Lov kaprů ve studených vodách feederovou metodou 3. část - Pouze modrá!
obchod@feedermethod.cz | 605 757 781

Lov kaprů ve studených vodách feederovou metodou 3. část - Pouze modrá!

Přečetli: 14100

Mrazivé noci a krátké chladné dny nešetří ani jezera, ani naše toky! Kritická teplota vody je 5-6 stupňů Celsia. Pokud ochladne na tuto úroveň (nebo i pod ní), chytání ryb se stává velmi obtížným. Ať se jedná o jakoukoliv vodní plochu, KAŽDÝ záběr třeba tvrdě vybojovat. Ať se nám to líbí, nebo ne, je tu zima a s ní se začal v kaprárství psát nový letopočet.

 

Lov kaprů ve studených vodách feederovou metodou 3. část - Pouze modrá!

 

Předtím, než se ponoříme do tajemství zimních rybaček, dovolte mi, se s Vámi podělit o zajímavou a možná i neobvyklou myšlenku. Bez nejmenší nadsázky mohu prohlásit, že v Maďarsku probíhá "peletová revoluce". Ta opravdu nabrala na obrátkách v posledních pěti letech, a výrobci se předhánějí, který přinese na trh další výjimečnou návnadu. Pokud spočítáme pelety jen v nabídce pěti největších domácích výrobců, dopracujeme se k tisícovce. I ten nejrozhledenejší rybář má problém zůstat v obraze. Ztratí se v nabídce, jako v labyrintu a nakonec to vzdá. Myslím si, že pokud v dnešním Maďarsku - neustále se měnícím, dynamickém prostředí - nějaká návnada vydrží na trhu 3 roky a stále je o ni zájem, je to menší zázrak. Jsem hrdý, že v nabídce Haldorádo je jedna prémiová návnada, která obstála ve zkoušce časem, a zájem o ni se nejenže nezmenšuje, ale neustále se zvyšuje. Je to Haldorádo Rozpustné Fluo Plovoucí Pelety - Sladký Ananas. Je málo rybářů, kteří o ní neslyšeli, nebo ji nevyzkoušeli. Tajemstvím jejího úspěchu je, že je stejně účinná na vysazování i na přírodních plochách a můžeme jí důvěřovat v létě i v zimě. I v nejstudenějších vodách stimuluje ryby k záběru, zřídkakdy zůstane nedotčena.

Lov kaprov na feeder
Haldorádo Rozpustné Fluo Plovoucí Pelety - Sladký Ananas jsou již dlouhá léta nejúspěšnější Haldorado návnadou

 

Lov na kapra na feeder
Je prakticky nemožné přijít s návnadou, která by s ní dokázala soupeřit. Nebo přece?

Je prakticky nemožné přijít s návnadou, která by s ní dokázala soupeřit, ale možná se to podařilo, což je velká pochvala pro práci Tamás Putze. Aby mi to dokázal, pozval mě na společné rybaření, na pro mě neznámou vodní plochu, která leží na okraji města Lajosmizse.

Lov na kapra feederovou metodou v zime
Místem naší rybačky bylo náročně vybaveno jezero Szászpa

 

Návnady na kapra
Jedním z nejlepších možných míst na jezeře je ostrov, kde je k dispozici největší lovná plocha. Tak jsme si zvolili toto stanoviště.

 

Lov na Feeder v zime
S Tamásem Putz jsme se společně pokoušeli pomoci na břeh několika pěkným kaprem

 

Rybářské jezero Szászpa vděčí za svou pověst kulturnímu, náročně vybavenému prostředí, milým a pohostinným majitelem a samozřejmě skvělému rybímu osazenstvu. Ochranu ryb zajišťuje sada pravidel, která zaručeně vyselektuje rybáře "chodících na maso", nebo těch kteří zacházejí z rybami nešetrně. Několik hlavních pravidel se vyplatí zmínit i zvlášť:

  • Na jeden prut pouze jeden háček!
  • Pletený vlasec NENÍ povolen. Ani šoková šňůra nesmí být pletená, pouze návazcové.
  • Povolen je pouze háček bez protihrotu.
  • Je třeba uvázat "průběžnou montáž", čili nad krmítkem, v resp. olovem nesmí být obratlík nebo jakákoliv zarážka, která by zabránila, aby se po protržení celá váha ze šňůry sklouzla.
  • Velká podložka pod kapry je povinná.
  • Dezinfekční prostředek na ránu je povinen.
  • Velký podběrák s malými očky je povinen.
Boilies na kapra
Byl jsem už na mnoha místech po celé zemi, ale něco takového jsem ještě nezažil. Jedním z majitelů jezera je Kristina, mladá, hezká a aktivně lovící slečna! Přišla nám osobně představit jezero.

 

navnady na feeder
Divoké kachny jsou takové krotké, že vám jedí z ruky. Děti to milují, ale i my dospělí se při tom dobře pobavíme, pokud zrovna není záběr.

 

Nejsou to pravidla, která by se nedaly dodržet, právě naopak, mělo by být společným zájmem všech rybářů a majitelů, aby se pomocí podobných pravidel snažili co nejvíce zachovat zdraví a kondici rybího osazenstva. Samozřejmě, maximálně v souladu těmito pravidly jsme připravili i koncové montáže, které jsou na obrázcích dobře viditelně.

feedrove montáže
Feederova montáž maximálně vyhovující všem místním pravidlům

 

Feederový montáž
Háček s zahnutou špičkou není povolen, používat je možné výhradně háček bez protihrotu. Na obrázku je námi preferovaný typ.

 

S vnadícími látkami jsme to také velmi nekomplikovaly. Oba jsme použili produkty z řady Haldorádo Mrazivý Kapr které patří v chladných vodách asi mezi nejchytlavější. Nezklamali ani tentokrát!

Produkty Haldorádo Mrazivý Kapr jsme vyvinuli pro rybačky ve studených vodách. Během dne jsme použili po jednom sáčku. Z dobrého postačí i málo!

 

Pelety na kapr
Pro zvýšení Vnadící účinku...

 

... ponořil Tamás naplněné krmítko do aromatického koupele

 

Rybolov v zime
CSL Tuning aróma se výborně rozpouští i v nejchladnějších vodách a šíří se po dně, kde přesně se zdržují ryby

 

Feederový rybolov
Zaostřeno!

 

I otázku návnad jsme se pokusili vyřešit jednoduše. Já mám 2 oblíbené pelety, kterými většinou vyřeším 9 z 10-ti rybačiek. Kdybych si mohl přinést pouze jednu návnadu, byla by to určitě Haldorádo Rozpustné Fluo Plovoucí Pelety - Sladký Ananas. Kdybych si mohl vybrat ještě jednu, byli by to Haldorádo Rozpustné Plovoucí Pelety - Česneková Ryba.

Ráno bylo tak chladno, že za velmi krátkou dobu se i navijáky zarosili

 

První rybu jsem chytil já...

 

...ale v ten den, jsem dokázal svou oblíbenou návnadou přilákat na háček pouze jednoho kapra

 

Přesto, že jsem sladkým ananasem chytil první rybu já, v dalším průběhu jsem už víc záběrů neměl, ale ani s bílou česnekovou návnadou. Jasně, mohla to být i náhoda, ale když Tomi chytil už svou třetí rybu pomocí návnady Fluo Rozpustné Plovoucí Pelety - Modrá Fúze , praskly mi nervy a vyžádal jsem si od něj nějaké.

Rodina Haldorádo Rozpustné Fluo Plovoucí Pelety se rozšířila o dalšího člena. Jeho jméno je Modrá Fúze

 

 

Menší zrnka se dají jednoduše a rychle nabídnout na 10mm ostnatý ...

 

...a ty větší na 15 milimetrovém

 

Pokud je třeba, můžeme trochu oříznout, aby bylo nabídnutí návnady dokonalé

 

Nevěřím v zázračné návnady, ale už jsem pár krát viděl, že na nějaké vodní ploše fungovala určitá návnada opravdu zázračně a jiná si vedle ní ani neťuká. Jak se později ukázalo, Tamásem vyvinutá návnada byla právě tento případ.

První oběť Modré Fúze!

 

Pěkný jeseter

 

Kamera běžela a zachytila každý napínavý moment

 

Celý čas bylo zataženo, pouze sem tam vykouklo slunce

 

Úsměv je oprávněn, Tomi chytil krásnou rybu

 

Snad ani nemusím říkat jaká byla návnada při předchozí a také následující rybě

 

Po Tomio dalším pěkném supinace jsem se rozhodl změnit návnadu i já!

 

Podívejme se, v čem spočívá výjimečnost Modré Fúze! Tamás Putz to shrnul následovně:

"Jednou z hlavních charakteristik produktů Haldorádo je, že dříve než se dostanou na trh, projdou dlouhým testovacím obdobím a přísným kvalitativním sítem. To platí obzvláště pro prémiovou rodinu pelet Haldorádo Fluo Rozpustnou Plovoucí Pelety.

Výsledkemzměny návnady byl masivní jeseter

 

Zabral celou podložku

 

Ani by nemohl zapřít, co ho svedlo

 

Krásná, působivá ryba

 

Oba jsme používali špičkové pruty, které jsou specialisté na daleké hody, Team Feeder Master Carp  Pro 390LC a 420LC
Feeder pruty objeví v článku Feeder prutem nad 150 metrů?

 

Základní myšlenka za touto návnadou se zrodila před třemi lety. Od té doby byly na její rozvíjení věnované stovky hodin rybaření. Zkoušel jsem ji na nesmírném množství vodních ploch, neustále se měnila, její složení se postupně pilovali a dolaďovali dokud získala konečnou formu se kterou jsme byli spokojeni. Tento peletu charakterizují 3 hlavní vlastnosti:

  • - První a zároveň Nejnápadnější rysem je jeho modrá barva, která byla zatím mezi produkty Haldorádo velmi neobvyklá. Proč právě modrá? Mohli bychom zavtipkovat, že jen proto aby vynikla v naší nabídce, ale má to i jeden hlubší důvod. Testy jednoznačně prokázaly, že tento tmavý, zdrženlivý a přece dobře viditelný odstín si najde cestu do rybích úst rychleji než křiklavě zbarvené návnady "ječící" na dně. Toto se několikanásobně zhodnotí při neskoro-podzimních a zimních rybaření, kdy je každý malý detail velmi důležitý, mezi jinými i kontrast.
  • - Ke zvláštní barvě patří i jedinečná chuť a aroma. Peletu disponuje velmi jemnou, ovocnou, trochu nakyslou vůní. Tato aroma nepochází z jednoho ovoce. Podařilo se nám ji získat kombinaci směsi několika zralých tropických plodů a charakteristické trpké aroma, které dávají modré fúzi neidentifikovatelnou, ale přece vábivou vůni.
  • - Mnozí výrobci nabízejí návnady, jejichž chuť a vůně nejsou v žádném souvisí a často je cítit, že např. jahodové návnady obsahují i sůl. Pro nás je to nepřijatelné a dbáme na to, aby se chytlavost našich návnad neomezovala jen na intenzivní vůni. Pokud si ho dáme do úst, v každém zrnku pelety nás pozdraví tatáž rozplývající se ovocná chuť, kterou ucítíme, když otevřeme balení
Tomiho prut se pěkně ohýbá. To bude věru velká ryba

 

Proto je potřebný velký podběrák. V tomto se rybě určitě nic nestane

 

Háček bez protihrotu nezanechá velkou ránu, ale i tak nikdy nezapomeneme na dezinfekci

 

Ryba dne. Výrazně nad 10 kg

 

Jelikož se jedná o rozpustnou, plovoucí návnadu s vysokým energetickým obsahem a bez rybí moučky, začne působit okamžitě po příjezdu do vody, následně se z ní postupně a zdlouhavě uvolňují lahodné chutě a atraktanty, které stimulují ryby k záběru. Podle našich zkušeností, čímž je voda chladnější, tím jsou výsledky lepší, ale funguje stabilně a spolehlivě i během teplých letních rybaček. V souladu s aktuálním ročním obdobím, ho lze kombinovat s jiným sladkým, rybím, nebo kořenitým krmivem. Jsem přesvědčen, že ten kdo úspěšně používal pelety Sladký Ananas, bude nadmíru spokojen i s těmito.

Tento den patřil Tomovi. Já jsem jen asistoval, neulovil jsem ani polovinu toho co on

 

feederové krmivo
chytlavost pelety Modrá Fúze byla pozoruhodná a nezpochybnitelná. Chytili jsme dohromady 9 ryb, z toho 8 s touto návnadou

 

S jezerem Szászpa, kam se ještě určitě vrátím, jsem se rozloučil tímto kaprům

 

Autor: Döme Gábor

 


Více o Modrá Fúze

Tagy: lov kaprů, lov na kapra, na kaprov, feeder v zime, rybolov v zime

Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články o lov na feeder
Method feederový lov, původně vyvinutý na mělkých anglických jezerech, je jednou z nejefektivnějších kaprařských technik. Odstartujíc z této ostrovní země, dnešek již tato technika dobila - myslím, že...
Číst dál
Řada produktů By Döme TEAM FEEDER se rozrostl o dalšího jedinečného člena! Tento doplněk byl doprovázen obrovským zájmem už od momentu publikace katalogu pro rok 2019. Ohledně bližších detailů, data u...
Číst dál
Feederový rybolov pro mě neznamená pouze rychlé, bleskové rybačky. Velmi rád se na břeh vystěhuji i na delší období, 1-2 denní túry. Prvořadým důvodem, proč to tak dělám je, že pokud mohu, raději si t...
Číst dál
Ti, kteří si přečetli první část záznamu, pojednávajícího o tomto výletu, se už seznámili s jezerem, strategií a výstrojí, resp. se stránkou praktik, která se týkala vnadidel, které jsme používali. Zů...
Číst dál
Populární články
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Při představování prutů By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, které se dostaly do obchodů jen nedávno jsem zmiňoval, že díky neustále probíhajícímu vývoji prací se nové vylepšené pruty dostanou...
Číst dál
Neustále napínám své hranice a pokud mi to dovolí, tak i hranice druhých ... Den co den se aktivně podílím na vývoji mnoha produktů, občas je toho až příliš. Zapáleně hledám nová, často až šokující...
Číst dál
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
Značky:

Komentáře

Vytvořil: 2017-12-01 20:52:02 Publikoval Robert Link na kommentár
Mám Modrá Fuze doma, je fakt super
Vytvořil: 2016-05-17 22:54:04 Publikoval Haldorado Shop Link na kommentár
Dobrý deň, Je to jazero Szászpa - szaszpahorgazto.hupont.hu S pozdravem Haldorado Shop tím
Vytvořil: 2016-03-28 20:40:54 Publikoval Zdeněk Link na kommentár
Kde se jezero na kterém bylo natáčeno leží popřípadě kde najdu jejich stránky. Děkuji za odpověď. Zdeněk Šlouf

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×