Vyhledávací method-feederový lov s přesností
obchod@feedermethod.cz | 605 757 781

Vyhledávací method-feederový lov s přesností

Přečetli: 1065

Uvědomuji si, že nadpis si dost protiřečí, neboť smyslem vyhledávacího lovu je právě to, že házíme hore hole, dokud nenajdeme rybu. Nicméně stává se, hlavně na menších jezerech, že se ryby ukrývají v oblasti nějakého terénního objektu, ať už se jedná o stín poskytující rostlinstvo nebo rákosí na protibřehu. Tehdy je evidentní, že je potřeba ryby hledat právě tam, avšak nejsme povinni házet vkuse na jedno místo. Všechny oblasti, které máme k dispozici můžeme pěkně systematicky prohledat. Tímto článkem se pokusím rozpitvat právě tento případ.

Lov se zaklipovaným vlascem už dnes není žádná novinka, pokud je zapotřebí lovit přesně na krmení, všichni používáme tuto techniku poměrně pravidelně. Jsou však takové situace, že je místo, kde se ryby zdržují dobře známé a úspěch rybačky bude záviset na tom, zda se nám podaří dostat montáž do blízkosti daného místa. Především na malých jezerech se stává, že "kručinka" na protibřehu je přístupná na relativně dlouhém úseku, proto by bylo hloupé lpět pouze na jednom místě. Je možné, že pod jedním keříkem nenajdeme nic, ale pod dalším o dva metry dále se ukrývají dva hladoví kapři. Na následujících řádcích za zaměřím na technické provedení této metody.

Method feeder rybolov
Cílem je úpatí rostlinstva protibřehu
Method feeder rybolov
Čím blíže dohodíme ke keřům, tím je záběr jistější

V prvním kroku si zvolíme bod, kde rybačku začneme. Po jednom přesném náhodu s prázdným krmítkem zaklipujeme vlasec, nasadíme nástrahu a tentokrát již ostrou nálož pošleme na zvolené místo. Zatím je situace zcela jasná. Pokud ryba zabere, bez debat musíme nahodit opět na stejné místo a užívat si rybačku dokud to je možné. Ale toto je bohužel ten vzácnější případ. Pravděpodobnějším scénářem je, že se místo vyprázdní, nebo že se tam v důsledku opakovaných náhodnů nahrnou cejni a o kapra budeme moci dále akorát tak snít. Tehdy se třeba na místo jednoduše vykašlat a pokročit dále!

Method feeder rybolov
Pokud dostaneme krmítko na správné místo, vlasec třeba zaklipovat
Method feeder rybolov
Zaklipovaný vlasec je zárukou úspěchu

Při lovu na otevřené vodě to jde velmi rychle, pouze překlipujeme vlasec, nahodíme někde jinde a rybačka jde dál. V našem případě je však odstup, o který můžeme změnit místo lovu maximálně 1 až 2 metry. Při takovém odstupu ještě dokážeme celkem spolehlivě odhadnout vzdálenost protibřehu a patřičně se tomu přizpůsobit. Jednoduše odklipujeme vlasec a podle průběhu pobřežní čáry ho přitáhneme nebo uvolníme. Takto  krok po kroku dokážeme celou oblast, kterou máme k dispozici zlehka a poměrně rychle systematicky prohledat.

Method feeder rybolov
Pomocí 3,6 a 3,8 metrových Pro Method Feeder prutů lze 50 metrová vzdálenost hodit naprosto komfortně a přesně i s malým krmítkem.
Method feeder rybolov
Pokud jsou montáže na správném místě, je jen otázkou času, kdy se špička ohne

Nesmíme dělat větší než 4-5 metrové skoky, při takové vzdálenosti si už při větším přesunu můžeme nadělat zbytečné potíže. Ať máme jakkoli dobré oko, snadno se můžeme splést a v lepším případě hodíme montáž hluboko do jezera, daleko od břehu, v horším případě ji prohodíme až do keřů, což skončí nemile.

Method feeder rybolov
Díky pružnému prutu Pro Method Feeder je zdolávání velmi rychlé, ale nenásilné.
Method feeder rybolov
Na dobře zarybněných jezerech je nejčastějším návštěvníkem kapr takových rozměrů

Pokud je nezbytný velmi přesný lov, je ještě jedna věc, která může být jazýčkem na vahách. Po příchodu montáže do vody je ZAKÁZANÉ vlasec napínat. Tím bychom totiž dosáhli pouze toho, že montáž z "tutového" místa odškubneme. Postupovat bychom měli tak, že necháme vlasec v délce potřebné k náhodu dopadnout na vodu a následně jej pomocí špičky pěkně "přivábíme". K tomu budeme potřebovatprut s jemnou špičkou. Silnější, syrovější špička by krmítko také jednoduše odvlekla.

Method feeder rybolov
Na místech zpestřené rostlinstvem se vyplatí nabízet nástrahu ne na vrchu krmítka, ale ukryté uvnitř knedlíků.
Method feeder rybolov
Jelikož můžeme očekávat záběr za relativně krátkou dobu, nemusíme natiskat jídlo do plnítka velmi silně
Method feeder rybolov
Tato měkká nálož zůstane vcelku dokud dorazí na dno, pak se však okamžitě začne rozpouštět

Není sporné, že i s touto metodou se nejvíce vyplatí používat právě methodovou techniku. Nejpraktičtější je si zvolit to nejmenší krmítko, jakým dokážeme požadovanou vzdálenost dohodit. Proto to nejmenší, protože ve stínu se ukrývají ryby a nedoporučuje se strašit velkými hlasitými "bombami". 25 gramové krmítko TEAM FEEDER Vario Method Feeder je jako ulité, aby jím bylo možné v bezvětří přesně hodit 50 metrovou vzdálenost. V případě, že začne pofukovat vítr, můžeme ho vyměnit za 35 gramové, tak neutrpí naše přesnost ani v případě, že se změní podmínky.

Method feeder rybolov
Díky prutu Pro Method Feeder je možné hodit 25 gramovou variantu krmítka Vario Method Feeder do 50 metrové vzdálenosti úplně pohodlně avšak kdyby to bylo kvůli větru nevyhnutné, můžeme ho jedním pohybem vyměnit za 35 gramové.
Method feeder rybolov
Jemná špička těchto prutů neodvleče z požadovaného místa ani lehoučké krmítko
Method feeder rybolov
Jemný prut a lehké krmítko umožňují, abychom lovili s 0,22 milimetrovým Long Cast vlascem bez pletené šokové šňůry!

Aby bylo možné hodit lehká krmítka přesně a daleko, potřebujeme i prut, který nám to umožní. 3,6 a 3,8 metrové pruty By Döme TF Pro Method Feeder  jsou pro tento cíl zcela perfektní, potřebné pružné i jemné. Tyto vlastnosti se nehodí skvěle pouze při nahazování, ale i při zdolávání. Pokud máme totiž záběr v bezprostřední blízkosti houštiny, musíme odtud odtáhnout kapra velmi rychle a rozhodně. Právě pružný, flexibilní prut je pro tento účel nejvhodnějším nástrojem, protože můžeme být klidní, že z tlamičky ryby se nevyrve ani háček malé velikosti.

Method feeder rybolov
Těmito pruty se můžeme do zdolávání pořádně opřít
Method feeder rybolov
Delší pruty jsou praktické i tehdy, když nám nějaká překážka zabraňuje přitáhnout pro podebratí rybu úplně ke břehu

Další výhodou jemného a pružného prutu resp. lehkého krmítka je, že nemusíme montáž komplikovat šokovou šňůrou 0,22 mm-ový monofilný vlasec (v mém případě By Döme TF Long Cast) celodenní námahu v pohodě zvládne a bez šokové šňůry zůstane celá výstroj mnohem pružnější a čistší. Jednoduchost je při rybaření velká ctnost!

Method feeder rybolov
Pokud je vše sladěno jak má být, ani taková ryba nemůže být pro jemnou methodovou techniku opravdovým soupeřem

Při takové rybačce se dostane na jedno místo jen velmi málo krmiva, hlavně pokud místo často měníme. Proto je dobré volit takovou směs, která ryby nejen vnadí, ale také stimuluje ke stravování. Tento popis pasuje na taková jídla, která vládnou vysokým výživovým obsahem a jsou mimořádně chutné a aromatické. Z našeho podzimního receptáře je podle mě nejatraktivnější a k této metodě se nejvíce hodí směs „štiplavo-jaterní pochoutka pro velké kapry”.

Method feeder rybolov
Jedna z mých oblíbených směsí pro vyhledávací lov
Method feeder rybolov
Z methodových nástrah BlendeX Pop Up method se k této směsi nejlépe hodí příchutě česnek-mandle a squid-chobotnice (sépie-chobotnice)
Method feeder rybolov
Malá kulička nabídnutá na nástrahovém ostni - skvělá kaprařská nástraha

Na malé, intenzivně zarybněném jezeře na "okraji města" se nechodí, aby tam člověk ulovil životní rybu, ale v první řadě, aby se odrelaxoval a vyvětral si hlavu. Pokud si vybereme správnou techniku, vhodnou výstroj, krmivo a nástrahy, otázka nezní, zda chytíme hodně ryb, ale jak mnoho!

 

Doporučené produkty:
- Pruty: Team Feeder Pro Method Feeder
- Navijáky: Team Feeder Pearl Carp LCS
- Krmivo: Haldorado Fluo Micro Feed Pelet - Brutal Liver
- Krmivo: Top Method Feeder - Brutal Liver
- Nástraha: Blendex Pop Up - Squid Octopus
- Tekuté Aroma: SpeciAdditive
- Podložka: Team Feeder Rapid
- Krmítka: Team Feeder Vario Method

Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články o lov na feeder
Ti, kteří si přečetli první část záznamu, pojednávajícího o tomto výletu, se už seznámili s jezerem, strategií a výstrojí, resp. se stránkou praktik, která se týkala vnadidel, které jsme používali. Zů...
Číst dál
Konečně je tu zase léto! Ráno vychází slunce brzy a večer zůstává dlouho světlo. Přes den je teplo - někdy i pořádně připéká - a v noci je pro změnu teplota příjemně chladná. V podstatě, kdyby se dalo...
Číst dál
Aby dokázal někdo produkovat pravidelně vynikající výsledky, musí se jako všude, tak i v rybářství, neustále zdokonalovat. Způsobů získávání nových dovedností je nespočetné množství. Pokud si promyslí...
Číst dál
Feederové lov na velké ryby u mě nejprve přerostl ze záliby do vášně a dnes by se už dal označit za životní styl. "Nahánění" starých, velkých kaprů jemnou montáží se již dnešek stalo organickou součás...
Číst dál
Populární články
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Při představování prutů By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, které se dostaly do obchodů jen nedávno jsem zmiňoval, že díky neustále probíhajícímu vývoji prací se nové vylepšené pruty dostanou...
Číst dál
Neustále napínám své hranice a pokud mi to dovolí, tak i hranice druhých ... Den co den se aktivně podílím na vývoji mnoha produktů, občas je toho až příliš. Zapáleně hledám nová, často až šokující...
Číst dál
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×