obchod@feedermethod.cz | 605 757 781
Nenechte si ujít nové videá a články

Na co chytat velké ryby na podzim? Chytlavé podzimní recepty na chladnoucí vody


Podzimní receptury se na rozdíl od letních sestav pohybují na mnohem širší škále možností. Zatímco v září se může rtuť na teploměru vyšplhat i nad 30 stupňů Celsia, na konci listopadu již mohou nervy rybáře počechrávat i tuhé noční mrazy, a to je tedy pořádný rozsah. Proto najdeme v tomto článku recepty na teplou, pomalu chladnoucí, ale také studenou vodu.

Pokrm pro kapry s příchutí léta

Pokrm pro kapry s příchutí léta

Teplé dny v září nejsou ničím výjimečným a ani to, že v teplé, nebo pomalu chladnoucí vodě, ryby stále mimořádně dobře reagují na umírněná kvašená krmiva. Směsi takového charakteru jsou velmi po chuti nejen amurům, ale i kaprům.

Malé aromatizace navíc nikdy neuškodí

Směs pro VELKÉ zářijové kapry

Směs pro VELKÉ zářijové kapry

Podzim je bezpochyby obdobím velkých kaprů. V polovině září se již dá racionálně očekávat, že se začnou horka trochu umírňovat a spolu s nimi upadne trochu i teplota vody. To nesmírně prospívá apetitu kaprů, protože ti najednou zjistí, že nastal čas začít s hromaděním zásob. Touto sestavou jejich pozornost zaručeně upoutáme.

Velká nástraha pro velké kapry

Rychlý method mix na konec září

Rychlý method mix na konec září

V prvním podzimním měsíci, bezprostředně po letních prázdninách, dovolených, se každý pokouší co nejrychleji vrátit do normálu, zpět do starých kolejí, proto je běžné, že na rybaření nezbývá mnoho času. Právě v takovém období jsou k nezaplacení krátké, rychlé, method feederové rapid rybačky, pro které představuje následující směs skvělou alternativu.

Skvělý method feederový „náboj“

Směs na podzimní kaprářské dobrodružství na Dunaji

Směs na podzimní kaprářské dobrodružství na Dunaji

Jak zátoky, tak i hlavní tok Dunaje v sobě skrývají na podzim nesčetné možnosti zažít skvělé dobrodružství. Těm, kteří si na září a říjen naplánovali vzrušující rybačky na divoké vodě, nesmírně bodne tato směs, která se již v podobných podmínkách nejednou osvědčila. Jde o velmi objemnou a vydatnou směs, protože velká voda si totiž vyžaduje hodně jídla.

V prvním kroku promícháme krmiva Big River - Starý KaprDivoký Kapr, následně je adekvátním množstvím vody navlhčíme do požadovaného stavu. S vodou můžeme být trochu velkorysejší než na stojaté vodě, na tekoucí vodě bude totiž zapotřebí trochu lepkavější krmivo než na nějakém menším jezeře. Po navlhčení nechme směs alespoň na 15 minut odpočinout. Semínka do sebe nasáknou vlhkost, díky čemuž jich bude ve vodě méně plavat k hladině. Po odstátí předrtíme směs přes sítko s širšími očky, následně k ní přidáme Směs semínek 3X Big Feed C6 Pellet - Jahoda & Ananas. Ty přidají mixu na požadovaném výživovém obsahu, což mu dopomůže, aby udržel na místě i objemnější ryby.

K háčku se vyplatí aplikovat větší nástrahu, při lovu na divoké ryby se velmi nevyplatí babrat s drobnostmi. 1-2 zrnka z kukuřice ze zakrmení plus zrnko Tornado Wafter - Mango budou představovat opravdu lákavé sousto. Balení obsahuje také lahvičku aroma BlendeX Serum - Kyselina Máslová + Mango, kterou můžeme dodat krmivu další šmrnc. Tuto hrubozrnnou, většími semínky překypující směs je nejlépe do vody poslat v Pellet Feeder krmítku!

Vydatný pokrm pro divoké kapry

Kaprařské vnadidlo na pomalu chladnoucí jezera

Kaprařské vnadidlo na pomalu chladnoucí jezera

Jak se zmírňují denní teploty, tak se zaplňují břehy jezer, hlavně ty osídlené velkými rybami. V tomto období je přilákat urostlé jedince k háčku jednodušší, než v letním horku, a tuto příležitost si rybáři nechtějí nechat ujít. Na takových plochách loví mnozí na boilies, takže kapři si přivykli na intenzivní příchutě. Proto zde jako základ směsi velmi dobře poslouží BlendeX 2 in 1 - TripleX a Top Method Feeder - Total Fish. Jsou to krmiva bohaté na rybí moučku, navíc TripleX dodá směsi i na aroma. Suchou látku můžeme trochu dochutit aroma SpéciAdditive - Tekutá Játra, následně dovlhčujeme patřičným množstvím vody. Jako všechna jídla i toto musí odpočívat alespoň 10 minut.

Zatímco krmivo odpočívá, můžeme navlhčit Fluo Micro Method Feed Pellet - Brutal Liver, který přidá mixu jednak na výživovém obsahu a také ho obohatí aromaticky.

Po odstátí je dobré zkontrolovat konzistenci krmiva. Pokud ho budeme považovat za příliš suché, bude ho zapotřebí dovlhčovat malým množstvím vody a předrtit přes sítko se středně velkými oky. Předrcenou směs na závěr promícháme s Fluo Micro Method Feed pelety a pochoutka pro velké kapry je už i hotová.

Směs můžeme podávat v Pellet feederovém krmítku, ale velmi dobře funguje i v Method feederu. Jako nástraha bude dobrá volba BlendeX Hydro Method - TripleX. Nejjednodušeji ji nabídneme na nástrahovém ostnu. Balení obsahuje také lahvičku aromata BlendeX Serum - TripleX, kterou můžeme knedlíky připravené do akce dále dochucovat.

Nástraha a krmivo jsou v dokonalé harmonii

Parmová směs na sprintující vodu

Parmová směs na sprintující vodu

Vedle velkých kaprů je podzim jednoznačně i obdobím říčního lovu a to konkrétně parem. Hlavně od poloviny října se tyto ryby ve velkých skupinkách hemží v blízkosti břehu. Využitím nízkého stavu vody, které jsou pro toto období typické, je máme přímo na dosah. 

Výslovně pro cílený lov parem bylo vyrobeno krmivo Big River – Bystrá Mrena. S Parmezánovou sýrovou moučkou a Sladidlem vytvoří opravdu úderné kombo. Už i beztak velmi aromatickou směs můžeme dále vyturbovat aroma Aroma Tuning - Sajtos Bajszos (Sýrové). Po přidání přiměřeného množství vody je třeba nechat směs na 20 minut odpočinout, aby velká semínka a eliptické pelety stihli tekutinou nasáknout, čímž získají na váze, která je ve vodě udrží na požadovaném místě.

Po homogenizaci je krmivo už i možné použít. Do krmítka je nejlepší směs nacpat tak, abychom do středu dali i pár kousků muších larev. Parmy je milují. Když po nich bezhlavě pachtí, je velmi dobrá šance, že dříve či později zkusí i do kytičky z kostnáčů , která zde slouží jako nástraha.

Vedle červíků může směsi přidat na přitažlivé síle i aroma BlendeX Serum - TripleX, které můžeme krmítko pumpovat velmi směle, protože v tekoucí vodě jsou intenzivní příchutě schopny ryby přilákat opravdu rychle a spolehlivě.

Naladěný na parmy

Pálivý magnet na kapry

Pálivý magnet na kapry

Pálivé příchutě dokážou upoutat pozornost kaprů i v pomalu chladnoucí vodě. Z intenzivních příchutí však zas až tak mnoho potřebovat nebudeme, směs bude opravdu úderná, pokud ji rybám prostřeme v method feederovém krmítku. Jde o velmi snadno a rychle připravitelnou směs, takže poslouží jako dobrá alternativa i pro rybáře preferující jednoduchost.

V prvním kroku promícháme krmivo Fluo Micro Method Feed Pellet - Chili Squid výtažkem z pálivé papriky SpéciAdditive. K tomu budeme muset pelety nejprve vysypat z krabice, velmi hustou příměs bychom v krabici prostě nedokázali rovnoměrně rozmíchat. Aby pořádně naměkli, je třeba nechat pelety alespoň na 15 minut odpočinout.

V dalším kroku předrtíme krmivo Ready Method - Chili přes sítko ze střední velikostí oček. Na závěr předrcené krmivo jen promícháme s již naměklými Fluo Micro Method Feed Peletami a štiplavé vnadidlo je už hotové.

K tomuto pokrmu jako nástraha dobře poslouží Fluo Method Wafter - Ohnivý Kapr. Pokud chceme udělat náš knedlík ještě výbušnějším, v balení najdeme aroma Fluo Flavor - Chili Squid , které je pro tento účel přímo stvořené. Aroma nalijeme do krabičky Fluo Micro Method Feed pelet a krmítko v ní pěkně ponamáčame. Tím zaručíme, že štiplavý, aromatický knedlík upoutá pozornost ryb okamžitě po dopadnutí.

Efektivní a chutěmi překypující bomba

Podzimní Ready Method Mix pro rybáře, kteří mají rádi jednoduchost

Podzimní Ready Method Mix pro rybáře, kteří mají rádi jednoduchost

Od momentu, kdy se objevily na trhu krmiva Ready Method, mají ti, kteří se neradi piplají s mícháním krmiva, výrazně usnadněný život. Tento recept, jehož příprava nezabere více než pár minut, jsme připravil právě pro ně.

V prvním kroku vylijeme krmivo Ready Method Pellet - Pisty do misky a přidáme k němu aromaCSL Tuning - Dary Moře, které probere peletové zrnka opět k životu. Po několikaminutovém odpočinku něj přes hustě mřížované sítko předrtíme krmivo Ready Method - Brauni, dobře promícháme a chytlavé vnadidlo je už i připraveno do akce.

Nejvíce se tato směs doporučuje samozřejmě do method feederového krmítka a to tak, že háček s nástrahou pojedou uprostřed knedlíku. Nástrahou v tomto případě bude BlendeX Hydro Method - Sépie + Chobotnice . V krabičce nalezneme i aroma BlendeX Serum - Sépie + Chobotnice , jejíž pumpnutí na krmítko můžeme vnadící účinek směsi ještě znásobit.

Příprava vnadidla nepotrvá více než pár minut

Česnekový kaprařský pokrm na zamlžené dny

Česnekový kaprařský pokrm na zamlžené dny

V listopadu už není ničím překvapujícím, že se nad ránem jezera zahalí do závoje mlhy, a denní teploty jsou již také velmi hluboko pod letními. Ochladnutím vody klesá i apetit ryb a jsou i případy, kdy k úspěchu povedou pouze ty nejčistší, nejnaturálnější směsi. Česnek je již odedávna oblíbenou látkou určenou k aromatizaci kaprařských krmiv, a ne náhodou! Ve studených vodách fungují velmi dobře vnadidla na bázi kukuřice, dochucené již zmíněným česnekem. Skvostným příkladem tohoto přístupu je i následující směs.

Krmivo BlendeX 2 in 1 - Česnek + Mandle představuje pro tuto směs zcela perfektní základ, bez obav ho však můžeme dále tuning česnekovým výtažkem SpéciAdditive . V prvním kole rozmícháme tuto hustou přídatnou látku se suchým základem, v dalším kroku následuje přimíchání přiměřeného množství vody. Dokud směs odpočívá, vyplatí se navlhčit i pelety Fluo Micro Method Feed Pellet - Vymítač Ďábla . To je nesmírně jednoduchý úkon, na obsah krabičky jednoduše pouze nalijeme deci vody a dobře promícháme.

Krmivo po odpočatí předrtíme přes sítko se střední hustotou oček a vmícháme do něj pelety. Co se týče nástrahy, třeba přemýšlet v dimenzi malých pop-up nebo wafter nástrah. Takovou je například i nástraha Pro Method Pellet 7 mm - Česnek . Po naplnění směsi do krmítka lze nálož dále aromatizovat aromatickým přípravkem BlendeX Serum - Česnek + mandle , který najdeme přímo v balení.

Česnek je již odedávna oblíbeným látkou určenou k aromatizaci kaprařských krmiv, a ne náhodou!
Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články a videá o lov na feeder
Nové video o podzímní lov kaprů s Gáborem Döme ...
Číst dál
Co nevidět je zde konec léta a zavítá k nám podzim, což je z pohledu lovu na velké kapry zdaleka nejpříznivější období. Co by už tedy mělo být tématem dnešního článku, ne-li zrovna cílený lov na velké...
Číst dál
Method feederový lov, původně vyvinutý na mělkých anglických jezerech, je jednou z nejefektivnějších kaprařských technik. Odstartujíc z této ostrovní země, dnešek již tato technika dobila - myslím, že...
Číst dál
Mezi tisíci turisty, kteří Balaton v létě každý den navštíví, se najde i pěkných pár rybářů. Běžná zkušenost rekreačního rybáře zde však je, že denní hodiny jsou ze břehu zpravidla „mrtvé“ a chytit ry...
Číst dál
Populární články
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Nová rodina prutů By Döme TEAM FEEDER Master, přicházející na pulty obchodů v roce 2022, je vlastně novou, vynovenou, vylepšenou verzí již dobře známé, velmi populární série feederových prutů By Döme ...
Číst dál
Je mi ctí Vás všechny přivítat u článku, ve kterém si představíme novinky Haldorado pro rok 2022. Naštěstí, ať už máme za sebou jakkoliv těžký rok, vždy se zrodí alespoň nějaký pozoruhodný úlovek, dob...
Číst dál
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2500Kč - 180Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 125Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 95Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×