obchod@feedermethod.cz | 605 757 781
Nenechte si ujít nové videá a články

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022


Z pohledu receptářů je zima asi tím nejnevděčnějším obdobím. Zatímco jindy jsou vnadidla alfou a omegou, v tomto období hrají až sekundární roli a na první místo se dostává s velkým náskokem výběr správného stanoviště. To samozřejmě neznamená, že na dobrých krmivech nebo nástrahách vůbec nezáleží, ale faktem je, že i s tím nejlepším „jídlem“ se dá chytit ryba pouze tam, kde se nějaké i reálně zdržují. Vnadidla začínají hrát klíčovou roli až v momentě, kdy jsme ryby již našli. I kdyby se to ve vodě šupináči rovnou hemžilo, v tomto období se špatného krmiva ani nedotknou. Proto by se dalo říci, že v zimě jsou správná vnadidla pro úspěšný rybolov podmínkou nutnou, ale ne dostačující. Musíme si jak dobře vybrat, tak to i na dobré místo hodit! Jen takto budeme mít šanci zaknihovat na úlovky bohatý den i v té největší kose!

Method feeder mix na úvod zimy

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Method feeder mix na úvod zimy

Snad už ani nemusím říkat, že nejpopulárnější kaprařskou metodou je u nás doma technika lovu na method feeder. Technika nabírá rok od roku na popularitě, dobíjí nová teritoria a srdce rybářů. Totéž platí o pro tuto techniku neodmyslitelných mikropeletách. Základ tohoto balíčku tvoří 4S Method Pellet Mix – Zima, což je vlastně speciální peletová směs vytvořená výslovně pro toto období. Vše co k ní budeme potřebovat je 150 ml vody a za pár minut je už i připravena do akce. Již pelety samy o sobě jsou v tomto období nesmírně účinné, avšak malým množstvím práškového krmiva můžeme vábivý účinek ještě vystupňovat a také urychlit. Pro tento účel může přijít v úvahu naše nejčistší rybí krmivo Top Method Feeder - Total Fish, ze kterého bohatě stačí zamíchat polovinu balení. Na dovlhčení bude super volbou aromatický doplněk CSL Tuning - Dary Moře, který vládne nesmírně silným vnadivým účinkům i v té nejchladnější vodě. Po dosažení správné vlhkosti se doporučuje krmivu dopřát 10 minut odpočinku a následně předrvit přes pořádně husté sítko. Tuto směs můžeme buď přimíchat k peletám, nebo může rovněž ideálně posloužit k vrstvení krmítka, protože se jedná o velmi rychle se rozpouštějící směs. Na háček jsme do této sestavy vybrali nástrahu Tornado Method - Jahoda. Na maličkém háčku na nástrahovém ostni na tuto malou, chutnou dobrotu zaručeně zpozorní i ty nejlínější kapři. Dobře známým a velmi populárním „rituálem“ method feederového lovu je dodatečná aromatizace a zcela jistě bychom na ni neměli zapomenout ani v zimě. Proto jsme do balíčku přidali aroma Tornado Activator Spray - Sladká Jahoda, které stačí stříknout přímo na hotové krmítko a záběry budou zaručeně přicházet o poznání rychleji.

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Základ tohoto balíčku tvoří 4S Method Pellet Mix - Zima, což je vlastně speciální peletová směs vytvořená výslovně pro toto období

Vánoční menu pro kapry na bleskové rybaření

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Vánoční menu pro kapry na bleskové rybaření

Výraz vánoční kapr získává v tomto případě zcela nový význam, nakolik se ho nebudeme snažit sníst, ale pouze ulovit. Ačkoli i na Vánoce. Pro tento účel přímo skvěle poslouží zimní členové nejpohotovější, bleskové, předvlhčené rodiny krmiv Ready Method, a to konkrétně Ready Method – Winter a Ready Method Pellet – Winter. Druhé zmíněné krmivo doporučujeme občerstvit trošilinkou aroma CSL Tuning - Červený Démon, pod jejímž vlivem se peletová zrnka doslova proberou k životu. Předrcená krmiva jednoduše pouze promícháme s peletami a už může i směs směřovat do metod feeder krmítka.
U bleskových rybaček se nevyplatí nad nástrahou příliš namáhat mozkové buňky. SpéciCorn - Česnek je chytlavý po celý rok, proto jej můžeme bez zdlouhavého dumání nasadit na háček i v zimě. Chceme-li cosi z vánoční atmosféry přenést i na břeh, můžeme na krmítko stříknout trochu ze spreje Tornado Activator Spray - Perník. Brutální sladké příchutě milují v období Vánoc nejen rybáři, ale také ryby.

Směs pro novoroční rybaření jeseterů

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Směs pro novoroční rybaření jeseterů

Není pochyb, že tím pravým, nefalšovaným obdobím pro lov jeseterů je právě zima. Tyto chrupavčité ryby zůstávají aktivní i za těchto podmínek a na rozdíl od teplejších období, v zimě nám nebudou při cíleném lovu jeseterů zavazovat kapři, ani jiné ryby. Jeseteři milují rybí, smradlavé příchutě a pelety, právě proto hrají v tomto balíčku hlavní roli. Tuto směs můžeme dále trochu pobláznit pomocí přídavku SpéciAdditive - Complex z Rybích Olejů. Peletová směs bude potřebovat minimálně 15 minut, aby dobře navlhla a dostala se tak do perfektního stavu pro plnění do krmítka.
Ačkoliv jeseteři nevládnou zrovna nejbystřejším zrakem, i na poli nástrahy se budeme muset spoléhat spíše na čich. Na háček proto v tomto balíčku půjde snad naše nejnepříjemnější smrdicí peleta Legend Pellet Wafter - Brutální Játra, kterou můžeme ještě dále dochucovat pomocí aroma BlendeX Serum - Sépie + Chobotnice.

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Jeseteři milují rybí, smradlavé příchutě a pelety

Zimní jaterní menu pro VELKÉ kapry ve štěrkovištích

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Zimní jaterní menu pro VELKÉ kapry ve štěrkovištích

Hluboká voda ve štěrkovištích je v tomto období o poznání teplejší než v mělčích jezerech, proto zde i kapři bývají v zimě o něco aktivnější. Směs krmiv

Top Method Feeder - Brutal Liver a FMMFP - Brutal Liver je bombově vydatné a prakticky po celý rok efektivní jídlo. Přesto se však v tomto období pořizují záběry výrazně pomaleji, což odůvodňuje použití většího množství dochucovadel, hlavně tak, že do vody půjde menší množství vnadidla. Proto je zapotřebí suchý materiál vedle vody dovlhčit i přídavkem SpéciAdditive - Tekutá Játra. Po důkladném promíchání následuje, kvůli velkému množství pelet, až 15minutový odpočinek, následně neodmyslitelné předrcení. Teprve po předrcení přidáme do mixu za 2 hrsti Micro pelet-TripleX, které půjdou do vody takto tvrdé, bez předchozího naměkčení. Kapři milují si pokřupávat na barevných semínkách!
Do sestavy perfektně zapadá jak BlendeX Hydro Big Carps - TripleX, tak i BlendeX Serum - Sépie a Chobotnice. Vyzbrojen těmito aromaty se můžeme směle pustit po stopách štěrkoviskových kaprů.

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Směs krmiv Top Method Feeder - Brutal Liver a FMMMFP - Brutal Liver je bombově vydatné a prakticky po celý rok efektivní jídlo

Recept na cejny v několikastupňové vodě

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Recept na cejny v několikastupňové vodě

Honění cejnů je docela dobrou zábavkou i v zimě, jelikož množství záběrů nám zde vynahradí ne zrovna kapitální rozměry ryb. Při lovu cejnů se vyplatí zakrmit i ve studené vodě. Pro tento účel bude ideální sestavou směs krmiv Gold Feeder - Top 1 BreamVelký cejn. Přestože tato směs je poměrně sladká i sama o sobě, směle k ní můžeme přidat i dodatečnéSladidlo. Suchý materiál zamícháme pomocí vody a malého množství aromatického přídavku Aroma Tuning - Velký cejn, po dosažení ideální konzistence odložíme směs na chvíli stranou. Po odpočinku může následovat povinné předrcení, což je v tomto případě základním požadavkem pro rovnoměrné uvolňování krmiva.
Součástí balíčku jsou i kostnáče. Ty můžeme přimíchat do krmiva, ale budou fungovat skvěle i jako nástrahy. Pokud je na háček zapotřebí něco menšího, můžeme sáhnout po nástraze Bloodworm midi - Česnek, což je velmi lákavé sousto i osamoceně, ale můžeme ji použít i v kombinaci k nadlehčení muších larev.
Balíček obsahuje také extra aroma, kterým je v tomto případěTornado Activator Spray - Perník. Aroma můžeme dochutit jak nástrahu, tak krmivo přímo v krmítku. 

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Nástraha Bloodworm midi - Česnek představuje velmi lákavé sousto i osamoceně, ale můžeme ji použít i v kombinaci k nadlehčení muších larev

Balíček na několikahodinové minimalistické rybačky

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Balíček na několikahodinové minimalistické rybačky

V zimním období se valorizuje každá jedna minuta, kterou dokážeme strávit na břehu, proto jsou nesmírně cenná i rychlá, pohotová krmiva, jejichž příprava zabere jen minutku. Krmiva Ready Method Pellet - Brauni a Ready Method - Winter jsou předvlhčená jídla, prakticky hotová rovnou ze sáčku, která stačí pouze zamíchat a už i mohou letět do akce. Jediný úkon, který se vyplatí provést je, že k peletám přidáme malé množství doplňkuCSL Tuning - Medová Pálenka, kterým se zrnka pěkně nasáknou a doslova se proberou k životu. Method feeder techniku, proto jsme jako nástrahu vybrali Tornado Method - Perník, což není - ani v čisté vodě - velmi vtíravá nástraha, ale vládne příchutí, která dokáže zcela jistě upoutat pozornost. Pokud je zapotřebí další dochucování, je třeba sáhnout po aromatickém geluTornado Activator Gel - Perník.

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Pokud je zapotřebí další dochucování, je třeba sáhnout po aromatickém gelu Tornado Activator Gel - Perník

Kořenitá, proteinová směs pro kaprařinu ve studené vodě

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Kořenitá, proteinová směs pro kaprařinu ve studené vodě

Na jezerech, kde jsou ryby zvyklé na intenzivní příchutě, bychom jim měli servírovat totéž i ve studené vodě. Je však třeba brát ohled na to, aby tyto příchutě nebyly příliš silné, příliš vtíravé. KrmivoTop Method Feeder - Spicy Krill je díky čistému, avšak jasně rozeznatelnému aroma a mmořádně lehké struktuře skvělým pokrmem do studené vody. Na vydatnosti krmiva přidají trochu štiplavé mikropelety FMMFP - Čili Sépie. SpéciAdditive - Japonský Krill dodá suchému materiálu potřebnou vlhkost a také pořádnou extra dávku vábivosti. Po přimíchání tekutého doplňku a vody nesmíme ani při této směsi zapomenout na povinný odpočinek a rovněž na předrcení. Do homogenizovaného materiálu můžeme přimíchat pěkně naměkčené (pomocí 100 ml vody) FMMFP.
Když vládne krmivo takovým intenzivním chuťovým projevem, naturální nesmí být ani nástraha, jelikož v tom případě by z „davu“ nijak nevyčnívala. Proto jsme do této sestavy vybrali nástrahu Fluo Method Wafter - Čili Skořice. Jelikož vše v tomto balíčku chutná štiplavě, kořeněně, stejným aroma bychom už těžko dosáhli požadovaného výsledku. Naproti tomu příjemná sladká příchuť aroma Tornado Activator Spray - Punč & Máta je dostatečně nápadná, a hlavně kontrastní, aby dokázala upoutat pozornost ať už na krmivu, nebo rovnou na nástraze.

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Příjemná sladká příchuť aroma Tornado Activator Spray - Punč & Máta je dostatečně nápadná, a hlavně kontrastní, aby dokázala upoutat pozornost ať už na krmivu, nebo rovnou na nástraze

Zimní ovocná směs na method feederové vody

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Zimní ovocná směs na method feederové vody

Method feederový lov s krmnými peletami je již minimálně tak populární jako rybaření s jemnozrnnými, práškovými krmivy. V těch zimních situacích, kdy zkrátka známe místo, kde se ryby zdržují, jsme si jisti, že tam, kde hodíme, kapry skutečně i najdeme, peletami v krmítku zcela jistě nic nezkazíme. 4S Method Pellet Mix - Zima je na výslovně studenou vodu specializovaná směs, kterou budou skvěle doplňovat mikropelety FMMFP - Červené Ovoce, které dodají mixu trochu barvy a také nezbytného aroma. Příprava je nesmírně jednoduchá. Na4S Method Pellet Mix stačí nalít 150 ml vody a zamíchat, zatímco mikropelety FMMFP zase navlhčíme pomocí 100 ml aroma CSL Tuning - Červený Démon. Po 10 minutovém odpočinku se vyplatí obě krmiva trochu rozdrobit a následně je promíchat.
Nakolik krmítko bude obsahovat barevnou směs, můžeme zkusit nástrahy v různých barevných provedeních. V takové situaci bodne Quatro Fluo Pop Up 8 mm, kde obsahuje jedna krabička kuličky ve 4 barevných a chuťových variantách. Tím se nám otevírá dobrá šance na obměňování nástrah, dokud najdeme tu ideální. Do balíčku jsme samozřejmě nezapomněli přidat ani extra aroma. Je jí Tornado Activator Gel - Sladká Jahoda, která do sladkého chuťového vesmíru tohoto receptu perfektně zapadá.

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Jedna krabička Quatro Fluo Pop Up 8mm obsahuje kuličky ve 4 barevných a chuťových variantách. Tím se nám otevírá dobrá šance na obměňování nástrah dokud najdeme tu ideální

Barevná hromádka pelet na uvítání jara

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Barevná hromádka pelet na uvítání jara

V únoru se už zpravidla neumíme dočkat jara, a – ať už ryby berou, nebo ne – ti skuteční rybáři už sedí v tomto období na břehu. Pokud budeme mít štěstí, koncovka zimy už nepřinese velké kosy a drkotat zuby na břehu už snad nebudeme, a pokud budeme mít opravdu velké štěstí, stále teplejší paprsky slunce trochu zaktivizují i kapry. Tato sestava bude skvělou volbou právě na knírače, kteří se vydají na brzké výboje. V prvním kroku navlhčíme FMMFP - Vyháněč Ďábla přiměřeným množstvím vody, následně přidáme trochu vody i na 2 hrstiMicro Pellet - Super Barevný Kapr a dobře zamícháme. Pro dosažení dobré soudržnosti je důležité, aby všechna peletová zrnka trochu naměkla. Jakmile jsou dobře nasáklá vodou, můžeme je promíchat a následně do této směsi přidáme již předvlhčené krmivo. Ready Method Pellet - Spring. Pop Up Method - Česnek + Mandle a balíček obsahuje i dodatečné aroma BlendeX Serum ve stejné příchuti.

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Tato sestava bude skvělou volbou na knírače, kteří se vydají na brzké výboje

(Velmi) brzká jarní směs pro netrpělivé rybáře

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
(Velmi) brzká jarní směs pro netrpělivé rybáře

Najdou se mnozí rybáři, kteří jsou schopni vysalašit se na břeh i na 2-3 hodiny, řeku, když berou tak berou, i takový čas musí stačit na dobrou rybačku. Já jim dávám za pravdu. V takových případech nesmírně dobře bodnou instantní, předmíchané, předvlhčené směsi. V tomto receptu dominuje rychlá příprava a vysoká efektivita. Ready Method - Pisty je předmíchané rybí krmivo, které stačí pouze předrtit přes husté sítko. Ready Method Pellet - Spring je také pohotové, připravené k okamžitému použití, v zájmu lepšího účinku se však před akcí doporučuje pokropit troškou arom, aby se semínka probrali k životu. Vyplatí se počkat takových 4-5 minut, než aroma pěkně pronikne do peletových semínek, a krmivo se začne přimíchávat až následně. Co se týče nástrahy, mezi mé velké favority do studených, ale i ohřívajících se vod patří BlendeX Hydro Method - Jahoda + Med. Její příjemné aroma působí na ryby přímo okouzlující.

Chytlavé zimní recepty na studené vody 2021 -2022
Pokud chceme ještě dodatečně aromatizovat ať už nástrahu, nebo samotný knedlík, sáhněme po aroma BlendeX Serum Jahoda + Med
Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články a videá o lov na feeder
Nové video o method feederový lov o Gábora Siposa. ...
Číst dál
Nové video o technikách přesného házení feeder krmítkem ...
Číst dál
Nový článek od Gábora Siposa o lov method feeder technikou na podzim. ...
Číst dál
Populární články
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Nová rodina prutů By Döme TEAM FEEDER Master, přicházející na pulty obchodů v roce 2022, je vlastně novou, vynovenou, vylepšenou verzí již dobře známé, velmi populární série feederových prutů By Döme ...
Číst dál
Po více než 40 leté kariéře v rybolovu, by mě nikdy nenapadlo, že napíšu následující větu, ale je to 100% pravda: NIKDY předtím jsem za jeden rok nenasbíral více zkušeností, hlavně co se týká specializace lovu velkých...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2500Kč - 180Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 125Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 95Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×