obchod@feedermethod.cz | 605 757 781

Divocí kapři z kanálu

Přečetli: 2897

Dobré počasí je konečně tady! V dnešním článku jsme se vydali na Slovensko, kde na nás čekalo dobrodružství na divokém kanálu. O vodní ploše se vyplatí vědět, že jde o velmi pomalý, malátně se vleklý tok, po břehu se táhne rákosová zeď, zatímco na hladině a pod vodou zas narazíme na čerstvě se otevírající žluté lekníny. Oblasti s rákosím a lekníny představují pro ryby přímo dokonalé skrýše. Proto jsem se rozhodl zkusit štěstí právě zde.

Tato vodní plocha pro mě není žádnou neznámou. V nevlídných zimních měsících, kdy bývají jezera zamrzlé, spí zimním spánkem, zde nejednou trávím čas lovem na přívlač. Kanál obývá i množství vzrostlých štik, protože nedostatku zde není ani červenic
Hodiny na věži odbily 12 hodin na památku bitvy u Bělehradu a já jsem na cestě domů z rybačky na štěrkovišti. Prošel jsem po mostě, zabočíc směrem ke kanálu však den ještě ani z daleka nekončí. Pokud jste zvědaví, co všechno se událo na této rychlé, dvoudenní rapid rybačce, přidejte se ke mně, zcela určitě to neprohloupíte!
Byl to nesmírně větrný den, rtuť na teploměru dosáhla sotva 15 stupňů Celsia. Lovná zóna se nacházela 2 metry od rákosu. Plánem bylo pochytat kapry, kteří si tam v pohodlí úkrytu vegetí.

Divocí kapři z kanálu
Rákosová zeď podél břehu je dobrým úkrytem pro bázlivé ryby

Po příchodu na břeh jsem se pozorně rozhlédl po případných znameních o přítomnosti ryb, ale vodní hladina byla nehybná. Dal jsem tak na ciťák a vybral jsem si místo u již zmíněného rákosí. Pokud moje rybářská intuice za něco stojí, na tomto místě se pár bázlivých šupináčů určitě skrývat bude. Hloubka vody zde dosahuje asi 1-1,5 m. Veselice může začít!
Spontánní místo, bez zakrmení. Právě proto jsem se rozhodl pro method feederovou techniku, snad takové malé množství krmiva ryby neodplaší.

Pochoutka pro kapry z kanálu!
Dlouho jsem přemýšlel, čím by se dala efektivita takové rapid rybačky maximalizovat. Nakonec jsem se rozhodl, že rybám nabídnu sestavu ze 100% naturálních příchutí, která dokáže velmi rychle upoutat pozornost a po příchodu do vody vytváří efektní obláček. Někteří jste už možná uhodli, zmíněnou směsí bylo krmivo Champion Corn.

Divocí kapři z kanálu
Chuťová bomba prezentovaná v krmítku Dart. Hádam ji ocení i ryby...

Šel jsem cestou co největší jednoduchosti, proto jsem dal i na nástrahový osten nástrahu kukuřičného charakteru. V tomto případě to byla sice kukuřice umělá, ale co se týče aroma a příchutě, určitě byste to nezjistili.

Divocí kapři z kanálu
DupleXCorn teda dvojité zrnko kukuřice

Návazec sestával ze šňůry Haldorádó Method Mono Hook Line 0,20 mm. Nic jsem neponechal náhodě, tuto šňůru si ryba pod vodou všimne jen velmi těžko, čímž je moje práce o stupeň jednodušší. Na šňůru šel drobný, velmi dobře osvědčený háček Gamakatsu, pod něj zas nástrahový osten velikosti 10 s kombem dvojité sladké pryžové kukuřice.
První záběr dorazil po ani ne 15 minutách, a přestože se nejednalo o žádného obra, každá ryba z divoké vody dopřeje člověku dvojnásobnou radost.

Divocí kapři z kanálu
Kdo si malého neváží, ten si velký nezaslouží

Montáž letěla conevidět zpět, co když pozval na oběd i kámoše. Vyhladovělé pruty čekají na další záběr. Apropo, pruty. Řekněme si tedy pár slov i o mé milované výstroji!

Divocí kapři z kanálu
Artiléria mezi rákosím

Věrného parťáka jsem si hledal velmi dlouho, ale narazil jsem na něj až před pár lety. Feederový prut Master Carp 390LC je opravdovým dálkovým dělem. Dokáže dosáhnout absolutně neuvěřitelné vzdálenosti, ale jak to dokázal i dnes, je skvělým parťákem i na plochy menší rozlohy. Je mimořádně pružný, zároveň však nesmírně odolný, trvanlivý, zcela určitě obstojí i na vodě plné zádrhelů.

Divocí kapři z kanálu
Stvořeni jeden pro druhého

Pokud hledáme k tomuto herkulovskému prutu vhodný naviják naštěstí nemusíme jít daleko. Navijáky By Döme TF Long Cast 5500 s pruty Master Carp 390LC absolutně perfektně harmonizují. Nemusíte uvěřit jedině mému slovu, rukolapným důkazem kvality těchto navijáků je, že svůj vlastním už 6 let a ani za svět bych ho za nic nevyměnil! Navijáky byly naplněny vlascem Sensitive Line 0,22 mm. Tento vlasec se velmi neroztahuje a výborně se noří, díky čemuž je pod vodou prakticky neviditelný.
Člověk se na vteřinu zapomene a výstroj téměř skončí ve vodě! Z navijáku se začalo kouřit jako z lokomotivy, rychle jsem se rozběhl, rákosí mi praskalo pod nohami, prut byl již z poloviny ve vodě, ale naštěstí se mi ho podařilo zachytit dříve, než by s ním ryba pláchla.

Divocí kapři z kanálu
Fantastický pocit!

Tyto divocí kapříci vládnou opravdu neskutečnou silou. Houževnatý odpor však není vůbec překvapující, mnohé ze zdejších ryb háček ještě nikdy v životě neviděli, proto se jim nedá zazlívat, že jsou trochu vystrašené. Nezapomeňme, že zde můžeme natrefit i na jedince z Malé Dunaje, protože tento kanál ústí právě do jednoho z jeho ramen. Před třením migrují do slunečnejších, mělčích oblastí, což nám usnadňuje jejich ulovení.

Divocí kapři z kanálu
Skvělý souboj
Divocí kapři z kanálu
Obyvatel rákosí

Zpočátku jsem chytal pouze menší jedince, ale po "vyturbování" nálože konečně přišli na řadu i urostlější kapři.

Divocí kapři z kanálu
Sladká, šťavnatá dobrota pro ryby

Rodina produktů Tornado Activator Gel spatřilo světlo světa pouze relativně nedávno. Díky mimořádně husté, gelové textuře skvěle ulpívá na krmivo, v důsledku čehož se po dopadnutí zaručeně okamžitě nerozteče, a už vůbec se nerozprchne z letícího krmítka. Po dopadnutí se začne pomalu uvolňovat a účinek projeví napnulo až na dně, kde bude neodolatelně vábit kořist. Intenzivní aroma probere k životu i samotného rybáře, vládne opravdu velmi pronikavou, markantní vůní. Já, mezi jinými, nesmírně zbožňuji mangovou. Takto vyturbované jídlo natrefí na majitele expresně rychle, takže zanedlouho jsem si měl příležitost potěžkat dalšího kapra.

Divocí kapři z kanálu
Rošťák z kanálu

Nuž ale nezapomeňme ani na krásu přírody. Konec jara je mým absolutně nejoblíbenějším obdobím. Příroda si odpočatá konečně svlékne zimní šat, zimou utahané stromy vypustí nové silnější pupeny, větve. Snad pomohou i nám, lidem, alespoň na chvíli zapomenout na naše problémy a potíže.

Divocí kapři z kanálu
Příroda voní

Pokud netrávím čas rybařením, trávím ho procházkami v přírodě. Zvěčňování, fotografování přírody patří mezi mé velké záliby. Čerstvě kvetoucí stromy, aroma lesa po dešti, vůně tráví, země, jsou všechno zážitky, které pro mě představují opravdový zázrak života. Slyšet bzučení včel jako sbírají pyl z divokých hrušek. Praskání suché třtiny jak si z ní přebíjí cestu nová ratolest. A pokud máme štěstí, přidá se k těmto zvukům i bzučení navijáku, jak se z něj odvíjí vlasec ... Drobným, jemným pohybům jsem zasekl, na co na druhém konci vlasce, dala o sobě, pomalým, těžkopádným pohybem, vědět velká ryba. Už tady jsem věděl, že jsem sem dnes přišel právě kvůli ní. Nebesa byly ke mně opět milostivá, v rukou jsem si podržel skutečné eso z kanálu.

Divocí kapři z kanálu
Krásný kapr z divoké vody. Moje radost byla nepopsatelná

Udělal jsem pár variací s nástrahou. Cílem bylo se nějak dopracovat i k větším úlovkům .... plán vyšel! Nástrahu jsem vyměnil za malý LEGEND PELLET Pop-Up Medová Pálenka. Toto příjemně vonící peletové zrnko vládne větším vztlakem jako wafter. Malý Gamakatsu háček dokáže tím pádem z dna do maximální míry pozvednout, proto jsem návazec vybavil i drobným brokovým olůvkem. Mimo jiné jsem si toto peletové zrnko zvolil i proto, že medová pálenka patří mezi staré známé, dobře osvědčené příchutě, které na jaře velmi dobře fungují. Dno je poměrně bahnité, plné řas a leknínů, proto jsem výšku nástrahy nastavil na 3-4 cm, aby si ji ryby dokázali bez problémů najít.

Divocí kapři z kanálu
Osvedčená metoda na divoké vody

Po změnách jsem se mohl konečně pyšnit i několika krásnějšími kapry.

Divocí kapři z kanálu
Zlatavými barvami mi pozlatil i den

Ani ve snu by mě nenapadlo, že pokud si sem odskočím na odpolední rybačku, nebesa mě obdaří takovými překrásnými rybami. Zda za to vděčím bláznivému počasí nebo byly ryby v té chvíli náhodou právě rovnou přede mnou, ta otázka asi zůstane navždy nezodpovězena ... Jedno je však jisté, za každých okolností se vyplatí dbát i na ty nejmenší detaily. Podle mého názoru, ať už je vnadidlo jakékoliv špičkové kategorie, pokud jej rybám neodprezentujeme správně, hodně jím nedosáhneme. Dopřát krmivu čas na odpočinek, předrcení, nabroušení háčků, dobré uvázání háčků, být si vědom způsobu krmiva a nástrahy chovají pod vodou a mohl bych pokračovat ... Chtěl bych povzbudit každého, kdo chce být úspěšný, aby věnoval zvýšenou pozornost i těm nejmenším detailům, ručím za to, že úspěch se dostaví.

Za čerstvě rozkvétajícími keři se zanedlouho objevily mraky. Miluji rybolov ve špatném počasí - v dešti, sněhu, mrazu. Jednak je to velmi zajímavá výzva, avšak také se mi ve špatném počasí vždy dařilo chytat více ryb než v teplejších obdobích. Bouřková mračna mi probrázdili nad hlavou s pořádnou vánicí. Špatné počasí nepřineslo jen bouři, ale i dalšího pěkného jedince, který byl zároveň v ten den i mým posledním návštěvníkům.

Divocí kapři z kanálu
Tato ryba si už pochutnala na peletě LEGEND PELLET Sladký Ananas
Divocí kapři z kanálu
S nimi je život o něco hezčí

Mohu pouze doporučit, abyste to zkusili i na menších vodních plochách, jakými jsou například kanály, vedlejší ramena a mrtvá ramena! Skvělé fleky pro skutečné zážitkové rybačky. Přeji každému hodně štěstí a dobré zdraví! P.S .: Pozor na detaily!

 

Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články o lov na feeder
Konečně přišla ta chvíle, na kterou jsem čekal a naplánoval jsem si rychlou 6 hodinovou rybačku na neděli odpoledne na Levkušce. Už dobrých pár let je zvykem na Levkušce, že každá rybářská parta, kter...
Číst dál
Když padne slovo o amurech, většině rybářů se v mysli okamžitě vybaví efektní, divoké zdolávání. A opravdu tato asociace vůbec není neopodstatněná, protože tyto ryby opravdu vládnou úžasnou silou a na...
Číst dál
Jednou z nejefektivnějších metod na zakrmování ve velkých vzdálenostech přímo z břehu je Spomb raketa. Pomocí této malé praktické pomůcky je možné do vody dostat prakticky ledajaké vnadidlo, navíc s t...
Číst dál
Léto je v plném proudu. Vody jsou teplé, příroda se jen hemží životem a přítomnost rybářů na břehu je stálým úkazem. Pravidelné rybaření jde ruku v ruce s neustálým dumáním, experimentováním, což nás ...
Číst dál
Populární články
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Při představování prutů By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, které se dostaly do obchodů jen nedávno jsem zmiňoval, že díky neustále probíhajícímu vývoji prací se nové vylepšené pruty dostanou...
Číst dál
Neustále napínám své hranice a pokud mi to dovolí, tak i hranice druhých ... Den co den se aktivně podílím na vývoji mnoha produktů, občas je toho až příliš. Zapáleně hledám nová, často až šokující...
Číst dál
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2500Kč - 180Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 125Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 95Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×