36 987
obchod@feedermethod.cz | 605 757 781
Nenechte si ujít nové videá a články

Představuji nový naviják pro daleké nahazování By Döme TEAM FEEDER Long Cast 5500 LCS (a 4500, 6500)


Rodina navijáků By Döme TEAM FEEDER se rozrostla o další vzácné členy. Jsou to Long Cast LCS a Pearl Carp LCS. Jako první bych chtěl představit nový model na daleké nahazování, tedy naviják Long Cast LCS, který je dostupný v 4500, 5500, 6500 LCS verze.

Model By Döme TEAM FEEDER Long Cast 5500 je už v obchodech dostupný několik let a za tu dobu si při rybaření ve velkých vzdálenostech získal mezi rybáři nesmírnou popularitu. Jednou z jeho charakteristik je, že je vybavený rychlobrzdou, která nahrazuje i baitrunner. Pointou této vychytávky je, že se dá zatáhnout a uvolnit jedním otočením. Avšak navzdory tomu nás mnozí žádali i o klasickou variantu se vzadu umístěným baitrunnerem. Takže nám nezůstávalo nic jiného, než vyrobit i jakový. Podívejme se, co dokáže!

 
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Od feederových kaprárů používajících navijáky Long Cast jsme dostali nesmírné množství ohlasů, podle kterých byste rádi v naší nabídce viděli i variantu s baitrunnerem! Dámy a pánové, Vaše přání se splnilo. Představuji naviják Long Cast LCS.
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Už několikaletý naviják TEAM FEEDER Long Cast je od roku 2018 dostupný i ve variantě s baitrunnerem.

První a zároveň nejdůležitější vlastností obou navijáků je, že byly stvoření pro daleké nahazování. Mnozí se ptají, nač je k tomu takový velký naviják. Protože musí mít cívku s dostatečně velkým průměrem, aby se z ní dokázal vlasec odvinout bez odporu a při nejmocnějším nadhodu. Navíc, velký průměr cívky je omnoho šetrnější i vůči vlasci, nezalomí ho a podstatně se sníží i riziko zauzlení! Pro tento účel je ideální cívka s průměrem 67 mm.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Tento naviják se zrodil pro daleké nahazování! Dokonale to demonstruje i cívka s průměrem 67 mm

Je pochopitelné, že pod takto velkou cívku musí jít taktéž velké tělo a rozměrná vnitřní konstrukce, která zabezpečí bezproblémový pohyb rotoru, který má kvůli velkému průměru cívky i sám úctyhodné rozměry. Dalším důvodem, proč potřebujeme k dalekým hodům robustnější navijáky je, že tu pracujeme s podstatně většími krmítky. Logicky, čím je těžší výstroj, tím je větší i zátěž vyvinutá na naviják.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Nadrozměrnou rukojeť kličky můžeme pohodlně uchopit

Při blízkém, 30-40 metrovém rybaření s 20-30 gramovým krmítkem je zátěž, které je výstroj vystavená neporovnatelně menší, proto nám v takových případech postačí i menší, jemný naviják. Avšak kdybychom tento naviják namontovali na 4,2 metrový prut pro daleké nahazování, kontrast by byl obrovský. Nahazovací vzdálenost by se drasticky zmenšila, resp. bychom se unudili k smrti, dokud bychom z velké vzdálenosti montáž vytáhli na břeh. Naproti tomu Long Část udělá tuto práci rychle a efektivně. Opře se do elegantní rukověti masivní kličky, namotáme na jedno otočení kličky 102 cm vlasce

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Rolnička vybavená ložiskem vlasec zaručeně nezakroutí, bude ho vést mimořádně precizně

Aby tak mohl dělat dlouhodobě a spolehlivě, potřebuje silnou vnitřní konstrukci. Podívejme se tedy pod kapotu“ Můžeme se přesvědčit, že v útrobách navijáku najdeme šnekový systém zvedání cívky, kterým jsou vybavené jen nejkvalitnější navijáky určené výslovně na zvládání těch největších zátěží. Tento systém je taktéž zodpovědný za bezchybný profil vlasce. Myslím, že i tato skutečnost napovídá, že se nejedná o žádnou hračku!

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
V útrobách navijáku najdeme šnekový systém zvedání cívky, kterým jsou vybavené pouze nejkvalitnější navijáky určené výslovně na zvládání těch největších zátěží. Tento systém je taktéž zodpovědný i za bezchybný profil vlasce!

Toto je chvíle, kdy nahodí lidé kyselý výraz a poví něco o tom, jaký musí být ten naviják těžký. Tak se tedy podívejme, jak je těžký! 590 gramů! Berme ohled na rozměry a kvalitu technické výbavy pod kapotou a samotnou konstrukci, je to podle mě velmi korektní hmotnost. V zájmu snížení hmotnosti navijáku jsme použili i takový drobný trik, jako odlehčovací otvory vevnitř navijáku. Získáme tím sice pouze pár gramů, ale na funkčnost navijáku to nemá žádný negativní vliv, takže proč ne.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
V zájmu snížení hmotnosti navijáku jsme použili i takový drobný trik, jako odlehčovací otvory vevnitř navijáku
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Hmotnost předchůdců navijáku TEAM FEEDER Long Část je 549 gramů...
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
. . . při novém modelu vybaveném baitrunnerem je to pouze o 40 gramů víc

Hlavní přední brzdný systém je něco mezi obyčejnou brzdou a rychlobrzdou. Tedy na úplné dotáhnutí nebo odbrzdění je třeba brzdu otočit ne jednou, ale 2,5-3 krát. Díky tomu se dá naladit omnoho jemněji, než tomu bývalo při brzdném systému jeho předchůdců. Cívky na starém a novém modelu jsou samozřejmě úplně kompatibilní, mají totožné rozměry.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Cívky na starém a novém modelu jsou samozřejmě úplně kompatibilní, dají se volně zaměňovat.

Baitrunner se zapíná na zadním konci navijáku. Po zapnutí je ve volnoběžném stavu. Síla baitrunneru se dá upravovat otáčením otočného regulátoru na jeho zadním konci. Má to velký význam hlavně při lovu na vlnící tekoucí vodě, jelikož se dá baitrunner nastavit přesně do takové pozice, aby proud vody ještě vlasec z cívky neodvinul, ale záběr nenažrané ryby už ano. Je velmi důležité, abychom před zaseknutím a vyklopením překlápěcí páčky nebo pootočením kličky, přepnuli brzdu zpět.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Z pěti lamel pozůstávající přední – hlavní – brzdný systém je mimořádně jemně regulovatelný. Vlasec dávkuje dokonale
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Nový naviják dostal baitruneer, který má taktéž velké rozmezí kalibrovatelnosti

O dokonalý profil vlasce, který je pro dosáhnutí lehkých dalekých hodů úplně neodmyslitelný, se postará šnekový systém zvedání cívky. Navzdory velké cívce není zapotřebí na ní motat 1000 metrů vlasce, abychom jí naplnili. 300 mterů 0,20 milimetrového vlasce na její naplnění akorát postačí.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Dokonalý profil vlasce je pro dosáhnutí lehkých dalekých hodů úplně neodmyslitelný!

V navijáku najdeme i další dvě vylepšení! Jedním je rotorová brzda, která je u navijáků pro daleké nahazování mimořádně důležitá. Při otevřeném překlápěči blokuje případné pootočení rotoru, čímž zabraňuje, aby se nám překlápěč při náhodě neúmyslně překlopil nazpět. Druhé vylepšení najdeme pod cívkou a je to „protizauzlovací ochranný rám“. Zabraňuje, aby se vlasec dostal pod cívku a namotal se na hřídel. Cívka je prodloužená, stěny jsou úplně rovnoběžné, což snižuje pravděpodobnost, že by se vlasec mohl dostat pod cívku prakticky na nulu.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Důležitým vylepšením je rotorová brzda. Při otevřeném překlápěči blokuje případné pootočení rotoru, čímž zabraňuje, aby se nám překlápěč při náhodě neúmyslně překlopil nazpět.
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
„Protizauzlovací ochranný rám“ zabraňuje, aby se vlasec dostal pod cívku a namotal se na hřídel. Tato drobná vychytávka prospěje i našim nervům a ušetří nás od mnoha rozčilování.

Jako na všech By Döme TEAM FEEDER navijácích, i na těchto najdeme 2 klipy na zafixování vlasce, které umožňují lovit s velkou přesností na dvou zakrmených místech. Převod navijáku: 4,6:1 a 5+1, tedy obsahuje celkem 6 kvalitních ložisek.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Zaoblené a odpružené kovové klipy na zafixování vlasce patří na navijáky By Döme mezi základní výbavu
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Dva klipy najdeme i na cívce navijáku Long Cast LCS
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
O krásné, hladní a rovnoměrné odvíjení vlasce se postará 5+1, tedy celkem 6 ložisek
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Naviják má převod 4.6:1. I díky tomu dokáže na jedno otočení kličky navinout 102 cm vlasce

Myslím, že po všem, co odznělo, už nemůže být otázka, že pokud někdo hledá na svůj 3,9 nebo 4,2 netrový dálkový feeder spolehlivý a trvalý feederový naviják, leckterý z TEMA FEEDER Long Cast navijáků bude ideální volbou!

Všechny hlavní parametry:

  • - Velikosti: 4500, 5500, 6500
  • - Počet ložisek: 6
  • - Převod: 4,6:1
  • - Váha: 590g
  • - Tělo navijáku: carbon
  • - Brzda: přední + zadní baitrunner
  • - Cívka: hliník

Přejít na nový naviják pro daleké nahazování..

Přejít na nový naviják pro daleké nahazování..

Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články a videá o lov na feeder
Vlajkovou loď letních návnad jednoznačně tvoří produkty řady FermentX. Tato kontrolovaná fermentovaná semena a krmiva jsou v teplé vodě nepřekonatelná! Nicméně, nejen fermentovaná jídla poskytují řeše...
Číst dál
Nové video od Gábora Sipos o lov kaprů v létě. Seznamte se s FermentX feeder krmivem a N-Butyric Pop Up nástrahou. ...
Číst dál
Cílený lov amura se dá stejně úspěšně provádět metodou feeder jako lov kaprů, avšak s malými rozdíly v přístupu! Několik amurů můžeme chytit i při lovu kaprů, ale chceme-li dosáhnout většího množství ...
Číst dál
Nové video od Gábora Siposa nás zavede na rybaření na řece Dunaj. Ukazuje techniku feederového rybolovu, která je ideální pro zachycení cejnů ryb v této oblasti. Ve videu se Gábor podělí o své tipy a ...
Číst dál
Populární články
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Nová rodina prutů By Döme TEAM FEEDER Master, přicházející na pulty obchodů v roce 2022, je vlastně novou, vynovenou, vylepšenou verzí již dobře známé, velmi populární série feederových prutů By Döme ...
Číst dál
Po více než 40 leté kariéře v rybolovu, by mě nikdy nenapadlo, že napíšu následující větu, ale je to 100% pravda: NIKDY předtím jsem za jeden rok nenasbíral více zkušeností, hlavně co se týká specializace lovu velkých...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2500Kč - 180Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 125Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 95Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×