezvu a obrovský zájem. Živě, držíc ho v ruce, jedno je jisté: je krásný!

Celá rodina prutů byla vyrobena pomocí japonské karbonové technologie, základním materiálem je IMT-10 Power Carbon

Ani bych nedokázal spočítat, kolik pracovních hodin se vejde do vývoje takového prutu. Kolik testovacích modelů jsem držel v ruce, kolik jsem jich musel záměrně polámat, kolik práce si vyžadovalo, aby byl i ten nejmenší detail perfektně vypracován, aby se nakonec prut objevil na pultech obchodů, kde se můžeš rozhodnout, zda si ho chceš zakoupit. Na mé velké potěšení mám v posledních letech tu čest spolupracovat s takovými renomovanými, profesionálními výrobci, kteří jsou zárukou špičkové kvality, a jsou schopni zrealizovat všechny mé přání a nároky! Velmi dobře se to odráží i na těchto prutech. Od rukojeti až po špičku je vše do nejmenšího detailu promyšlené a dokonale vypracované. Rukojeť je opatřena koncovým prvkem (jakýmsi víčkem) z korku, ten následuje zploštělý úchop z EVA materiálu. Zploštělá rukojeť zabraňuje, aby se při zdolávání (i vlhký) prut v rukou přetočil, zajištěn je tím mnohem stabilnější úchop. Pro mnohé jsou do tohoto dne korkové rukojeti jakýmsi synonymem kvalitního prutu. Vyslyšíc jejich žádosti, disponují nové pruty korkovým povrchem opravdu prémiové kvality.

Vyslyšíc žádosti našich zákazníků, disponují nové pruty korkovým povrchem opravdu prémiové kvality
Před koncovým korkovým prvkem je rukojeť opatřena zploštělým úchopem z EVA materiálu
Před koncovým korkovým prvkem je rukojeť opatřena zploštělým úchopem z EVA materiálu...
Rukojeť je opatřena koncovým korkovým prvkem

Rybářům zběhlým ve více metodách jistě neuniklo, že takové vyformování, takové sedlo navijáku, se objevuje i na profesionálních přívlačových prutech. Netajíme se, nápad pochází právě odtud. Jelikož byla tato série prutů vyvinutá výslovně pro čilé, akční, dynamické rybačky kromě estetiky bylo nesmírně důležitým hlediskem i to, aby disponoval pohodlným a ergonomickým úchopem, tedy aby rybáři v rukou perfektně seděl. Toto řešení to zajistí na jedničku.

Prut je vybaven krásným, profesionálním, moderním sedlem navijáku, které může být povědomé z přívlačových prutů, protože právě tam jsme se inspirovali
Jelikož byla tato série prutů vyvinutá výslovně pro čilé, akční, dynamické rybačky kromě estetiky bylo nesmírně důležitým hlediskem i to, aby prut disponoval pohodlným a ergonomickým úchopem, tedy aby rybáři v rukou perfektně seděl

Následující otázka přímo nabízí: jaký naviják použít k tomuto prutu? Nezapomeňme na to, že tato série byla vyvinuta výslovně pro jemné kapračení, tedy největší, nejrobustnější navijáky se do sedla ani nevejdou. Já osobně bych doporučil nejprve navijáky Fine Carp, resp. Pro Method, ale jaký naviják si nakonec vybereš, bude konec-konců otázkou osobních preferencí.

Série prutů Fine Max byla vyvinuta výslovně pro účely jemného kapračení...
… proto já osobně bych doporučil nejprve navijáky Fine Carp, resp. Pro Method, ale jaký naviják si nakonec vybereš, bude konec-konců otázkou osobních preferencí

Pokračujíc dále po blanku narazíme na velmi zajímavý designový prvek. Nesmírně se mi líbí a dodává prutu výrazně na šmrnc. Designový prvek uzavírá další užitečná vychytávka, ouško na zavěšení háčku nebo lidově, držák na háček. Nápisy na těle prozradí o prutu vše potřebné. Kdyby to nebylo okamžitě zřejmé, po pootočení prutu se můžeme přímo na těle dočíst, že byl prut vyroben pomocí japonské karbonové technologie, jejímž základem je materiál IMT-10 Power Carbon. Rovněž zde je přehledně vyznačeno sériové číslo, délka, vrhací zátěž a mnou doporučená maximální nadhazovací vzdálenost. Teprve třetí díl je prut vybaven dvounohými očky se zvětšeným průměrem. Zde bylo třeba dvounohá očka vyměnit za jednonohé, aby nebyl kvůli spojům prut příliš tuhý, resp. aby se dosáhlo lepší akce a ideálnější křivky při zatížení.

Teprve třetí díl je prut vybaven dvounohými očky se zvětšeným průměrem

A dopracovali jsme se až k signalizačnímu zařízení prutu - špičkám. Ke každému prutu dostaneš tři špičky se třemi rozdílnými úrovněmi zatížitelnosti. 3,3 metrové, 3,6 metrové a 3,9 metrové pruty jsou vybaveny špičkami se zatížitelností 1 oz, 1,75 oz, resp. 2,5 oz, zatímco 4,2 metrové pruty zas přicházejí se špičkami s hodnotami 1,5 oz, 2 oz, resp. 3 oz. Jak je na obrázcích dobře vidět, poslední tři sekce špiček jsou zbarveny červeně, díky čemuž budou špičky signalizovat záběr výborně za všech viditelnostních podmínek. Jednom věc je ještě velmi důležitá, jsou to sice jemné, ale zato silné kaprařské Feeder, proto je koncové očko podepřené dvěma nožičkami. Nebylo jednoduché najít kvalitní koncové očko, které by splňovalo všechna kritéria, které jsem mu zadal. Relevantním kritériem jednak bylo, aby očko této mimořádné jemné špičky nezdrsnilo, zároveň se však nesmíme ani při nahazování těžších montáží obávat, že by větší hmotnost očko ohrnula. Tak padla volba na tyto, kterým se to v žádném případě nestane.

Ke každému Fine Max prutu dostaneš tři špičky s třemi rozdílnými úrovněmi zatížitelnosti
3,3 metrové, 3,6 metrové a 3,9 metrové pruty jsou vybaveny špičkami se zatížitelností 1 oz, 1,75 oz, resp. 2,5 oz...
...zatímco 4,2 metrové pruty zas přicházejí se špičkami s hodnotami 1,5 oz, 2 oz, resp. 3 oz
Jak je na obrázku době vidět, kvůli lepší viditelnosti jsou poslední tři sekce špiček zabarvené červeně. Koncové očko je podepřeno dvěma nožkami, díky čemuž se ani při nahazování těžších montáží nebudeme muset obávat, že větší hmotnost očko ohrne
Nezapomeňme, že jde o velmi delikátní, citlivé nástroje, proto věnujme zvýšenou pozornost jejich ochraně! Ta se dá zajistit jak při přepravě odděleně...
...tak i ve smontovaném stavu!

Feederové pruty By Döme TEAM FEEDER Fine Max jsou dostupné ve čtyřech variantách: Jsou jimi varianty 330M, 360MH, 390H a 420H. Jsem přesvědčen, že každý si mezi nimi najde variantu, která mu bude perfektně vyhovovat.
Tady je malá pomůcka, kdy kterou délku si je nejúčelněji vybrat:

 

  • Nadhazovací vzdálenost: 30-60 m, vrhací zátěž: 20-55 g --> 3,3 m
  • Nadhazovací vzdálenost: 40-70 m, vrhací zátěž: 40-80 g --> 3,6 m
  • Nadhazovací vzdálenost: 50-80 m, vvrhací zátěž: 50-100 g --> 3,9 m
  • Nadhazovací vzdálenost: 70-100 m, vrhací zátěž: 50-120 g --> 4,2 m

 

 

By Döme TEAM FEEDER Fine Max 330M je krátký, štíhlý a rychlý prut
Je to ideální nástroj pro rybaření na kratší vzdálenost
Pomohl jsem jím na břeh mezi jinými i tomuto krásnému línu. Na super zážitek nepotřebujeme mít na háčku za každou cenu obrovskou rybu!
By Döme TEAM FEEDER Fine Max 360MH je univerzální velikost. Tento prut doporučuji k jakékoliv jemné kaprařské metodě praktikované ve střední vzdálenosti!
Zdolávání tímto prutem je fantastickým zážitkem, budeš cítit každou jednu sekundu pohybu zaháknutí ryby
Pohádkový, pozoruhodně vzorkovaný kapr
Fine Maxem ulovený lín na podložce
Miluji lovit na tyto ryby, pro takové rybačky je prut Fine Max 360MH skvělým parťákem
Nejpopulárnější Metod velikostí série By Döme TEAM FEEDER Fine Max je 390H
Tímto prutem lze lovit na vlas přesně i ve vzdálenosti okolo 80 metrů. Všechny charakteristiky prutu jsou pro tento účel doslova stvořené a perfektně mu vyhovují
Objemný lín z jezera Lupa, na kterého se mi ten plusový dosah právě hodil. Prut to zvládl levou zadní
Nakonec následuje nejdelší, nejsilnější člen rodiny, prut By Döme TEAM FEEDER Fine Max 420H
Ve chvílích, kdy záleží na rychlosti, když je třeba dostat montáž na vlas přesně do nadstandardní, často až 100 metrové vzdálenosti, když musíš lovit s tou nejjemnější montáží, ale zároveň musíš být schopen dokonale kontrolovat i kapitální kapry, právě tehdy třeba vzít do rukou tento prut.

Kterýkoli ze série těchto prutů bude skvělou volbou i na rybářské závody, kdy nehledáš kompromisy, ale pouze tu nejlepší výstroj. Ať je už řeč o lovu s dlouhým návazcem, klasický nebo jemný method feeder, pruty jsou vhodné do každé situace

Jsem si zcela jist, že pokud odhlasujete důvěru některému z těchto prutů, přiroste Vám k srdci a budete s ním absolutně spokojeni. Přeji každému úspěšnou rybačku a mnoho zážitků na břehu!

Dále na pruty

Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články o lov na feeder
Konečně přišla ta chvíle, na kterou jsem čekal a naplánoval jsem si rychlou 6 hodinovou rybačku na neděli odpoledne na Levkušce. Už dobrých pár let je zvykem na Levkušce, že každá rybářská parta, kter...
Číst dál
Když padne slovo o amurech, většině rybářů se v mysli okamžitě vybaví efektní, divoké zdolávání. A opravdu tato asociace vůbec není neopodstatněná, protože tyto ryby opravdu vládnou úžasnou silou a na...
Číst dál
Jednou z nejefektivnějších metod na zakrmování ve velkých vzdálenostech přímo z břehu je Spomb raketa. Pomocí této malé praktické pomůcky je možné do vody dostat prakticky ledajaké vnadidlo, navíc s t...
Číst dál
Léto je v plném proudu. Vody jsou teplé, příroda se jen hemží životem a přítomnost rybářů na břehu je stálým úkazem. Pravidelné rybaření jde ruku v ruce s neustálým dumáním, experimentováním, což nás ...
Číst dál
Populární články
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Při představování prutů By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, které se dostaly do obchodů jen nedávno jsem zmiňoval, že díky neustále probíhajícímu vývoji prací se nové vylepšené pruty dostanou...
Číst dál
Neustále napínám své hranice a pokud mi to dovolí, tak i hranice druhých ... Den co den se aktivně podílím na vývoji mnoha produktů, občas je toho až příliš. Zapáleně hledám nová, často až šokující...
Číst dál
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2500Kč - 180Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 125Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 95Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×