Feederové triky na studenou vodu
obchod@feedermethod.cz | 605 757 781

Feederové triky na studenou vodu

Přečetli: 1535

Rybaření na studené vodě vždy plánuji s největší obezřetností a důkladností, ať už jde o jakoukoliv vodní plochu. V tomto období závisí vše od těch nejdrobnějších detailů, proto se vyplatí všechny komponenty naší rybačky, i ty zdánlivě bezvýznamné, přizpůsobit podmínkám na studené vodě. V tomto článku Vám předvedu techniky, vnadidla a krmítka, jejichž používáním se nebudeme muset vzdát potěšení z úlovků ani v tom nejchladnějším období ...

Ve studeném období, ještě před nástupem zimy, přijímají kapři zvýšené množství potravy, hromadící tak zásoby, aby snadněji překonali neaktivní, téměř "nehybné" období. Pro nás rybáře, to je nesmírně důležitá informace. Jelikož ryby budou při chuti, výsledek dobře propracované rybačky bude měřitelný v kaprech. Nezapomeňme však, že ačkoli se ryby aktivně stravují, přece jen nesní všechno a s chutí se pustí pouze do toho, co jim bude vyhovovat. Z pohledu feederového rybolovu se to dá definovat tak, že vůbec není jedno, co dáme na nástrahový osten, resp. do krmítka. V pokračování se postupně dotknu nástrah, krmiv a dalších detailů, které přivedou každého, kdo se odváží na břeh i v tomto období, mnohem blíže k vytouženému úspěchu.

Tipy na chytlavé nástrahy, zjemněný návazec
Milovníci feederového rybářství najdou v nabídce Haldoráda nástrahy nejrůznějších velikostí, příchutí, barev a tvarů. Jsou to například takové dobře osvědčené, univerzální, skoro vždy a všude fungující nástrahy jako Fluo Rozpustný Plovoucí Pellet - Sladký Ananas , kterými, domnívám se, nikdy nic nezkazíme. Většinu rybaček začínám tak, že na jednom prutu dostane prvních pár náhodů důvěru právě tato nástraha a často tam zůstane až do úplného konce. Podle mých zkušeností, jsou v studených vodách extrémně důležité charakteristiky jako barva, velikost, ba dokonce nejednou i rozpustnost. Vyplatí se s těmito rysy experimentovat a pokusit se je obměňovat, můžeme tak dospět ke kombinaci barvy, chuti a velikosti, která je na daném jezeře právě ideální. Na následujících obrázcích předvedu nástrahy, které při feederovém lovu ve studené vodě v mém arzenálu nikdy nechybí...

feederove tipy v studenej vode
Do všech představitelných podmínek existuje vhodná, chytlavá nástraha
feederove tipy v studenej vode
Pokud se na osten dostane některá z těchto nástrah, máme dobré šance ucházet se o kapry
feederove tipy v studenej vode
DŮLEŽITÉ! Abychom dosáhli záběr ještě rychleji, v chladném období se vyplatí uvázat tenčí návazec jako obvykle. Mým favoritem je pletená návazcová šňůra Haldorádó Braxx Pro 0,08 mm

Správná prezentáce nástrahy
Pro dosažení rychlého záběru, a tak vůbec celkově, když chceme chytat velké množství ryb, je dokonalý soulad mezi nástrahou a háčkem zcela neodmyslitelný. V krátkosti se to dá vyjádřit tak, že se musíme snažit, aby dokázala ryba nástrahu vsrknout co nejjednodušeji bez zbytečných překážek a komplikací. Typ háčku a k němu příslušející osten vždy přizpůsobím velikosti a vztlakové síle nástrahy. Pravdou je, že ani nejlepší a nejchytlavější nástraha se sama na žádné zázraky nezmůže, pokud ji nenabídneme optimálním způsobem. Před nahozením ji otestujme. Podíváme se v nádobě, jak se naše nástrah chová ve vodě. Zabere to jen pár minut, ale může od toho záviset úspěch celé rybačky. Tady jsou dva skvělé příklady, díky kterým bude nabídnutá nástraha čekat na kapry v dokonalé pozici:

feederove tipy v studenej vode
S malými nástrahami rád používám háček Gamakatsu A1 Team Feeder - Pellet Carp doplněný o 7 mmový nástrahový osten.
feederove tipy v studenej vode
K strouhaným, středně velkým nástrahám je ideální volbou háček Gardner Mügge s 10 mmovým nástrahovým ostnem. Apropo, strouhané nástrahy: při lovu ve studené vodě jsou prakticky neodmyslitelné. Funkci rozpustných plovoucích nástrah většinou urychlí právě strouháním. Efekt je naprosto dech beroucí!
feederove tipy v studenej vode
Díky ideálnímu způsobu prezentace...
feederove tipy v studenej vode
...můžeme rovněž v tomto období...
feederove tipy v studenej vode
...zažiť nejedno vzrušující zdolávání.

Účinná krmiva do studené vody
Dny se postupně zkracují a tím se přímo úměrně zkracuje i počet hodin strávený na břehu. Jeden faktor je však stálý. Každý by chtěl absolvovat rybačku plnou úspěchů a zážitků. Methodovou techniku a její fungování už snad nikomu představovat netřeba, takže všichni dobře víme, že důležitost krmiva, které nacpeme do krmítka, nelze dostatečně zdůraznit. Koneckonců na tom je celá metoda postavena. Vybrat si však dokonalé krmivo není v mnoha případech vůbec tak jednoduché. Proto se pokusím vyjmenovat pár faktorů, podle kterých se, vycházejíc z mých zkušeností, rozhoduji, jaké krmivo si na studené vodě vybrat:

 

 • očekávaná hloubka,
 • složení rybího osazenstva,
 • osobitosti vodní plochy,
 • typ krmítka.

 

 

Když jsme si na tyto otázky odpověděli, už jen stačí přizpůsobit velikost zrníček očekávaným podmínkám:

 

 • úplně homogenní krmivo (např. Maximum Green),
 • silná zrníčka obsahující krmivo (např. Brutal Liver),
 • výlučně mikropelety obsahující krmivo (např. Feed pelety),
 • silné pelety obsahující krmivo (např. Pellet Pack).

 

feederove tipy v studenej vode
Gustiózne, atraktivní magnety na velké ryby
feederove tipy v studenej vode
Pokud je používáme ve správný čas..
feederove tipy v studenej vode
..na správném místě.
feederove tipy v studenej vode
Překrásnými barvami se skvějící podzimní kapr je jasným důkazem, že technika funguje, a ne jakkoliv!

Použití aromat v zájmu dosažení rychlejšího záběru
Používání aromat má podle mého názoru největší význam právě ve studené vodě. Pomocí stimulantů, které působí na kapry, dokáží vnadící účinek našich směsí v tomto období znásobovat. Jedna věc je však velmi důležitá: uvažujme v rovině hustých, těžkých, případně alkoholu obsahujících aromat, které projeví svůj účinek naplno tam, kde to je zapotřebí. Tedy na dně. Pokud jde o aromatizace, u mě přicházejí v úvahu následující možnosti:

 

 • CSL Tuning (Použiji ho při míchání základu při přidávání vody. Neodmyslitelný prvek Rybáček na studené vodě)
 • Aroma Tuning (Pokud chci vytvořit obzvláště koncentrované a atraktivní krmivo, vedle CSL Tuning aromatu a vodě se ke slovu dostane i toto aroma.)
 • SpéciAdditive (Mimořádně husté, koncentrované aroma, které používám hlavně tehdy, když si během rybačky směs v krmítku vyžaduje trochu oživení a zvlhčení. Neslýchaně efektivní praktika, vyplatí se s ní trochu experimentovat)

 

 

feederove tipy v studenej vode
Používáním aromat můžeme chytlavost našich směsí pozvednout na kompletně novou úroveň. Při rybčkách ve studených vodách se výslovně doporučují!
feederove tipy v studenej vode
Většinou mám ve zvyku aroma párovat ke krmivu ze stejného chuťového vesmíru, ale občas to můžeme zkusit i s zcela odlišnou příchutí
feederove tipy v studenej vode
Extra přísady nám pomohou zkrátit dobu, kterou čekáme na záběr a přivedou nás i k takovým krásným kaprům

Krmítka
Vedle množství a složení směsi, hloubce vody, vzdálenosti a velikosti nástrahy je ještě mnoho dalších faktorů, které komplikují výběr správného krmítka. Často lovím na štěrkových jezerech, kde jsem vypozoroval, že rybám vůbec není jedno, kolik směsi dostanu do vody jedním hodem. Na takových vodách je mým absolutním favoritem Haldorádó Method Flat Feeder, avšak při lepším prozkoumání nabídky, zde naštěstí najdeme i krmítka pro daleké nahazování, a to v osobě krmítek By Döme Team Feeder - Long Cast . Díky ním vzdálenost opravdu nebude problémem. Pokud zas lovíme na menších a mělčích vodách, kde záleží na tichém dopadu a zcela postačí i menší množství krmiva, tehdy se poohlédněme mezi By Döme Team Feeder - Vario Feeder krmítky.

feederove tipy v studenej vode
Než si vybereme, které krmítko bude duší naší montáže, proběhněte si osobitosti vodní plochy.
feederove tipy v studenej vode
Každé krmítko má svá pozitiva, díky kterým bude úspěch na dosah ruky
feederove tipy v studenej vode
Jednou z výhod krmítka Method Flat Feeder je, že, jak vidíme na obrázku, dokáže pojmout velké množství krmiva.
feederove tipy v studenej vode
Pokud najdeme, na co na dané vodě ryby dobře reagují, i přes krátkým dnem, nám bude často dožičený podobný pohled…
feederove tipy v studenej vode
… který může být završený tím, že si v rukou potěžkáte 10+ kilového kapra!

Obnažující se příroda, komplikované počasí, nevděčné podmínky, vyprazdňující se břehy, ale i ty nejcennější úlovky. Rybačky ve studené vodě jsou v plném proudu a jejich výsledek, úspěch, či neúspěch, máme plně ve vlastních rukou. V článku jsme se podívali pod lupou na takové základní, ale důležité principy, které, pokud správně adaptujeme na vlastní vodní plochu, nás k úspěchu zaručeně přivedou! Důkladná příprava, cílevědomý, k experimentování otevřený přístup, vytrvalost, pokora a špetka štěstí. Pokud zapadne každý drobný detail na své místo, i od tohoto období roku si můžeme slibovat pohádkové záběry.

feederove tipy v studenej vode
feederove tipy v studenej vode
Každému přeji hodně štěstí!

Doporučené produkty:
- Pelety od Haldorado
- Nástraha: Quattro Fluo Pop Up Boilies
- Šnůra: Braxx Pro
- Háček: Gamakatsu Team Feeder Pellet Carp
- Háček: Gardner Mugga
- Naviják: Team Feeder Long Cast
- Prut: Team Feeder Master Carp Pro
- Tekutá aroma: CSL Tuning
- Tekutá aroma: Aroma Tuning
- Tekutá aroma: SpeciAdditive
- Krmivá od Haldorado
- Vedro: Team Feeder
- Krmítko: Team Feeder Vario Method
- Krmítko: Haldorado Method Flat Feeder
- Krmítko: Team Feeder Method Feeder Long Cast
- Podložka: Team Feeder Rapid
- Držák: Haldorado Quick Feeder

Pokračujte ve čtení dalších článcích
Dále na články
Články o lov na feeder
Ti, kteří si přečetli první část záznamu, pojednávajícího o tomto výletu, se už seznámili s jezerem, strategií a výstrojí, resp. se stránkou praktik, která se týkala vnadidel, které jsme používali. Zů...
Číst dál
Konečně je tu zase léto! Ráno vychází slunce brzy a večer zůstává dlouho světlo. Přes den je teplo - někdy i pořádně připéká - a v noci je pro změnu teplota příjemně chladná. V podstatě, kdyby se dalo...
Číst dál
Aby dokázal někdo produkovat pravidelně vynikající výsledky, musí se jako všude, tak i v rybářství, neustále zdokonalovat. Způsobů získávání nových dovedností je nespočetné množství. Pokud si promyslí...
Číst dál
Feederové lov na velké ryby u mě nejprve přerostl ze záliby do vášně a dnes by se už dal označit za životní styl. "Nahánění" starých, velkých kaprů jemnou montáží se již dnešek stalo organickou součás...
Číst dál
Populární články
V 2017 se rodina navijáků TEAM FEEDER výrazně rozrostla a dosud osamocený SPRO Team Feeder Special LCS 550M dostal čtyři nové sourozence. Za tu dobu se už s nimi stihly seznámit tisíce rybářů a používají je s velkou ...
Číst dál
Při představování prutů By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, které se dostaly do obchodů jen nedávno jsem zmiňoval, že díky neustále probíhajícímu vývoji prací se nové vylepšené pruty dostanou...
Číst dál
Neustále napínám své hranice a pokud mi to dovolí, tak i hranice druhých ... Den co den se aktivně podílím na vývoji mnoha produktů, občas je toho až příliš. Zapáleně hledám nová, často až šokující...
Číst dál
Rád bych se s Vámi rybáři podělil o své zkušenosti s lovem na velké vzdálenosti s feeder pruty protože se tato technika v posledních letech stává stále populárnější. Doufám že moje rady...
Číst dál
Značky:

Zanechat komentář

Captcha


Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodání Zboží

- dobírkou prostřednictvím UPS spravidla do 1-3 pracovné dni 

Více informací

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Vidíte na stránce

Rýchlé dodání

×
Rýchlé dodání

1-3 pracovné dni

×
Specializovaný na Feeder

Eshop zaměraní na feeder

×
Cena dopravy

- Objednávky do 2340Kč - 172Kč

- Objednávky 2340-4628Kč - 113Kč

- Objednávky nad 4628Kč - 86Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACÍ LHŮTA

×
DODACÍ LHŮTA

1-3 pracovné dni

×
×