Lov kaprů ve studených vodách feedrové metodou 1. část - metoda vytříbená k dokonalosti
obchod@feedermethod.cz | 605 757 781

Lov kaprů ve studených vodách feedrové metodou 1. část - metoda vytříbená k dokonalosti

Přečetli: 3838
Zarybaření charakterizovali jiskřivé slunění a bouřlivý vítr.

V den rybačky jsme měli velké štěstí na počasí. Přesto, že kalendář už ukazoval začátek prosince, jezera ještě nezamrzly a ani denní teploty nebyly velmi nízké, takže aktivnímu rybaření nic nebránilo. Podívejme se co se ten den stalo!

Nejnapínavější momenty rybačky byly zvěčněno, abychom se s Vámi, i takovýmto efektním způsobem podělili o řadu užitečných informací

 

Döme Gábor: Vítám Tě Gábor v Kiskunhalasi. Protože ty jsi tady host, můžeš rybařit na nejlepším úseku jezera, kde je lovná plocha podstatně větší než kdekoliv jinde.

Sipos Gábor: Děkuji za pozvání, rád jsem přišel. Tato rybaření poskytne skvělou příležitost na otestování novinek pro rok 2015 v ostré situaci. Zvláště mě těší, že jsem se už mohl zúčastnit i aktivního testování a určení konečného složení těchto produktů. Skupinu produktov Fluo Energy, která se dostane do oběhu v roce 2015, tak svým způsobem považuji tak trochu za své vlastní "děti".

Rodina produktů Haldorádo Fluo Energy, která přijde na trh v roce 2015

 

Skvělá odezva na původní Fluo Flavor arómy, poskytla výborný základ pro další rozvoj a rozšiřování palety produktů Fluo

 

Vedle Fluo Flavor aromatech jsou již dostupné i Fluo Essencia, Micro Method Feed Pellet a krmivo

 

DG: Pojďme pěkně po pořadí. Nejprve představme krmiva.

SG: OK, ale nejprve je třeba zmínit pár věcí. Rybaříme a pracujeme spolu už pomalu pátý rok. Za ten čas jsem se naučil, že nic neděláme nepromyšleně. Vývojové práce na jednotlivých produktech jsou uvážená, dobře promyšlené. Základem této rodiny produktů byly Fluo Flavor arómy. Tento nápad byl založen na Tvých zkušenostech s rybolovem a na informacích, které jsi získal v Jižní Africe. Asi jsme jediný výrobce, který používá originální jihoafrické barvivo Fluorescein. To vytváří ve vodě vizuální podnět, který nenechá bez povšimnutí ani jedna ryba! Značná část této palety produktů byla hotová již na konci roku 2013, ovšem neměli jsme žádnou záruku, že ji rybáři přijmou pozitivně a budou s ní stejně úspěšní jako my. Sezóna 2014 nám dala odpovědi na všechny otázky. Tisíce rybáře využívají naše původní aroma s velkou spokojeností. Jednohlasný názor všech rybářů byl, že by uvítali a také vyzkoušeli další produkty podobného charakteru. Nejnovější přísady a nejpokročilejší výrobní technologie zajišťují, že jsme schopni na trh přinášet, pro ryby stále lákavější produkty. Na vytříbení těchto produktů k dokonalosti jsme měli jeden rok.

Takové pěkné zimní kapry...

 

... vykouzlí úsměv na tváři rybáře.

 

SG: I název Fluo Energy naznačuje, že se nejedná o pouhé krmiva! Byly vyrobeny podle unikátního receptu, nepodobají se na žádné z dosavadních Haldorádo krmív. Směsi Zelená Afrika a Červené Ovocie jsou vyrobena z více druhů peletových meliva a obohacené rybí moučkou, abych zmínil jen nejdůležitější přísady. Zelená Afrika je směsí zeleného jablka a skořice. Červené ovoce je dokonalou esencí mixu 10 různých ovoci, navíc má sladko-rybí příchuť. Vysloveně se doporučuje na intenzivně zarybněna jezera. Nicméně krmiva Vyháňač Diabla a Mega Citron Citron jsou bez rybí moučky. Bílo zbarvený Vymítač Ďábla je směsí aromat česneku a mandlí a Mega Citron má brutálně silnou citronovou příchuť. Dají se úspěšně použít na jakémkoliv jezeře. Mají markantní chuť a aroma a ve vodě vytvářejí ohromně veliký mrak, který má na ryby vábivý efekt.

Krmivá Fluo Energy byly vyrobeny podle unikátního receptu, nepodobají se na žádné z dosavadních Haldorádo krmív

 

Každé jedno je perfektně použitelné k modernímu method feederování (ale ik rybacka s obyčejnými krmítky). Podívejme se jak!

 

Krmítko naplníme po žebra krmivem

 

Jedno pumpnutí z husté aromata

 

Do středu umístíme návnadu

 

Pokryjeme další vrstvou krmiva, aby návnada pocestovala bezpečně, uvnitř krmítka

 

Na vrcholu hromádky rozpouštějícího se krmiva je pouze jedno tlustší sousto. Krmivo okamžitě "kouří" i pod vlivem minimálního proudění. Kapři to zbožňují. Když do toho zarýpu, nebo to nasají, zcela určitě natrefí i na návnadu!

 

Tady je důkaz!

 

DG: Podívejme se, co dokáže rodina Fluo Micro Method Feed Pellet

SG: Z produktů Haldorádo patří mezi feederové rybáři k nejpopulárnějším selektivním Vnadící látkám pro rybaření na velké ryby rodina Pellet Pack. Je to velmi dobře sestavený, obsáhli balík s mnoha příchutěmi. Nicméně máme zkušenosti, že pro mnohé je i používání tohoto velmi jednoduchého produktu příliš komplikované, nebo je dávka příliš velká, nebo je prostě příliš drahý ... Vždy usilujeme o jednoduchost, přitom nepolevujeme z prvotřídní kvality! Krmné pelety přicházejí na trh v týchž čtyř chuťových variantách jako krmiva, nebo aromata. Jejich základem je rybí micro peletu o poloměru 1,5 mm. Ten jsme ochutili a zabarvily, takže vedle markantní chuti a aroma, má každý jeden při rozpouštění i charakteristický barevný oblak. Zelená Afrika zelený, Červené Ovocie červený, Vyháňač Diabla bílýMega Citron žlutý a novinka Chili Squid červený.

I Micro Method Feed Pellet se dostal na trh ve čtyřech osvědčených chuťových variantách

 

DG: Jak se používá?

SG: V rukou držím nejjednodušší použitelný peletkový mix na světě. Vše co je třeba udělat, je po otevření balení přilít jeden max jeden a půl deci vody, znovu příklep uzávěr a pořádně protřepat. I v zimě je použitelný již za 5 minut. Pokud přidáme více vody, peletu bude příliš lepkavý, pokud méně, zrna se dostatečně neslepí a směs nebude maz potřebnou přilnavost. Pokud se mezitím příliš vysuší, stačí přidat minimální množství vody, nebo trochu Fluo Flavor aromata na obnovení přilnavosti. Podstatné je, aby zůstali zrna "čilé", což je důležité, neboť takto se ve vodě rychle uvolní z krmítka a postarají se o rychlý záběr!

Používání je mimořádně jednoduché. Stačí přidat deci vody ...

 

... následně pořádně zatřást

 

Po pěti minutách ...

 

... zrna krásné změknou a napuchnou

 

Hotové na lov je tehdy, když se dá jedním stisknutím stisknout

 

DG: S jakými metodami se osvědčily?

SG: Jsou to nejúčinnější vnadící látky jako pro feederování, tak pro obyčejný lov na dně

DG: Ty je používáš jako?

SG: Pro mě se nejlépe osvědčily v použití s naším method flat feeder krmítkem. Nejprve naplním krmítko po okraje žeber, pumpuje tam Fluo Esenciu – hustá aroma je zároveň skvělým pojivem - doprostřed umístím návnadu, přidám další vrstvu pelety a krmítko může jít do vody.

Jednoduché naplnit do method krmítka

 

Hustá aroma zde nesmí chybět

 

Doprostřed třeba umístit návnadu ...

 

.... přikrýt další vrstvou pelety

 

Jako prostřený stůl pro velké kapry, s dezertem uprostřed

 

DG: Kdy máme použít který? Je chytľavejšie krmivo, nebo krmné pelety?

SG: Obě. Krmivo dá možná rybu rychleji, ale během používání krmných pelet jsou ryby větší. Já mám vždy u sebe pelety i krmivo. A ten, kdo se už vůbec neví rozhodnout, který použít, může obě promíchat.

Když byl v krmítko pouze Micro Pelet, záběry byly vzácněji, ale velikost ryb byla dobrým zadostiučiněním.

 

DG: Při plnění krmítka si už ukazoval tu hustou, tekutú arómu Fluo Esenciu. Co všechno o tom musíme vědět?

SG: Jejich chuť a aroma jsou totožné s Fluo Flavor aromaty, dostanou se na trh ve stejných čtyřech chuťových variantách, avšak jsou podstatně hustší. Jsou ideální pro method techniku, kdy představují velké plus pro hromádku s krmivem s návnadou uprostřed. Ale dají se stejně dobře použít na dochucení PVA punčoch, stick-mixů, malého množství jiného krmiva, nebo i návnad. Mám je velmi rád! Balení vydrží velmi dlouho, snadno se s nimi zachází a poskytují plus, které pocítí každý rybář, který se rozhodne tomuto produktu důvěřovat.

Fluo Esencia – Hustá, koncentrovaná, tekutá aroma, ze které stačí i málo pro dosažení citelného účinku

 

DG: V podstatě jsme už předvedli všechno, zůstala nám už jen jedna důležitá věc a to skupina SpéciCorn. Různé imitace návnad, nebo pod známějším jménem "gumové návnady" jsou mezi rybáři velmi populární. Po dlouhém experimentování jsme se rozhodli pro těchto 6 příchutí: jahoda, med, sladká kukurica, cesnak, vanilka, ananás a chili squid.

Haldorado SpéciCorn

 

SpéciCorn je ochucená, plovoucí, intenzivně aromatická imitace návnady, pod známějším jménem "pryžová kukuřice" - přichází na trh v kelímcích, jako na obrázku.

 

Naše výbavy byly pouze zřídka takové nehybné

 

Kdoví na kterém přijde první snímek

 

Další kapr v podběráku!

 

SG: Gábor, jak se Ti SpéciCorn osvědčil?

DG: Dokonale se hodí k Fluo krmivům a micro peletami. Dokonce to risknu a řeknu, že je to jedna z nejlepších methodových návnad. Snadno se s ní zachází, nezvykne se poškodit a má ideální měrnou hmotnost. Každé zrnko se vznáší, díky této schopnosti dokážeme vytvořit perfektně vybalancovanou návnadu. Vše co k tomu potřebujeme je malý háček a vnadidla osten, jako například 7 mm Haldorádo návnadový osteň.

S vnadidla ostnem je používání SpéciCornu mimořádně jednoduché.

 

Takto vypadá dokonale vyvážená návnada

 

Blýskala se v ústech každé jedné ryby

 

Voda měla pouze 5,8 stupňů Celsia, přesto přicházel jeden záběr za druhým

 

Rybačka ve studené maximálně 5-6 stupňové vodě byla úspěšnější, než jsme čekali. Neudělali jsme žádné základní zakrmení, dokonce jsme velmi nedbali ani nato, abychom házeli na stejné místo. Využitím možnosti, které poskytuje method feeder technika, jsme prováděli vyhledávací lov. Bylo i takové, že záběr přišel za dvě minuty!

Na konci dne skončil na háčku i jeden kapitální jedinec. Tvrdě bojoval!

 

Největší kapr vážil 10,68 kg.

 

Autor: Döme Gábor
Fotky: Csapi Károly, Takács Péter, Nagy Gábor

Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články o lov na feeder
Method feederový lov, původně vyvinutý na mělkých anglických jezerech, je jednou z nejefektivnějších kaprařských technik. Odstartujíc z této ostrovní země, dnešek již tato technika dobila - myslím, že...
Číst dál
Řada produktů By Döme TEAM FEEDER se rozrostl o dalšího jedinečného člena! Tento doplněk byl doprovázen obrovským zájmem už od momentu publikace katalogu pro rok 2019. Ohledně bližších detailů, data u...
Číst dál
Feederový rybolov pro mě neznamená pouze rychlé, bleskové rybačky. Velmi rád se na břeh vystěhuji i na delší období, 1-2 denní túry. Prvořadým důvodem, proč to tak dělám je, že pokud mohu, raději si t...
Číst dál
Ti, kteří si přečetli první část záznamu, pojednávajícího o tomto výletu, se už seznámili s jezerem, strategií a výstrojí, resp. se stránkou praktik, která se týkala vnadidel, které jsme používali. Zů...
Číst dál
Populární články
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Při představování prutů By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, které se dostaly do obchodů jen nedávno jsem zmiňoval, že díky neustále probíhajícímu vývoji prací se nové vylepšené pruty dostanou...
Číst dál
Neustále napínám své hranice a pokud mi to dovolí, tak i hranice druhých ... Den co den se aktivně podílím na vývoji mnoha produktů, občas je toho až příliš. Zapáleně hledám nová, často až šokující...
Číst dál
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×