Říční lov s Big Riverou
obchod@feedermethod.cz | 605 757 781

Říční lov s Big Riverou

Přečetli: 1369

Rybařím na Dunaji již 30 let, takže by se dalo říci, že už mám nějaký srovnávací vzorek. Začátek léta nepatří na většině řek ani zdaleka mezi nejlepší období. Voda je ještě strašně kalná, je plná nánosů, stav vody je velmi vysoký a proud velmi rychlý ... ALE, už i v tomto čase se dá pochytat obrovské množství ryb! Letos mě vítala řeka takovou hojností ryb, že i po takové době to bylo pro mě přímo zarážející. Za ani zdaleka ne ideálních podmínek, jsem během několika hodin ukořistil nespočet nejrůznějších druhů cejnů a kaprů. A ne jen já. Stejně pochodil téměř každý, kdo si, nedbaje na útoky komárů, dal tu námahu přijít na břeh a alespoň se o to pokusit. Na celém domácím úseku Dunaje, chytali, a stále chytají rybáři obrovské množství ryb, prakticky na každém jednom místě! Necelé 4 roky stačily, aby se řeka opět našla a její rybí populace byla opět na vrcholu. K tomu se přidala letos i přívalová vlna, která přišla, z pohledu brzy se reprodukující ryb, právě včas. Záplavové území se naplnilo vodou, která tam následně dlouho zůstala. Okrajové oblasti toku se hemží miliardami pulců. Podle nejskromnějších odhadů odborníků, můžeme o 2-3 roky počítat s asi dvoj až trojnásobným počtem ryb, ve srovnání s jejich dnešní populací. V těch nejodvážnějších prognózách se zas mluví už o tom, že zanedlouho, pokud budeme chtít lovit pěkné sumce nebo kapry, už nebudeme muset chodit na řeky jako Ebro nebo Pád, ale právě sem, na maďarský úsek Dunaje. Aby se tento, dnes opravdu utopisticky znějící "sen" naplnil, máme opravdu ty nejlepší předpoklady.

Lov na řece s Haldorado big river
Navzdory vysokému stavu vody, jsem už uprostřed léta zpovídal Dunaj

Takže prognostizující znamení pro rok 2019 byl velmi příznivý, a to ta nejlepší část říční sezóny teprve začíná. Nejplodnějšími měsíci bývají září, říjen a listopad. Hladina je již v těchto měsících nízká, voda Dunaje (jakož i většiny jiných řek) se pročistí, zpomalí, a ryby jedí jako kobylky.

Haldorado big river
Byly to pouze několikahodinové rapid rybačky

Již roky věnuji hodně času a energie, abych mezi širšími masami zpopularizoval lov na divoké vodě, obzvláště na Dunaji. Avšak vedle popularizační práce věnuji hodně času i vývoji vhodných nástrojů a vnadidel. Toto jaro debutoval další člen rodiny prutů By Döme TEAM FEEDER, BIG RIVER, který přichází na pulty ve čtyřech různých délkách a vrhacích hmotnostech: 3 m - 300 RXH 100-250 g; 3,3 m - 330 RXH 100-300 g; 3,6 m - 360 RXH 100-300 g; 3,9 m - 390 RXH 100-350 g. Ten, kdo se chystá na method feederový lov na řece, si tu najde jeden z nejlepších a nejsilnějších prutů, jaké jsou dnes na trhu dostupné. Tělo prutu (blank) bylo vyrobeno ze speciální karbonové slitiny, která se stará o štíhlý, ale mimořádně silný základ. Na ten se následně dostaly další dvě extra silné karbonové tkaniny, které tělo dále zpevňují. Tato technologie vytváří materiál, díky kterému zůstane prut nezlomný, přesto potřebné pružné, i při nahazování nejtěžších krmítek a zdolávání kapitálních ryb. Přesné hody zajišťují mimořádně tvrdé, dvojitě vyvázané SiC očka, které najdeme nejen na těle prutu, ale i na špičce. Nejsilnější červená špička disponuje tvrdostí 8 oz!

Novinky Team Feeder Big River feeder pruty
Po stopách ryb jsem se vydal novými feederovými pruty BIG RIVER
Haldorado big river
Obrovské množsví ryb jsem registroval s absolutním úžasem. Nejvíce se to projevovalo útoky objemných cejnů
Haldorado big river
Dobrá zpráva se šířila jako lesní požár. Na břeh Dunaje zavítalo nevídané množství rybářů. Mnozí si však myslí, že zde je dovoleno vše! Tak to tedy NE! Dohled a ochrana ryb se zde provádějí pravidelně. V kteroukoli chvíli zde můžeme, či na vodě nebo na pevnině, natrefit na porybné!

Vedle vhodného náčiní, dozrál konečně čas uvést na trh i rodinu krmiv, vyvinutou specificky pro potřeby říčního rybolovu. Tak se zrodilo krmivo Haldorádó BIG RIVER. Důležitým hlediskem při vývoji bylo, aby dostali zákazníci do rukou takovou vydatnou a komplexní směs, ke které stačí přilít vodu a je připravena do boje. Hned po rozbalení sáčku je velmi dobře patrné, že krmivo překypuje všelijakými látkami, ničím jsme tu opravdu nešetřili! Obsah krmiva jsme optimalizovali k apetitu tří nejpopulárnějších ryb, na jaké na našich tocích narazíme, a těmi jsou kapr, cejn a parma.

Haldorado big river
Haldorádó BIG RIVER je nová rodina krmiv vyvinutá specificky pro potřeby říčního rybolovu

Skvěle drží a rychle se rozpouštějí. Z hodnotných složek bych vyzdvihl těžká semínka, která zaručeně zůstanou na dně i v nejsilnějším proudu, sesbírajíc tím ryby kolem našeho krmítka. Ve všech třech směsích najdeme nové, zcela výjimečné, výslovně k tomuto krmivu vyvinuté eliptické pelety. Jedná se o ploché, sladké pelety, mimořádně velké hustoty, jsou jako kamínky na házení žabek. Když je ryby ochutnají, zaručeně jim učarují a rády si na nich pochutnají i znovu.

Haldorado big river"/>
Tady je "Starý Kapr", ničím jsme tu opravdu nešetřili!
Haldorado big river
Chutná sousta koštvali pěkní kapři

Varianta s názvem " Starý Kapr " obsahuje červenou kukuřici, která disponuje vysokým obsahem karotenu, dále čtyři druhy různé upravené kukuřice, TTX, strouhanku, piškoty, sladké sušenky, a 3 milimetrové mikropelety. Dokonalou chuťovou harmonii mírně sladké směsi jsme zkompletovali aromatickým mixem kyseliny máselné a manga . Vnadiaci účinek můžeme dále vystupňovat všelijakými peletách nebo vařenou kukuřicí, které patří mezi výborné kaprařské nástrahy i na háčku.

Haldorado big river
"Chamtivý Cejn" je ze tří krmiv to nejvydatnější
Haldorado big river
Vyselektovat ty velké!

" Chamtivý Cejn " je ze všech tří nových krmiv to nejkomplexnější a nejvydatnější. Vedle pečlivě selektovaných, chuťově a barevně různorodých pelet, zde najdeme v hojném množství i drcená olejnatá semínka. Příjemně sladce chutnající směs jsme dále "aromatizovali" výtažkem z koření spekulatius . Toto koření je takové markantní, až dominantní, že neutralizuje prakticky každou jinou aroma. Tím pádem je další aromatizace nepotřebné. Zda vlastně ne tak docela, ale jediné aroma, které můžeme tuto směs dále zintenzivnit, je Haldorádó Aroma Tuning Velký Cejn, protože i toto aroma obsahuje koncentrovaný výtažek z koření spekulatius. Vnadící účinek můžeme dále vystupňovat malým množstvím nakrájených žížal, které jsou při lovu cejnů velmi efektivně i na háčku.

Haldorado big river
"Svižná Mrena" je rovněž velmi vydatná směs
Haldorado big river>
Vedle parmy mají tuto směs v oblibě i jelci a podoustvi

" Svižná Mrena " překypuje všemi složkami, které dokáží upoutat pozornost této nejsvižnější ryby našich vodních toků. A když ji upoutaly, tak je dokáže i udržet na místě. Ani zde nesmí chybět různě zbarvené a chutnající pelety, drcená semínka a samotnou esenci směsi představující aroma sýr + kyselina máselná . Tato pronikavě "vonící", slaně chutnající směs, se kromě parem mimořádně zamlouvá i jelcům a podoustvům. Dá se pěkně vypozorovat, že jako první na ni vrhnou právě tyto ryby, avšak jakmile dorazí parmy, nikdo jiný tam už nemá na růžích ustláno. Vnadící účinek se dá dále vystupňovat malým množstvím kostnáčov, které patří zároveň mezi nejchytlavější mrenárske nástrahy.

Haldorado big river
Samozřejmě v našem sortimentu nabízíme i 85-300 gramové, speciálními úchytnými drápky vybavené říční krmítko BIG RIVER
Haldorado big river
Hotová záplava komárů! Bez pořádného odpuzovače raději ani nikam Nechoďme!

Tato krmiva přicházejí do oběhu v nadprůměrném 1,5 kg balení, které bohatě postačí na odpolední rybačku, a tímto způsobem můžeme nabídnout i příznivější jednotkovou cenu. Rybář směřující na řeku nepotřebuje nic víc, jen si vybrat variantu, která se specializuje na jeho cílovou rybu, a pak si už může jen užívat ovoce dobře odvedené práce!

Haldorado big river
Toto byl loni můj největší kapr z Dunaje. Jeho přesná hmotnost: 17,44 kg. Letošní cíl je chytit ještě většího!

Nejlepší měsíce jsou teprve před námi. Pokud jste si ještě rybaření na velkých tocích nevyzkoušeli, nyní je ten správný čas!

Novinky:
- Feeder pruty na lov na řece: Team Feeder Big River
- Krmiva na řece: Haldorado Big River

Doporučené produkty:
- Krmítko na řece: Haldorado Big River
- Naviják: Team Feeder Long Cast LCS
- Podběráková hlava: Team Feeder
- Podložka: Team Feeder Rapid

Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články o lov na feeder
Pro vytrvalé, lovem poblázněné rybáře, kteří holdují svému koníčku i v zimě, může i studená voda ukrývat mnoho příležitostí na ulovení vytoužené, snové ryby! Ani já jsem nelenil a hned několikrát jsem...
Číst dál
Je leden, nacházíme se uprostřed zimy a generál Mráz pořádně přitvrdil. Ze svého sevření nepovolí ani přes den, což znamená, že všechny jezera v okolí pokrývá hrubý ledový krunýř. Jakkoliv neuvěřiteln...
Číst dál
Rok 2019 nám přinesl úspěchy, o jakých, a tady si myslím, že mohu mluvit jménem nás všech, jsme si dovolili pouze snít. Nyní nastal čas, abychom se pod lupou dobře podívali, jak se nám podařilo fantas...
Číst dál
Lov v zimě je opravdu jedinečná a pozoruhodná výzva. Na březích panuje v tomto období často hrobové ticho a ulovené ryby mají, nezávisle na druhu a velikosti vždy cenu zlata. Přiznávám se, vedle velko...
Číst dál
Populární články
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Při představování prutů By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, které se dostaly do obchodů jen nedávno jsem zmiňoval, že díky neustále probíhajícímu vývoji prací se nové vylepšené pruty dostanou...
Číst dál
Neustále napínám své hranice a pokud mi to dovolí, tak i hranice druhých ... Den co den se aktivně podílím na vývoji mnoha produktů, občas je toho až příliš. Zapáleně hledám nová, často až šokující...
Číst dál
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×